esclerim sürekli yanıyor yardımcı olurmusunuz

İlgi Alanı
Uçak
  • Hücre Sayısı: 3S
  • Voltaj: 11.1V
  • Akım: 2500mA
  • Ağırlık: 190gr
  • Boyutlar: 137 x 42 x 16mm
bu pili kullanıyorum ve 30a esc kullanıyorum ve 3 tane esc duman çıkartarak kullanılamaz hale geldi yardımcı olurmusunuz

Yusuf açıkla kendini Yusuf. Anlat derdini şöyle 3-5 sayfa mümkünse.

Yusuf açıkla kendini Yusuf. Anlat derdini şöyle 3-5 sayfa mümkünse.
1 kez esc nin güç kablolarını ters bağladım diye yandı diye düşünüyorum
1 kezde kumandadan esc nin bağlı ölduğu kanalı reverse ederken yandı
son kezde anlamadığımın bir nedenle kumandadan güç kolunu ittim motor çalıştı bir süre ve ötmeye başladı sonra duman çıkmaya başladı esc den

1.si normal 2.sinde henüz bilmediğin bir hata yapmış olabilirsin. 3süde 2.sine çok benziyor. Muhtemelen aynı sebepten. Hakkında işe yarar bilgimiz olmayan bu ürünler birbirine uyumsuz olabilir.
Soğanları doğradık tencereye attık. Biraz daha açıklama yaparsan akşama doyarız üstad :D

• Beğen
Tepkiler: yusuf emre aktaş
flysky fs-i6 kumanda fs-i6b alıcı var elimde delta tipi bir uçak yapıyorum kumandadan mix ayarlarını vs yaptım 11.v 2500mah pil ve 30a esc 2200kv motor kullanıyorum. alıcı ve verici almadan önce daha önceden aldığım motor ve esc vardı bunları ben 12v besleyerek küçük serve test kontrolcüsüyle kullanıyordum ve sorunsuz çalışıyordu 1 ve 2 benden kaynaklanan bir sorun galiba ama 3 kez esc denediğimde herşey olması gerektiği gibiydi ve zaten bir müddet motor çalıştı ( 10sn) sonra dumanlar çıkarmaya başladı . sorun tam olarak bu sorun esc ise esc önerirmisiniz

Esc ve motor 3s destekliyorsa ve bağlantılar normalse esc yanmamalı. Motorda bir sorun olabilir belki. Daha fazla bilgim yok bu konuda açıkçası.

Pervanenin boyutu nedir ve motorun tam marka modeli nedir belki olması gerekenden büyük bir pervane kullanıyorsundur

2212 2200kv fırçasız motor pervaneli hiç denemedim
Pervane yoksa motor max 10A çeker
Yukarda okuduğuma göre 12v ile besliyormuşsun max 5v ile besle hatta beslemene bile gerek yok pilden gücünü alır ama onun dışında bir sorun gözükmüyor eğer + , - yi yanlış baģlamadiysan ve motor kablolarında da sıkintı yoksa sorun gözukmüyor

Asil onemli olan taa 9. mesajda soylenmis. Pervane onemli istir. Pervanesiz esc nasil yakilir, pervanesiz deneme neden yapilir, bunlari gecelim de, bi fotograf falan alalim, ne nedir bi gorelim. Bir de ayni şey icin tek konu acalim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari