15/09 Orhanlı Görselleri

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Cumartesinin yağışlı olması nedeni ile uçamamıştık ve havanın dün güzel olmasını fırsat bilerek sabah erkenden uçuşa alanına gittik Önce Mert geldi ve benim 6 yıllık 2 defa kırım geçirip yinede atmaya kıyamadığım Great Planes Spitfire MK8 GP25 lik yakıtlı uçağımın kanadını tamir ettikten sonra ilk test uçuşunu beraber yaptık model başarılı bir şekilde uçtu ancak iniş biraz sert oldu vidyodada görebilirsiniz burnu biraz ağır kalmış kuyruktan 20 gram kadar ağırlık çıkartmıştım 10 gram geri takıp tekrar test edicem daha sonra alana birkaç uçakçı , Yücel abi ve HT den Oğzuhan ve Kadir dostlarımız geldi keyifili sohpetli güzel bir gündü

bir arkadaşımızda Nitroya susamış

bu arada Katananın kokpit camı havada yerinden çıktı , çıkmasının sebebi tamamen benim hatam, v,dalamamış sadece bant ile tuutturmuştum Knife Edge yaparken birden yerinden çıktı ve Ruddera çarpıp rudderı komple kopardı ruddersız uçan uçak hiç görmemiştim ilk defada başıma geliyordu ancak modeli kırımsız indirmeyi başardım, rudder olmadığı için uçak kafasına göre gidiyordu ama kırımsız bir şekilde indirmeyi başardım :laugh: :laugh:

Spitfire ilk Test uçuşu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Alanadan görüntüler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

15/09 Orhanlı Görselleri

geçmiş olsun mesutum.ruder olmadan hele kuyrukta sallanarak inmek beceri ister hasarsız kurtulması ıyı olmuş.sezon kapanmadan kocaeliye bekleriz

15/09 Orhanlı Görselleri

Hüseyin GENCER' Alıntı:
geçmiş olsun mesutum.ruder olmadan hele kuyrukta sallanarak inmek beceri ister hasarsız kurtulması ıyı olmuş.sezon kapanmadan kocaeliye bekleriz

Hüseyin abi teşekkür ederim, Ruddersız inmekı epey zormuş , üstelik dediğin gibi rudder elevatöre bağlıydı ve sallana sallana indi :) bu cumartesi gelmeyi düşünüyoruz 3 5 kişi ancak arkadaşlardan biri yeni benzinli uçağını yetiştirebilirse hafta sonuna eli biraz yavaş birazda fazla kıldır incik bonua çok takar :D onunda ilk test uçuşunu solaklarda ypmak istiyoruz :)

15/09 Orhanlı Görselleri

Paylaşım için teşekkürler üstad, eline saplık :thumbup:

Evet iniş bir sert olmuş :laugh: ama acilen depoyu büyütmen lazım :D

Bu arada Istanbul'da da epey bir rüzgar varmış :-\ Sorması ayıp ama Mert ne içiyor :)

Ben hala uçakta Rudder gerek olmadığını düşünüyorum :lol: Ama yine de başarılı iniş için tebrikler üstad :thumbup:

Ynt: 15/09 Orhanlı Görselleri

Mehmet abi Mertin içtiği Burn enerji içeceği :D plastik bardak yoktuda :D

Uçağın burnu ağır kaldı iniş sert oldu ama deposu yeterli, bundan öncede aynı depodaki yakıtla uçtuda ben doldurmadım yeniden :) vidyo için havalandım hemen :D

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

15/09 Orhanlı Görselleri

Spitfire çok şirinmiş Mesutcum, Katanayı Ruddersız indirmen büyük başarı tebrikler. sen onu 3-5 dakikada eskisinden sağlam yaparsın şüphemiz yok, görseller ve videolar için teşekkürler. :saygilar:

15/09 Orhanlı Görselleri

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ben hala uçakta Rudder gerek olmadığını düşünüyorum :lol: Ama yine de başarılı iniş için tebrikler üstad :thumbup:

Mehmetcim bazı modeller gerçekten Rudder gerektirmiyor, ancak akrobasi hareketlerinin tamamı rudder gerektiriyor, trainer uçaklarda olmasada olur :laugh:

15/09 Orhanlı Görselleri

Paylaşım için çok teşekkürler üstad. :thumbup:
Spitfire şahane. %p