14sg kumandam ile Simulatöru kullanamıyorum

kadir35

Çalışkan Uye
Arkadaşlar phoneixRC Simulatör programı kullanıyorum futaba 14sg kumandamı yanıtlamıyorum pc görmüyor bilgisi olan varmı nasıl yapabilirim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Valla ne yalan söyleyeyim, 14SG ile sim kullananı yakalarsam pataklar kumandaya da el koyarım. [emoji38]

Neden sümer abi sıfır cıtır cıtır kumanda

Nasıl bir problemle karşılaşıyorsunuz? Ben 8fg ile çok rahatım, özellikle Phoenix'de. 8fg ve 14sg kumandaların yazılımları 14sg'nin ekstra özellikleri dışında aynı hemen hemen. Pc görmüyor demişsiniz, sanırım sorun kumanda değil kullandığınız dongle'dan kaynaklanıyor.

Emre bey programı açtığımda phoneixRC de ilk çıkan ekranda kumandayı seçmem gerekli fakat çıkmadığı içşn seçemiyorum

sumeryamaner' Alıntı:
Valla ne yalan söyleyeyim, 14SG ile sim kullananı yakalarsam pataklar kumandaya da el koyarım. [emoji38]
Aynen [emoji106]
Kadir illa ki bakmışsindir ama dongle da phoenix seçili değilmi.Aygıtlarda baktığında phoenix sim kumanda diye görüyormusun.Bende Emre gibi dongle kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Sanırım problemi anladım. Phoenix kumanda listesinde 14sg yok. Doğru mudur?

Problem değil, zaten 8 kanalı kullanabiliyoruz, ben de 14 kanalımın 8'ini kullanabiliyorum. Zaten hepsi de işe yaramıyor :) Listeden 8fg seçebilirsiniz, problem olmaz.

Diğer yandan uçuş kumandasıyla sim kullanırken iki alternatifimiz oluyor. Birincisi tüm miksleri simulatore bırakıp kumandayı sim kumandası gibi kullanmak, ikincisi bütün miks işini kumandadan yapıp, simulatore işlenmiş veriyi göndermek. Ben ikinci seçeneği seviyorum. Kumandamdan ilk 8 kanalı (aetr sabit olmak üzere) istediğim gibi ayarlıyorum (tabi heli için 6.kanal da pitch oluyor) 5-7 ve 8. kanalları da istediğim tuşlara atıyorum. Kumandayı düzgünce kalibre ettikten sonra "your controls" sekmesinden istediğim kanalları istediğim sim özelliklerine atıyorum. Geri kalan özellikleri, throttle ve pitch curve'leri, idle-up'ları, thr. hold'u kumanda üzerinden ayarlıyorum. Bir nevi simulatöre alıcı muamelesi yapıyorum yani :)

Neyse çok uzattım. :)

Yanlız şöyle bişey var ben dongle kullanmıyorum

Kumandayı nasıl bağlıyorsunuz?

Luncer kurmuştum otda ekranda ms- ile başlayan birşey yazıyordu onu seçip başlatıyordun fakat pc ye kumandayı yanıtlamıyorum sanırım

Pc ye kumandayı yanıtlamaktan kastınız nedir?

Tanıtmak gerekmiyormu