360mm Pale vida bağlanmıyor.

oguzzkaan

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba, bi firmadan zeal 360mm pal aldım fakat palin bir tanesine vida girmiyor diğerinde hiçbirsorun yokken diğerinde sadecevida kısmı geçiyor ve geri kalan kısmı girmiyor. Anlayamadım Türkiyeden aldım yerine göndersem, sorsam ne gibi bi cevap alırım acaba? Böyle bir olay başka birinin başınada gelmemiştir diye düşünüyorum. Video çektim fakat yüklenmiyor. Yarın Sabah video ilede göstereceğim. Şimdilik herkese iyi akşamlar.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

palde uretim hatası olabilir belkı diyecegım ama bu zamana kadar o kadar pal kırdım kullandım hıc denk gelmedım ... video cekıp veya fotograf cekersenız daha ıyı olur , hatta sız kendınız bıle bunu cozebılırsınız kumpasınız var ıse , vıda gecen palın , vıda boslugu ıle , gecmeyenın vıda bosluk kanalını olcun sorun paldemı degılmı anlasılır ust uste koysanız bıle kendını belli eder zaten ... palden kaynaklanacagını sanmıyorum cok dusuk bır ıhtımal gıbı gozukuyor sayet oyle ıse aldıgnız yer neresı ıle ıletısıme gecın su an vekrc de var bıldıgım kadarı ıle , veysel abı yardımcı olucaktır ...
dedıgım gıbı ama palın vıda kanalının bu oranda farklılık gostermesı hic basıma gelen hatta kımsneın basına gelen bı olay degıl bıldıgım kadarı ıle TR de ..

byedz' Alıntı:
palde uretim hatası olabilir belkı diyecegım ama bu zamana kadar o kadar pal kırdım kullandım hıc denk gelmedım ... video cekıp veya fotograf cekersenız daha ıyı olur , hatta sız kendınız bıle bunu cozebılırsınız kumpasınız var ıse , vıda gecen palın , vıda boslugu ıle , gecmeyenın vıda bosluk kanalını olcun sorun paldemı degılmı anlasılır ust uste koysanız bıle kendını belli eder zaten ... palden kaynaklanacagını sanmıyorum cok dusuk bır ıhtımal gıbı gozukuyor sayet oyle ıse aldıgnız yer neresı ıle ıletısıme gecın su an vekrc de var bıldıgım kadarı ıle , veysel abı yardımcı olucaktır ...
dedıgım gıbı ama palın vıda kanalının bu oranda farklılık gostermesı hic basıma gelen hatta kımsneın basına gelen bı olay degıl bıldıgım kadarı ıle TR de ..

Hep ilkler benimi buluyor gercekten. Canim sıkılıyor bu duruma. Yurt dışından yedek verdim fakat gec gelicek diyede TR den de Alayim dedim ama basima gelen olaya bakın. Vekrc den aldim insallah Veysel bey yardimci olur.

oğuz kaan kanarya' Alıntı:
Hep ilkler benimi buluyor gercekten. Canim sıkılıyor bu duruma. Yurt dışından yedek verdim fakat gec gelicek diyede TR den de Alayim dedim ama basima gelen olaya bakın. Vekrc den aldim insallah Veysel bey yardimci olur.
Bende şu ana göre ilk defa görüyorum bu durumu ? Veysel bey kesin yardımcı olur.
Gerçi eğer çok hafif zorlama ile vida dişlerine zarar vermeden o vida oraya girebiliyorsa çok da büyük sıkıntı değil aslında. Zira palin o vida ekseninde zaten dönmeyecek şekilde sıkılacağı için bu şekilde kullanılabilir. Son bir kez kontrol et istersen.

Mehmet abi ben zor zahmet palden içeriye soktum vidayı sokarken de vidayıda bozdum biraz. Fakat soktuktan sonra pal çok sert oluyor. Sanirim delik hem biraz dar hem biraz yamuk. Çok sert olduğunda da titreme yapıyormuş okuduğum yazılarda. Hiç helikopteri kaldırmadım bugüne kadar. Kaldırmaya çalıştım sağ yattı yatınca şaft link rod ve pallerim gitti. Bu sebepten dolayı tedirginim. Birde bilen kimsede yok ki yanımda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ynt: 360mm Pale vida bağlanmıyor.

Oguzhan cidden ilk defa goruyorum modelcilik hayatimda , zeal paller kalitelidir cidden ama sanirim bu funfly muhabbetinden dolayimidir bilmem bu partide ufak tefek makyaj hatalarida var bende 2 set goblinime aldim ...

