Genel Sorular - Kuş ve Tricopter Birleşimi Bir Sistem

Gemfan 5030 pervanem var bu pervane fulle yakın throttle da hızdan dolayı ister istemez atak açısı azalıyor ağırlık da olduğu için motorun önerilen karbon fiber 5030 pervane de 420g thrust olabileceği yazıyor pervanenin karbon fiber olmamasından dolayı bu itme sizce ne kadar bir düşüş yaşar? Ben karbon fiber olmayan pervane ile de 340g itme sağlayabileceğini düşünmekteyim, teşekkürler.

elektrikli pervane ile yakıtlı pervane farkları nelerdir??? 8040 veya 7040 elektrikli pervane arıyorum TR 'de fakat yok ararken yakıtlı diye geçiyor hep acil yardım

Ben yönsüz motor kullanacagım xa2212 1400kv lik motor pervane adaptoru bu var aklıma takılan bunlarda yön yok normal yönlü motorda saat yönü pervaneye saat yönü sıkılıyorsa pervane fırlamıştı geçen günlerde bu adaptörlerde yön yazmıyor döndükçe fırlama olmaz mı her iki yön için?

Son düzenleme:
Doğan arkadaşımız, forumdaki konuları okuyarak kendinize biraz yardımcı olabilirseniz, üyelerin de size yardımcı olabilmesi kolaylaşır. Daha önce modele ait bir şema rica etmiştim, cevap vermediniz. Ben de mesajı sildim. Mesajı silerek ayıp ettiğimin farkındayım, ama ben de herkes gibi kırılmak istemem. Sözlerime alınmadığınızı umarım.

Bir forum arkadaşınız olarak Yeni Başlayanlar bölümündeki konuları okumanızı öneririm, çünkü bu hobide kullanılan motorların güçlü olduğunu bilmeniz ve emniyet kurallarına uymanız gerekiyor. Bundan sonraki çalışmalarınızda emniyet kurallarına uyacağınızı ümit ediyorum. Çünkü siz de bir modelci arkadaşımız olarak tüm modelci arkadaşlarımız gibi önemlisiniz ve yaptığınız işin kendinizden önemli olmadığını da ayrıca belirtmek istiyorum.

Doğan arkadaşımız, forumdaki konuları okuyarak kendinize biraz yardımcı olabilirseniz, üyelerin de size yardımcı olabilmesi kolaylaşır. Daha önce modele ait bir şema rica etmiştim, cevap vermediniz. Ben de mesajı sildim. Mesajı silerek ayıp ettiğimin farkındayım, ama ben de herkes gibi kırılmak istemem. Sözlerime alınmadığınızı umarım.

Bir forum arkadaşınız olarak Yeni Başlayanlar bölümündeki konuları okumanızı öneririm, çünkü bu hobide kullanılan motorların güçlü olduğunu bilmeniz ve emniyet kurallarına uymanız gerekiyor. Bundan sonraki çalışmalarınızda emniyet kurallarına uyacağınızı ümit ediyorum. Çünkü siz de bir modelci arkadaşımız olarak tüm modelci arkadaşlarımız gibi önemlisiniz ve yaptığınız işin kendinizden önemli olmadığını da ayrıca belirtmek istiyorum.
Yeni
Kesinlikle alınmadım hocam ilginize teşekkürler sorumun cevabını forumda yada internette bulamadım. Xa2212 motorun şaftına takılan adaptorun yönü yok yani hep sağ ama dronelarda kullanılıyor hem cw hem ccw pervane takıp gerekli yönlerde çeviriyorlar ama çıkmıyor nedenini merak ediyorum?

• Beğen
Tepkiler: Levent Suberk
Spinnerlerin deliklerine bir tornavida takarak spinnerleri iyice sıkmazsanız pervane çıkar.

Güvenlik konuları:

• Beğen
Tepkiler: Doğan Kayadelen
Multikopterin kolları arasındaki mesafenin en optimal değeri ne olmalıdır? (açılar olarak algılanmasın kısacası her bir kolun uzunluğu diyelim)