hobbyking siparis-ödeme sayfası sorunu

İlgi Alanı
Multikopter
Merhaba,

Konu başlığı yanlış olabilir kusura bakmayın. Durum oldukça can sıkıcı olduğu için çaresiz kalıp yazmak zorunda kaldım çünkü sipariş vereceğim ürünler kısa zamanda elimde olmalı.

2 gündür hobbyking.com sitesinden sipariş vermeye çalışıyorum. Sepet-adres-kargo seçimi derken ödeme yöntemi paypal, credit card var.

Maalesef paypal kullanamıyoruz. Credit card seçeneğini işaretleyip ilerlediğimde açılması gereken ve kredi kartı bilgilerinin girildiği "pop-up window" açılır gibi oluyor, beyaz yarım bir pencereden sonra "order failed" diyerek tekrar sepet sayfasına geri atıyor.

En az 3 farklı işletim sisteminde olmak üzere farklı bilgisayarlarda ve farklı tarayıcılarda "google chrome, mozilla, explorer, opera" denedim.

Ön bellek/cookies temizleme işlemlerini denedim. Javascript kontrolü yaptım ama nafile.

Online chat üzerinden yardım talebinde bulundum ne yazık ki yukarıdaki çözüm yollarını önerdiler.

Ekran görüntüsü attım ama fayda etmedi. Onlar pencerenin açılmış halini attılar.

Atladığım ne var acaba?

Deneyip bilgi verebilecek birisi olursa çok memnum olurum.

Konu basit olabilir ama ilerleyiş planımı baltalıyor, kusura bakmayın tekrar.

Teşekkürler.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Bu arada mobil uygulamasını bulamadım.

Android ve ios denemelerinde sonuç maalesef aynı.

Son düzenleme:
Uzun süredir Hobbyking alışveriş yapmadığım için son durum nedir, hiç bir fikrim yok. Ama arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Bu arada konuyu doğru yere açmışsın, dikaktin ve ilgin için teşekkür ederiz.

• Beğen
Tepkiler: ERTUĞRUL KIRAÇ
Uzun süredir Hobbyking alışveriş yapmadığım için son durum nedir, hiç bir fikrim yok. Ama arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Bu arada konuyu doğru yere açmışsın, dikaktin ve ilgin için teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim Mehmet Bey.
Kredi kartı aşamasına gelip, bilgilerin girildiği pencereye ulaşan bir arkadaşımız olursa sabırsızlıkla bekliyorum.

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Uzun süredir kargo bedelleri yüzünden yıllarca alışveriş yaptığım HK alışveriş yapmıyorum, ama önceki aylar benımde aynı şey başıma geldiydi. Sonra bir iki gün geçince düzeldi. Atlamış olabilirim. Kartınızın durumunu kontrol edin. Başka bir bilgisayarda deneyin

• Beğen
Tepkiler: ERTUĞRUL KIRAÇ
Hobbyking ile olmasa da geçmişte başka bir siteden yaptığım alışverişte benzer durum başıma gelmişti. Yazışmalar neticesinde, teslimat adresinin çok uzun olması, Türkçe karakter ve noktalama işareti içermesi sebebiyle ödeme sistemi sağlayıcısı tarafından reddediliyor bilgisi gelmişti. (Nasıl bir bağlantı var bilemiyorum.)

Sonrasında adresimi tekrar uygun şekilde düzenlediğimde, problemsiz işlemi tamamlayabilmiştim.
Yaşadığım bu durum aklıma geldi, belki işinize yarar diye paylaşmak istedim. Bir deneyin isterseniz.

Uzun süredir kargo bedelleri yüzünden yıllarca alışveriş yaptığım HK alışveriş yapmıyorum, ama önceki aylar benımde aynı şey başıma geldiydi. Sonra bir iki gün geçince düzeldi. Atlamış olabilirim. Kartınızın durumunu kontrol edin. Başka bir bilgisayarda deneyin
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Can Beyin dediğini yaptım ve oldu. Hem çok mutlu oldum hemde çok şaşırdım. Adres ile ödeme bağlantısını nasıl kurmuşlar meraktayım. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Hobbyking ile olmasa da geçmişte başka bir siteden yaptığım alışverişte benzer durum başıma gelmişti. Yazışmalar neticesinde, teslimat adresinin çok uzun olması, Türkçe karakter ve noktalama işareti içermesi sebebiyle ödeme sistemi sağlayıcısı tarafından reddediliyor bilgisi gelmişti. (Nasıl bir bağlantı var bilemiyorum.)

Sonrasında adresimi tekrar uygun şekilde düzenlediğimde, problemsiz işlemi tamamlayabilmiştim.
Yaşadığım bu durum aklıma geldi, belki işinize yarar diye paylaşmak istedim. Bir deneyin isterseniz.
Can Bey size ne kadar teşekkür etsem azdır. Size minnettarım. Bilginin paylaştıkça değerli olduğunu birkez daha görmüş oldum.

Önerinizi uyguladım ve adres satırına sadece il-ilçe yazarak kısa tuttum ve bir sonraki adımda ödeme penceresi açıldı.

Çok mutlu oldum ve çok şaşırdım. Bir yazılımcı olarak neden böyle bir bağlantı kurduğunu da açıkçası çok merak ettim.

Gerçekten çok teşekkür ederim.

Ben geçen hafta sipariş verdim. Herhangi bir sorun yaşamadım.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sıkıntı adres bilgilerinin uzun olmasıymış. Adres ile kredi kartı penceresi arasındaki bağlantı çok düşündürücü.

En azından öğrenmiş olduk.

Çok sağolun.

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan KÖSOĞLU
Sorunun hallolmasına çok sevindim Ertuğrul Bey. Ne mutlu işinizi gördüyse :)

Muhtemelen güvenlik iyileştirmeleri sebebiyle arkada çalışan bir adres sorgulama mevcut ama belli ki çok da iyi çalışmıyor.

Projenizde şimdiden başarılar dilerim. :saygilar:

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sıkıntı adres bilgilerinin uzun olmasıymış. Adres ile kredi kartı penceresi arasındaki bağlantı çok düşündürücü.

En azından öğrenmiş olduk.

Çok sağolun.

Sizde bilirsiniz ki database de her sütun oluştururken data tipi ve uzunluğu tanımlanır limit aşımı olduğunda, sql uyarı gönderir ama bu dönen uyarı site tarafından size dönmemiş ve kayıtta yapılamadığı için ileri gidememiş gibi görünüyor.

Sizde bilirsiniz ki database de her sütun oluştururken data tipi ve uzunluğu tanımlanır limit aşımı olduğunda, sql uyarı gönderir ama bu dönen uyarı site tarafından size dönmemiş ve kayıtta yapılamadığı için ileri gidememiş gibi görünüyor.

Adres kaynaklı olduğunu öğrendikten sonra sizin gibi düşündüm bende ama ihtimal dahi vermek istemedim. Veri uzunluğunu bu kadar kısa tutmak bir yana. tetxbox yanında uyarıyı da geçtim butona basıldığında kontrol etmeden bir alt satıra geçip pop-up açmaya çalışması çok şaşırtıcı. Böyle bir site için hiç beklemedim.

Demek ki yazılım test uzmanı yok sanırım ya da developer kodu yazıp geçmiş:)

Tekrar teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar.