LW pla flament satın alabileceğimiz bir yer var mı?

İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba arkadaşlar. 3 boyutlu yazıcı almayı planlıyorum.
Bende ilk amaç olarak 3d model uçaklar da yapabilmeyi deneyeceğim ama LW-PLA flamentler e-sunda yada başka bir yerde stok gözükmüyor. Nereden bulabilirim.
Normal pla ile basımda da ağırlık daha yüksek oluyormuş.
Elektrik motorlu setuplar yapmayı planlıyorum.
Acaba normal pla ile basıp motoru güçlü tutsam flament farkını tolere edebilir miyim.
Her türlü yönlendirmeniz benim için değerlidir.

Not: Yazıcıyı sadece uçak için almayacağım.

Öncelikle uçağı havada tutan şeyin motor olmadığını bir milyonuncu kez yazayım. Uçaklar multikopter ya da helikopter değildir. Fazla ağırlık da daha güçlü motorla kompanse edilmez. Fazla ağırlık uçuşun her aşamasında daha yüksek sürat anlamına gelir. Ayrıca uçağa binen yükleri artırır.
Bunları söyledikten sonra asıl konuya gelirsek, benim kişisel deneyim ve gözlemletime göre standart PLA, LW PLA'nın yerini tutmuyor. Harcanan zaman ve emeğe yazık olabilir. Standart PLA ile basılan uçak uçmaz mı? Uçar. Ama tat vermeyebilir.
Yakın zamanda LW PLA aldım. Linkini bulup atacağım.

Öncelikle uçağı havada tutan şeyin motor olmadığını bir milyonuncu kez yazayım. Uçaklar multikopter ya da helikopter değildir. Fazla ağırlık da daha güçlü motorla kompanse edilmez. Fazla ağırlık uçuşun her aşamasında daha yüksek sürat anlamına gelir. Ayrıca uçağa binen yükleri artırır.
Bunları söyledikten sonra asıl konuya gelirsek, benim kişisel deneyim ve gözlemletime göre standart PLA, LW PLA'nın yerini tutmuyor. Harcanan zaman ve emeğe yazık olabilir. Standart PLA ile basılan uçak uçmaz mı? Uçar. Ama tat vermeyebilir.
Yakın zamanda LW PLA aldım. Linkini bulup atacağım.
Sümer hocam sözünüze sağlık. Doğrudur bu konuda bilgim vardı ama yazıyı fazla uzun yazıp okuyanları sıkmamak için yazmamıştım. Sizin de dediğiniz gibi uçağı uçuran tek unsur motor değil. Sadece önerilerinizi önemsediğim için konuyu bu şekilde açtım.

Lw pla lar çok pahalı normal pla nın 4 katı. Normal pla ile basılabilen birçok model var onlara bakın derim

• Beğen
Tepkiler: Bünyamin kayacı