Video Bodrumdan Manzaralar - Değirmenler

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba ben geri geldim :coolxf:

Şimdilik çok kısa geçeceğim askerliğim gayet güzel geçti. Çok özel bir deneyimdi. Henüz düzenimi kuramadığım için uzun uzun yazamıyorum. Ancak ilerleyen dönemde eski düzenime geri döneceğim.

Gelelim bu haftanın videosuna, bu hafta Bodrum serisinin son videosunu paylaşacağım. Değirmenler videosunda çok kısa bir çekim yapabildim sebebide çekim yaptığım noktada ki rüzgar sebebiyle. Aslında tam bir hekzakopter testi oldu diyebilirim. UAV Forecast programında bölgedeki rüzgar 70km/h üzerinde görülüyordu. Görüntülerin başarısını değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum, yorumlarınızı bekliyorum. Umarım beğenirsiniz :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay @İzzet Camcıoğlu hocam ne zaman gittin de ne zaman geldin ;D

Şaka bir yana hosgeldin :thumbup: Sen yokken esin sayesinde paylaşılan videolar ile eksikliğini çok hissetmedik. Buradan esine de saygılarımızı iletiyoruz.

Video cekimi hakkında ise tek beni rahatsız eden kısım pervanelerin bolca görüntüye girmesi olmuş. Bunun bir seyler yapılabilir mi ? Diğer taraftan izlemesi keyifli güzel bir çalışma olmuş , ellerine emeğine sağlık

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Hoşgeldin İzzet Hocam. :D

Senin iliklerine kadar geçişini dakika dakika hissettiğin bu zaman dilimini malesef bizler yaşamsal rutinlerimizde hızlıca kaçırdık. :rolleyes: Sanki dün gitmiş bugün gelmiş gibisin birçoğumuz için eminim. :laugh: Güzel anılarla geri dönmene sevindim. %p

Videodaki peliskop detayını çok güzel düşünmüşsün, tebrikler. :bravo: :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Hoşgeldiniz İzzet hocam.
Hoşbuldum :)

Vay @İzzet Camcıoğlu hocam ne zaman gittin de ne zaman geldin ;D

Şaka bir yana hosgeldin :thumbup: Sen yokken esin sayesinde paylaşılan videolar ile eksikliğini çok hissetmedik. Buradan esine de saygılarımızı iletiyoruz.

Video cekimi hakkında ise tek beni rahatsız eden kısım pervanelerin bolca görüntüye girmesi olmuş. Bunun bir seyler yapılabilir mi ? Diğer taraftan izlemesi keyifli güzel bir çalışma olmuş , ellerine emeğine sağlık

Onun da sizlere selamı var aynı zamanda verdiğiniz destek dolu mesajlar içinde teşekkürlerimi sunuyorum. Bunun dışında askerlik süresince selamlarınız içinde ayrıca teşekkür ederim :)

Video çekim için son derece haklısınız. Bir gerçek var teknik konulara duyduğum ilgiyi pilotaj kısmına duymuyorum. Bu sebepten biraz arka planda kalıyor ne yazık ki. Yaptığım çekimlerde buna paralel olarak yavaş bir ilerleme seyrediyor. Pervane konusunda net bir çözüm bulamadım aslında çekim yaptığım nokta ile pervane arası mesafe epey uzun ve çıkmasını çok beklemiyordum. Yalnız çekim yaptığım 2 noktada "sahil çekimi hariç" rüzgarı ile meşhur noktalar. Karşı koyulması gereken rüzgar sebebiyle loiter modunda multikopterin 20 30 dereceye yakın bir açı ile eğildiğine şahit oldum. Pervanelerin bu kadar bariz bir şekilde karşıma çıkma sebebi sanırım bundan dolayı. Kullandığım gimbalın pan eksen sınırları da 270 derece ile sınırlı olduğu için arkaya çeviremedim. Ama ilerleyen zamanlarda daha başarılı çekimler yapmaya çalışacağım artık :)

Hoşgeldin İzzet Hocam. :D

Senin iliklerine kadar geçişini dakika dakika hissettiğin bu zaman dilimini malesef bizler yaşamsal rutinlerimizde hızlıca kaçırdık. :rolleyes: Sanki dün gitmiş bugün gelmiş gibisin birçoğumuz için eminim. :laugh: Güzel anılarla geri dönmene sevindim. %p

Videodaki peliskop detayını çok güzel düşünmüşsün, tebrikler. :bravo::RCKolik:

Türker bey merhabalar, gerçekten çok haklısınız, ben 21 günden daha uzun süre askerlik yaptığıma neredeyse eminim. Geçirdiğim süreç kısa olmasına rağmen askerlik insana zamanın göreceli olduğunu ve sahip olduklarının değerini kıymetini çok net bir şekilde gösteriyor. Bir de sanırım bizleri rahatlatmak için söylenen "21 günden ne olur yaa su gibi akar gider" sözü sebebiyle hepimiz sanki askerlik hiç yapmadan gidip geleceğiz gibi bir ruh haline girmişiz. Aslında bakarsanız kısa dönemlerin (6 aylık askerlik yapacak askerlerin) temel eğitim süreleri 21 gün. Yani bir bakıma arkaplanda çalışacak olan askerlerin yaptığı temel eğitim bizleri verilmeye çalışıldı. Bu süreçte ister istemez insana zamanın yavaşladığını hissettiriyor.

Benim en büyük avantajım çok kalabalık bir birlikte olmadığım için kurabildiğim dostluklar oldu. İnşallah hayata ve askerliğe dair öğrenmem gerekenleri yeterince öğrenebilmişimdir.

Periskobu beğenmenize gerçekten çok sevindim çünkü zaten kısa olan bir video için fazla zaman mı ayırdım o efekte diye düşünüyordum. :) Temelde birbirini gören üç farklı noktadan üç farklı manzara videosu paylaşmaya çalıştım bu video ile birlikte bitirmiş oldum. Önümüzdeki hafta kaldığımız yerden apm ile yola devam :)

Herkese merhaba ben geri geldim :coolxf:

Şimdilik çok kısa geçeceğim askerliğim gayet güzel geçti. Çok özel bir deneyimdi. Henüz düzenimi kuramadığım için uzun uzun yazamıyorum. Ancak ilerleyen dönemde eski düzenime geri döneceğim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
İzzet bey, Geçmiş olsun.:saygilar:
Benim gibi 25 sene yapsaydın acep askerlik hakkında neler derdin ? :rolleyes:;)

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan
ürker bey merhabalar, gerçekten çok haklısınız, ben 21 günden daha uzun süre askerlik yaptığıma neredeyse eminim. Geçirdiğim süreç kısa olmasına rağmen askerlik insana zamanın göreceli olduğunu ve sahip olduklarının değerini kıymetini çok net bir şekilde gösteriyor.
Neyse öyle ya da böyle geçti gitti artık :D