Foto Kendi Uçağımı Yapıyorum

İlk uçağımın kırımından sonra daha fazla güce ihtiyacım olduğuna karar verdim:D, vee çift motora geçiş yaptım.
Henüz bitmedi ama sona çok yakın. Bununda kırım yaşayacağı günler yakındır:lollol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Elinize sağlık :)
Nacizane tavsiyem, simulatör ile çalışmanız. Tesadüf iş yerimize gelen bir stajyerde simulatör kumanda varmış. Aldım 4 gündür çalışıyorum. Gerçekten gerekli olduğunu anlamış bulundum.

Başta, "ne gerek var yeaaa , internette çocuklar uçuruyor" desemde , 3-4 kalkış denemesi hüsranla sonuçlanınca :D böyle tavsiyeler vermeye başladım :lol::lol:

Üstadlar merhaba,
uçağı neredeyse bitirdim sayılır fakat itme gücü testi yapayım kendimce dedim ve uçağı diktim hassas teraziye verdim kutsalı:)

uçak net ölçtüğümde 394gr geliyor yüklü olarak.

Son gazda da toplam 934gr max itme ölçebildim.

pervane 8x4.5
motor emax 2212 1400kv

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33
Bu arada sormak isterim.

Uçabilmeai için bu itme yeterli midir acaba?

Ayrıca, yer testinde 1100mAh pil ile 8dk (pil ölçülerek, hücre başı 3.4v a düşüne kadar ) çalıştırdım.

1dk %25 gaz
5dk %75 gaz
2dk %100 gaz ile.

motor ve esc de ısınma çok azdı.
hiç mi ısınmaması lazım? az normal midir?

8dk şuan için bana yeterli.
gerçek uçuşta bu değerleri yakalar mıyım üstadlar?

Çok ısınmaması güzel ama pil küçük gelmiş. Tam gazda en az 5 dk çalışmasını isterim kendimce.
Yarın bir test daha yapacağım,
tam gaz olarak.
Bu arada pil 2S 1100mAh.

koronadan dolayı evde sıkıntıdan salonu dağıttım :) tüm senaryoları deneyeceğim herhalde :)
elimde 2 adet 850mAh 1 adet 1100mAh var. olmadı 850mAh ları paralel bağlayarak da deneme yapabilirim.

Nrf24'de menzil çok kısıtlı olmuyor mu? Alternatif olarak cc2500 gibi modüller denenebilir.

Merhaba,
Öneriniz için teşekkürler. Şuan için bu modülü denemek istedik. Zigbee olarak deneyelim diye düşündük ama bunun için maliyeti fazla olunca vazgeçtik.
Menzil olarak havada 1km gibi bir çekim alanı mevcut denilmekte tabi bu sözde olduğu için tahminimiz 500m civarı bizim için yeterli olacaktır.

Olur da kumanda başarılı olursa tabiki zigbee ler düşünülebilir :)

• Beğen
Tepkiler: Taha KOÇAK
Beni aşan bir soru. :)
Sadece terazi ve modelin burnunu görünce çok bilinmeyenli denklem gibi bana ;)

merhabalar :)
Gerekli görseli paylaşayım.
Elimde herşey olup, nerdeyse 3 -4 tane metreden 1ini bile bulamayıp kafayı yedikten sonra yanına referans alınacak bir malzeme koyarak (18650 pil) resimlerdim.
İşe yarar umarım :)