Ayrica pali sert bir sekilde sikman aslinda balence yapmaz , model yerde tam devrini bulsun merkezkac dan paller dumduz oluyor ben goblin 700 de sikabildigim kadar sikiyorum palleri desem yeri beton gibi oluyor ...

Ufak bir dremel ile veya ege ile o deligi buyutebilirsiniz aslinda , cok hafif egrilik benim rjx pallerde de 2 defa gordugum bi olay ama bundan dolayi sikinti yasamadim ucusumda ..

Sayet gene de soyluyorum cok buyuk bir sikinti degil modelciler icin bu tarz seyler evham yapmaniza gerek yok :)

Veysel abide her turlu yardimci olur , sirf bu konuda yada yaptiginiz alis veristem oturu degil , modelcilik bilgisi olarakda bana da dahil olmak uzere cok kisiye yardim etmistir ve eder ...

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dedigim gibi daha yeniyom ve iyi bilmiyorum ya ondan aslinda :). Fiyatta dusmus simdi [emoji1] bi tane daha alicam birazdan Suan icin yurt diai fiyati ile
Ayni fiyattan satiliyor 360mm pal

oğuz kaan kanarya' Alıntı:
...... Kaldırmaya çalıştım sağ yattı yatınca şaft link rod ve pallerim gitti. Bu sebepten dolayı tedirginim. Birde bilen kimsede yok ki yanımda.

Gerçi direkt konu ile alakalı değil ama hiç 6 kanal micro kullandın mı ? Simulator çalışması sonrası, büyük 6 kanal öncesi iyi bir alıştırma imkanı veriyor micro heliler. Yok ise edinmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Benim zamaninda 450 sinifi ve alti pallerde epeyce karsilastigim durum.Vida deligini biraz genisletip kullanirdim.Pal tutucuya girmeyen,kalinlik farki olan pallerde gordum. :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Benim zamaninda 450 sinifi ve alti pallerde epeyce karsilastigim durum.Vida deligini biraz genisletip kullanirdim.Pal tutucuya girmeyen, kalinlik farki olan pallerde gordum. :laugh:
Bunu ben de gördüm Arda :) Bu durumda elde eğeyle biraz pali zayıflatmak gerekiyordu :lol:

bu tarz şeyler olabilir sorun olacak hiçbirşey yok, gördüğüm kadarı ile vida M3 , M3 matkap ucuyla bir kere içini honlaman yeter

Ynt: 360mm Pale vida bağlanmıyor.

Su anda 600 luk paller 160TL ye satiliyor cidden baya indirim var su an ihtiyaci olan kacirmasin :) bende biraz fazla stok var 600 luk palde o yuzden ihtiyacim yok ama 700 luk palde indirim varken kapmistim 2 set :)

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Resimlerini çektim iş yerinde kumpaslada ölçtüm aradaki farklar aşağıdaki resimlerdeki gibidir.

bozuk pal ön
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bozuk pal arka

sağlam pal ön

sağlam pal arka

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gerçi direkt konu ile alakalı değil ama hiç 6 kanal micro kullandın mı ? Simulator çalışması sonrası, büyük 6 kanal öncesi iyi bir alıştırma imkanı veriyor micro heliler. Yok ise edinmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Mehmet abi v922'im var onla sıkıntı yok sim de var kullanabiliyorum da 450 heli hiç kullanmadım. Çok iyi olmasamda v922 hoverda tutabiliyorum odadan odaya geziyorum. İlk başlarda yapamıyordum. Simulatorun faydası çok tabi.

Oguz palleri , Mesut abinin dedigi sekilde yapabilirsin gondermeye ve beklemeye degmez.Bozukluk degilde gozden kacirilan bir iscilik gibi.

Ozelikle alt ve orta kalite pallerde dogal karsilamak lazim.Fiyatlarda iscilikle haliyle dogru ortantili.Ufak tefek duzeltmesi,ince balansi son kullanicidan bekleniyor. :saygilar:

Yani gönderme ve beklemeye hiç gerek yok. İş yerinden metal kalem aldım ucu dönen onla açarım ve sorunu çözerim gibi geliyor. Veysel beyde birkaç uçuştan sonra ve çıkartıp takinca duzelir yazmış. Uçuşa engel olmaz demiş . Eğer sorun olursa tekrardan görüşürüz yazmış. Herkese çok teşekkür ederim. İlgilendiğiniz ve vakit ayırdığınız için. Akşam yazarım son durumun sonucunu. Tekrardan teşekkur ederim.