Zagi Kontrol Prensibi ve Kumanda Ayarı ?

tanz

Yeni Uye
Merhabalar

Zagi tarzı bir uçağa stabilizasyon sistemi takılabilir mi ? Alıcı üzerinde aileron ve elevator giriş çıkışlarını nasıl ayarlayabiliriz malum 2 servoyla çalışıyor bunlar yukarı aşağı sağa-sola kumandadan nasıl komut vereceğiz. :) Eski uçağım Skywalker 1800mm 'yi terasa indirmeye çalışırken burundan ağır hasar aldım onardım fakat dengesiz uçuyor oyüzden Skywalker X8 almayı düşünüyorum oda zagi tarzı üzerine fpv sistemi ve cyclops storm osd takmayı planlıyorum.

Yapılabilirse RTH modun da yada stabil uçma modunda aşağı yukarı yada sağa sola dönüşleri sistem (Cyclops Storm Osd) nasıl algılayacak . Zagi yada bu tarz 2 servolu modellerle ilgili bir bilgim yok ama merakım çok :) Forumda bir kaç konu buldum fakat kafama takılan sorulara cevap bulamadım , eski konular olduğundan tekrar hortlatmakta istemedim :)

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Dursun Dayıoğlu
Zagi Kontrol Prensibi ve stabilite sistemleri ?

Sorduğum soruların tüm yanıtını daha detaylı aramamda bir video aracılığıyla öğrendim benim gibi acemi modelcilere yardımı dokunması amacıyla paylaşıyorum :embarras:
Tüm sorularımın cevabı V-Tail mix (v-mix) denilen bir merette yatıyormuş yada kumandadan ayar yapılabiliyormuş :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Ramazan koçak
Zagi Kontrol Prensibi ve stabilite sistemleri ?

Aslında mevcut konuların yeterli olması gerekiyordu ama ?? Neyse siz de sorunu çözmüş ve özel bir video paylaşmışsınız, teşekkür ederiz :thumbup:

Uçağı Terasa indirmeyemi çalıştınız ? güzel kardeşim böyle saçma birşey olabilirmi ? bu tarz davranışlar yüzünden model kullanımı ile alakalı ağır yönetmelikler çıkacak, yapmayın böyle saçma şeyler. uçak evden havalandırlıp eve indirilmez boş geniş insanların olmadığı arazilerde uçurulur evin terasından , mahalle üstünde insanların üstünden değil.

Mesut AKIN' Alıntı:
Uçağı Terasa indirmeyemi çalıştınız ? güzel kardeşim böyle saçma birşey olabilirmi ? bu tarz davranışlar yüzünden model kullanımı ile alakalı ağır yönetmelikler çıkacak, yapmayın böyle saçma şeyler. uçak evden havalandırlıp eve indirilmez boş geniş insanların olmadığı arazilerde uçurulur evin terasından , mahalle üstünde insanların üstünden değil.
Ben bu kısmı atlamışım, iyi fark ettin üstad....

Ünal bey yaptığımız işin şakası yok. Sırf biz hobi yapıyoruz diye başkasının malına, allah korusun canına zarar veremeyiz.

Lütfen aşağıdaki bölüme bir kez daha okuyun ve modelleri ŞEHIR İÇİNDE ya da insanların bulunduğu yerlerde kullanmayın. Buna OTO SISTEM takılı MODELLER dahil.....

ne takılı olursa olsun insanların olduğu yerlerde bu tarz modellerin uçurulması tehlikelidir, birinin malını geçtim evladına anasına babasına zarar vermek nekadar kötü birşey, heleki memeleket bu halde iken, adamlar canım istedi arada böyle zevklerim var diyip doktoru silahıyla katledebiliyorken.

Evimiz müstakil abilerim benim uçuş yaptığım tarafta çok büyük bir boş alan var . Şehire doğru değilde evlerin ,insanların pek olmadığı tepelere doğru genellikle gün doğumuyla uçuş yapıyorum . Başkasına zarar vermekten bende çok endişe ederim ve gerekli önlemleri aldığımı belirtmek isterim :) hemen hemen güvenlik tavsiyelerinizin hepsini okumuşumdur oyüzden temelden sağlam adımlarla geliyorum endişe edilecek bir durum yok :)

Bu konu benim çok işime yaradi özellikle tanz rumuzlu arkadaşın eklediği videoyu uzun süredir arıyordum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari