1000 TL Bütçe ile Quadcopter Oluşturma

kucukmehmet1994

Yeni Uye
Öncelikle herkese merhabalar.
Evet arkadaşlar daha önce yabancı blogları gezdim lakin bilgi eksikliğinden fikir oluşturamıyordum. Şimdi hangi parçanın hangisiyle uyumlu olabileceğini anlasam bile seçenek çokluğundan kafam karışıyor. (Bazıları çoğunluk tarafından onaylandığından onlar ayrı tutulabilir. Örnek: SunnySky X2212 980KV)
Açıkçası ilerde kamera ile görüntüleme ve GPS gibi eklentilerde bulunma hevesim var ama şimdilik amacım uçuşu gerçekleştirebilmek.
Sizden isteğim en azından müsait olanlar bana yaklaşık 1000 TL bütçe ile oluşturabilecekleri optimum quadcopter kurulumunu listemesidir.
Farkındayım istek çok saçma gelebilir ama satın almadan önce sizin kafanızdakileri duyup doğru yolda ilerleyip ilerlemediğime emin olmak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Selamlar.

Bu konuda size yardımcı olacak linki gönderiyorum.

umarım faydalı olur.

İstanbul'da yaşadığınızı düşünürek, çevrenizde gerek bu siteden gerekse arkadaş çevrenizden bu işi yapmış bir arkadaştan yardım almanız ilk etapta yanlış yapmaktan kaynaklanacak arızaların ve maliyetlerin önüne geçecektir.
:RCKolik:

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Selamlar.

Bu konuda size yardımcı olacak linki gönderiyorum.

umarım faydalı olur.

Aslında linki incelemiştim yani asıl kastım böyle kullanılıp kesin önerilen ürünler vardır ya hani onları duyabilmekti ama o linkteki ürünlerin performansı yeterli diyorsunuz sanırım. Teşekkürler.

Mehmet Küçük' Alıntı:
Aslında linki incelemiştim yani asıl kastım böyle kullanılıp kesin önerilen ürünler vardır ya hani onları duyabilmekti ama o linkteki ürünlerin performansı yeterli diyorsunuz sanırım. Teşekkürler.
Aynen öyle diyoruz Mehmet. Zaten Zafer hocamızın bu listeyi paylaşmasının temel amacıda aynı. Talepler genelde aynı olunca, derli toplu bir liste ile tüm yeni başlayanlara yardımcı olmak amacı ile hazırlanmış bir konudur ;)

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
İstanbul'da yaşadığınızı düşünürek, çevrenizde gerek bu siteden gerekse arkadaş çevrenizden bu işi yapmış bir arkadaştan yardım almanız ilk etapta yanlış yapmaktan kaynaklanacak arızaların ve maliyetlerin önüne geçecektir.
:RCKolik:

Evet İstanbul' dayım ama şansıma etrafımda bu işten anlayan fazla yok. Burada zaten rehber gibi düzenlemişler yani kurarken çok büyük bi karmaşa çıkmaz ise buraya başlık açmak zorunda bile kalmayabilirim. Teşekkürler.

Quadcopter Malzeme Listesi

1) Frame (300g - 460g)
SK450 with Dead Cat Kit
$21,35 + $21,05 = $42,40

2)Brushless Motor (4 x 77g)
Sunnysky V2216-12 800KV x 4
$22,75 x 4

3)ESC (4 x 30g)
HobbyKing 20A ESC 3A UBEC x 4
$8,50 x 4

4)Battery (2 x 554g)
Turnigy 5000 mAh 4S 35C LiPo Pack
$50,42 x 2

5)Propeller (4 x 15g)
Carbon Fiber Propellers 11 x 4.7 LH and RH Rotation
$8,73 x 2

6)Flight Control Unit (21g)
KK 2.1.5 Multi-rotor LCD FCB
$19,99

7)Power Distribution Board (27,3g)
HobbyKing Quadcopter PDB
$4,26

:coolxf:Global Positioning System (14g)
HobbyKing OSD GPS Module
$42,51

9)Action Camera (111g)
GoPro Hero
$160,80

10)Radios & Receivers (1375g)
Turnigy 9x 9ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware)
$59,99

11)Little Accessories (50g)
Wires, Connectors, Plugs, Glues, Threadlock
$20

12)Battery Charger (277g)
IMAX B6 50W 5A Charger/Discharger 1 - 6 Cells
$24,99

Uçuş İçin Gerekli Oran :

(4 x 1320) / 2 - 2579,3 = 60,7 gr (2 : 1 oranı sağlıyor)

Bu malzemeler arasında benim bilmediğim bir uyumsuzluk söz konusu mudur ve ya daha iyi bir seçenek var mıdır?
Yapıcı yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

selamlar,

pervane,esc,FC ve 4s konfigurasyon, görüşümce tekrar gözden geçirilmesi gerekenler

kolay gelsin

Hocam xrotor esc ve 980kv motor 1045 pal daha stabil olur bence ayrica gps li sistem için apm genel olarak tavsiye ediliyor. Lipo olarak 3s 2800 ideal olur.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi