real flight 4.5-7.5 win 10/64 kumanda ve kurulum

Çok teşekkür ederim
linkini vermenize rağmen ben RF 7.5 i windows 10 umda usb kumandam ile kullanamayacağım değil mi ?
Yani USB kumandam olduğu müddetçe 4.5 den yukarı çıkamam .. Doğru mu anladım.

Çok teşekkür ederim
linkini vermenize rağmen ben RF 7.5 i windows 10 umda usb kumandam ile kullanamayacağım değil mi ?
Yani USB kumandam olduğu müddetçe 4.5 den yukarı çıkamam .. Doğru mu anladım.
Aynen öyle Ruchan bey. Ben ileride lazim olabilir diye RF 7 linklerini de gönderdim.

Windows 10 ( 64 bit ) işletim sistemi üzerinden realflight 4.0 veya pheonix 5.0 / 5.5 simlerini , T8SG plus ve Spektrum Dx7s kumandalarıyla hem usb hemde Art-Tech sim dongle kabloları aracılığıyla kullanamıyorsunuz . Bilginiz olsun . Realflight 7.5'i de bu gece eğer rahatsızlığım müsade ederse doktordan gelir gelmez yükler , yine bu kablo kumanda kombinasyonu ile ilgili tecrübelerimi aktarırım .

İyi günler dilerim .

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Güncelleme :

RF 7 usb kablo ve art-tech usb dongle ile çalışmıyor .

AeroFly RC7 her ikisiylede sorunsuz çalışıyor .

Not : Her iki sim programıda Steam de mevcut

RealFlight 8 391 TL

AeroFly RC 59 TL .

Deneyim olarak Reflex Model Flight simle AeroFly RC7 kontrol hissi neredeyse aynı .

İlginç! Steam'den satılan RF8'e nasıl bir kumanda atayacağız?

@ Deniz : Biraz bakındım ve senin sorduğun soruyla ilgili şöyle bir soru ve cevap var steam de .

SORU :

Will the faux/USB controller from RealFlight 7.5 work with this? //

Real Flight 7.5 te kullanılan sahte veya usb kumandalar bunda da çalışacakmı ?

CEVAP :

Yes. RF 8 is not tied to the controller. You could even use an X-Box controller with it, but why would you? //
Evet RF8 kumandaya bağlı değil . İstersen X-Box kumandasını bile kullanabilirsin fakat neden kullanacaksın ?

The RF 7 controller works very well as does the RFX controller and even the oldest Interlink controller //
RF7 kumanda çok iyi çalışır tıpkı RFX kumandaların ve hatta eski interlink kumandaların çalıştığı gibi !

Anladığım kadarıyla sürüm steam üzerinden pilotaj eğitimden çok ticari amaç gözetilerek satışa sunulmuş . Dolayısıyla kumanda kısmındaki sınırlama veya yasaklama ürünü satın alan herkes kullanabilsin diye kaldırılmış . Yinede bukadar büyük bir meblağ ödemek helede 10 yıla yakın uçuş tecrübesi olan kişilerin " RF 8 'in başlangıç sevyesindeki pilotlara göre olduğu tecrübeli pilotlar için uygun olmadığı " bildirimleri zaten noktayı koyuyor .

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Teşekkür ederim. Almayı planladığımdan değil. Pheonix ve RF bende yüklü zaten. Ücretsiz olan Rc Deskpilot ile başladım. Yaptığım ve yapmayı planladığım tüm depron uçaklarını da yüklemiştim. Şimdiki tercihim Aerofly Ultimate.

Teşekkür ederim. Almayı planladığımdan değil. Pheonix ve RF bende yüklü zaten. Ücretsiz olan Rc Deskpilot ile başladım. Yaptığım ve yapmayı planladığım tüm depron uçaklarını da yüklemiştim. Şimdiki tercihim Aerofly Ultimate.

Steam de o da varmış Deniz Bey .

Aerofly RC 7 Ultimate Edition :180 TL
ultimate upgrade edition : 139 TL

Forum üzerinden özel mesaj olarak az önce gönderdim :saygilar:
Mehmet Bey bende de usb rc flight dynam simülatör modeli var forumda okuduğum kadarı ile win 10 64 bilgisayarımda en yüksek RF4,5 yada Phoneix 5,0 kurmam gerekiyor hangi sümilasyon kullanım açısından gerçeğe daha yakın sa onu indirebileceğimiz bir link gönderebilir misiniz.?

Mehmet Bey bende de usb rc flight dynam simülatör modeli var forumda okuduğum kadarı ile win 10 64 bilgisayarımda en yüksek RF4,5 yada Phoneix 5,0 kurmam gerekiyor hangi sümilasyon kullanım açısından gerçeğe daha yakın sa onu indirebileceğimiz bir link gönderebilir misiniz.?
Hangi yazılım olacağı biraz şahsi tercih meselesi.

Ben ikisini de göndereyim siz kendiniz test edin.

hocam bana da lazım realflight smilasyon bana da atabilirmisiniz link?