SM600 Kumanda ve RF 7.5 ve Phoneix Calibrasyon ve ilk kurulum ayarları.

Mustafa ÇOBAN

Kıdemli Uye
Web sitesi
www.kervansaraykahve.com.tr
İlgi Alanı
Heli
Bu konumuzda uzun bir süredir severek ve sorunsuzca kullandığım "SM600 Sim Kumandası" ve ayarları hakkında sizlerle paylaşımda bulunmaya çalışacağım.

Nerden alabilirsiniz

Türkiyeden

Sm 600 Kumanda tanıtımı
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Phoneix Rc Kumanda Kalibrasyon ve ayarları

Phoneix Rc Model update

Realflight Kumanda Kalibrasyon ve Ayarları

Realflight 7.5 Kumanda ayarları videosu

SM600 Kumanda ve simülatörler üzerindeki ayarları

Elinize sağlık Mustafa Bey süper bir konu olmuş. :bravo: :bravo: :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: Emre ceylan

Emeğine sağlık Mustafa çok güzel bir konu olmuş. Sim kumandası arayan arkadaşlar için güzel bir alternatif olabilir. Konuyu hemen INDEKS sayfamıza ilave edelim :RCKolik:

Mustafa eline sağlık bende Muhammer den denemek için almıştım iyi tarafı crack ihtiyacı yok kotu tarafı phoenix de 2.5 üzerini calistiramadim

ben su an phoneix 5 ile ve 5.0v ile kullanıyorum sorunsuz tüm güncelleştirmeleri kendisi yaptı

Bir daha deneyeyim o zaman bu güzel haber emulatorle mi giriş yapiyorsun

hayır şu torrenti indirdim kurdum sonra güncellemeleri yaptırdım 5.0 a kadar yükseldi

Ekli dosyalar

• sim 3.0.torrent
    13 KB · Görülme: 24

Ben bu kumandayı Emre abiden aldım. (benim dongle banggooddan gelemedi, normalde spektrumla çalışmak tercihim, neyse dispute açtım)

Kumandayı taktım, kalibrasyon temiz bi şekilde oldu ama her zaman düzgün çalışan programda model yok ekranda öyle boş araziye bakıyoruz. Neyse simdendir dedim kaldırdım yeniden kurmak istedim. DVD de phx4 var, versiyon 5 e yükselt diyorum. Serverlar busy sonra dene diyor... Salla o zaman versiyon 4 de yeter diyorum, bu sefer de kumanda kalibrasyonda sıkıntılar var. Ekrandaki barlar ya uçlarına kadar düzgünce dolmuyor, ya soft bi şekilde hareket etmiyor takılarak atlayarak gidiyor..

Real Flight ta sorun yok... Ki önemli olan da o benim için :)

Resim reis benim yaptığımı kullanımı anlatayım, belki bir yerlerde sıkıntı oluyordur. Belkide senin kumandan bozuktur bilemiyorum ama bu kumandanın kuralları diyebileceğim bir kaç şey var.

1- kumanda kapalı konumda iken simulatöre göre düğmeyi ayarlıyoruz.
2- kumandayı açmadan throttle orta konuma alıp kumandayı öyle açıyoruz
3- Kumandayı açtıktan sonra programı açıyoruz
4- birde usb uzatma kablolarıyla sağlıklı çalışmıyor.

zaten kalite olarak çok iyi değil demiştim ve benim amacım programlarda kalibrasyonu öne çıkarmaktı kumanda reklamı oldu :lollol:

Yok o adımlarda bir sıkıntı, bendeki kumanda phx ile düzgün çalışmıyor belli ki.. Belki versiyon 5 ile düzelir diyeceğim de... İki sebepten denemeye gerek yok. Birincisi stick kalitesi falan spektruma göre kıyaslanamayacak seviyede, o bakımdan tekrar dongle alacağım en kısa zamanda. İkincisi real flight ile düzgün çalışıyor. Heli modeli açısından daha kıt olsa da bence phoenixe göre daha başarılı. Onda devam ediyorum.

Şimdi bende önümde bir dongle var ve ayarlarını yapamıyorum DX8 ile ne Wire bağlantı nede Wireless yapamadım araştırmalardayım bakalım memnun kalmazsam sana gönderirim

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ben bu kumandayı Emre abiden aldım. (benim dongle banggooddan gelemedi, normalde spektrumla çalışmak tercihim, neyse dispute açtım)

Kumandayı taktım, kalibrasyon temiz bi şekilde oldu ama her zaman düzgün çalışan programda model yok ekranda öyle boş araziye bakıyoruz. Neyse simdendir dedim kaldırdım yeniden kurmak istedim. DVD de phx4 var, versiyon 5 e yükselt diyorum. Serverlar busy sonra dene diyor... Salla o zaman versiyon 4 de yeter diyorum, bu sefer de kumanda kalibrasyonda sıkıntılar var. Ekrandaki barlar ya uçlarına kadar düzgünce dolmuyor, ya soft bi şekilde hareket etmiyor takılarak atlayarak gidiyor..

Real Flight ta sorun yok... Ki önemli olan da o benim için :)

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Şu an phoenix 4.0 ı sorunsuz kullanıyorum bu kumanda ile ama v5e yükseltince benim de boş arazi ekranından kalıyor ve de çözüm bulamadım.

Bakalım benimki de ne zaman kesecek desteği :-\ tahminen üretim zamanlarıyla alakalı bir şey olabilir benim kumandamı ürettiklerinde 5 vardır ona uyarlamışlardır, belkide şans :embarras:

Bu şartlarda sorunsuz phoenix için THK sim. Kumandasini tek geçeceğiz o zaman[emoji4]