Zeal Vario Serisi

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Zeal yeni vario serisi palleri çıkarıyor.

Şimdilik sadece 273, 287 ve 693 var. Diğerleri de aşama aşama çıkacaktır.

Lynx sitede 273 ve 287 satışı var.

273 için fiyat 26 dolar yani 180 lira :D
287 için fiyat 30 dolar yani 206 lira :D

693 için fiyat henüz belli değil ama zeal düz palleri 95 dolardan gidiyor. 700 için diğer paller de 100-120 dolar civarlarında olduğuna göre bu yeni serinin 110 dolardan aşağı olacağını sanmıyorum, haliyle o da 750 lira falan yapıyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kendi palimizi kendimiz yapabilir miyiz? Deneyen var mı?

Örneğin sert kontraplağı rende ile profilleyip, üzerine fiberglass kumaş ile kaplayabilir miyiz?

Kendi palimizi kendimiz yapabilir miyiz? Deneyen var mı?

Örneğin sert kontraplağı rende ile profilleyip, üzerine fiberglass kumaş ile kaplayabilir miyiz?

Kucuk helilerde yani diyelim 325’e kadar pal ceviren 450’lerde ahsabin uzerine karbon veya cam elyaf kaplayarak uretilen ucuz paller var hala. Ama hic tat vermiyorlar.

Eskiden daha buyuk helilerde de ahsap paller kullaniliyordu. Prosesi @Türker Akgün den ogrenmistim. Ancak bu tip paller eski helilerde, eski manevralarda ve dusuk devirlerde kullaniliyordu. Bugunun helilerinde bu tip bir pal kullanmak ciddi sorunlara davetiye cikarmak demek olacaktir bence.

Pal isi sakaya gelecek is degil, ucunda ciddi yaralanmalar ve hatta olum olabilecek birsey.

Internette baktım, Mavvrik gibi birkaç marka var, ama artık üretim yapmıyorlar deniyor. Tahta paller dediğiniz gibi akrobasiye uygun değil. Kontraplaktan değil, lamine ağaç levhadan üretilmiş. Kontraplak uygun değil. Suyu birbirine paralel olacak şekilde lamine edilmiş ağaç levhalardan üretilip, pirinç metalinden parçalar ile palleri rotora sabitleyen kısımlar yapılmış. Düz uçuş için uygun tabii ve ucuz. Yapıp denemek isterim.

Lynx sitede Zeal paller indirimde arkadaşlar. Düşünenler bir baksınlar.

Son zamanlarda zeal tedariğinde bazı zorluklar yaşamaya başlamış Lynx, bu durum modellerinin stok durumlarını da etkilemeye başlamış. Haliyle artık kitleri palsiz satacaklar, kim ne pal istiyorsa ayrıca alıp kullanacak.

Ellerinde kalan zeal palleri de uygun indirimlerle satışa sunuyorlar, stoklar tükenene kadar. Dikkat çekenler;

Zeal vario 693mm -- 58.79$
Zeal energy red 700mm -- 56.99$
Zeal energy yellow 700mm -- 47.49$

Zeal energy 550mm -- 38.99$