3gx ünitem bigisayarla bağlantı kuramıyor video ekledim

Muammer Akbulut

Tecrübeli Uye
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Hepsi
Arkadaşlar 2. el trex 450 pro dfc ve spektrum dx8 aldım modeli komple söküp baştan topladım her olayını bitirdim fakat 3 tane pc win 8 win7 32 bit 64 bit hepsini denedim 3gx ünitesi çalışır durumda pc de 3gx v4 programı çalışır durumda usb bağladığımda usbyi tanıyor ama 3gx ünitesiyle program bağlantı kuramıyor bağlantı anındaki USB yazısı gelmiyor usb kablolarıni tek tek kontrol ettim aldığım arkadaş daha önce v 3.0 a yükseltmiş problem yoktu dedi ama programla 3gx ünitesi haberleşemiyor varmı bunun bir açıklaması çözümü teşekkürler

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

3gx ünitem bigisayarla bağlantı kuramıyor

Abi pc den ne yapmak istiyorsun ki ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yardımcı olmak isterdim fakat hiç başıma gelmedi. ???

3GX nasıl bağlamaya çalışıyorsunuz peki ? Tüm bağlantılar yapılı ve kumanda ile bind edilmiş durumda değil mi ? 3GX heli üzerindeki ESC besliyorsunuz değil mi ?

Özetle aslında 3GX nasıl beslediğinizi ve hangi sıra ile ne yaptığını tarif ederseniz iyi olabilir.

DenizSERT' Alıntı:
Abi pc den ne yapmak istiyorsun ki ?

Deniz bu nasıl bir soru :laugh: Sorması ayıp ama sen 3GX ayarlarını PC'ye bağlanmadan yapmanın bir yolunu buldun da bizimle paylaşmıyor musun :D

Deniz pc bağlantı kurmak istememin sebebi 3gx versiyonumu v3 ten v4 yükseltmek özellikle v4 te küçük modeller 250 ve 450 boyutların uçuş stabilitesini 600 boyutu kullanır gibi arttırmışlar aling v4 yenilikleri içinde bunu yazmış ayrıca kumanda ile yapılması mümkün olmayan bazı ayarları değiştirmesemde pc ekranından görebilmek birde benden önce kullanan arkadaş pc den ayar yapmış ama ne yapmış oda hatırlamıyor eğer yanlış bişeyler varsa düzeltmek. mehmet bey 3gx ile pc arasında yapılması gerekenlerin sırası belli aling sitesinden 3gx v4 indirip kurdum sonrası heliye enerji verip üzerindeki 3gx ünitesi çalışır durumda ve usb kablosu heliye enerji vermeden önce takılı durumda pc den 3gx v4 programı calıştırıyorum dil seçiminden önce usb yi pc ye bağlıyorum dili seçiyorum english olarak program arayüzü açılıyor bağlantı bölümüne killing gibir yazı geliyordu usb bağlantısından önce gelen ibare sonrasında Usb yazıp bağlanması lazım ama olmuyor o yazıda kalıyor 3 pc denedim hepsi aynı ayrıca usb kablosun her kablo demetini kontrol cihazıyla test ettim kopukluk yok . aklıma tek gelen 3gx usb kalosunun usb devre bölümü arızalı olma ihtimali 3 gx esc üzerinden yapılan ayarları yaptım hepsi çalışır durumda.

Bu durumda 3GX enerji vermeden önce satellite ya da alıcımız da bağlı ve kumandamız da açık ve daha önce bind edilmiş durumda doğru mudur ?

aynen öyle herşey hazır hale getirdim fakat esc 1. slota bağlı videolarda esc yada alıcı pili ile batary giriş slotuna takmışlar birde öyle deneyeceğim

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
3GX nasıl bağlamaya çalışıyorsunuz peki ? Tüm bağlantılar yapılı ve kumanda ile bind edilmiş durumda değil mi ? 3GX heli üzerindeki ESC besliyorsunuz değil mi ?

Özetle aslında 3GX nasıl beslediğinizi ve hangi sıra ile ne yaptığını tarif ederseniz iyi olabilir.
Deniz bu nasıl bir soru :laugh: Sorması ayıp ama sen 3GX ayarlarını PC'ye bağlanmadan yapmanın bir yolunu buldun da bizimle paylaşmıyor musun :D
Üstündeki ayar tuşu yetmiyo mu abi :D

DenizSERT' Alıntı:
Üstündeki ayar tuşu yetmiyo mu abi :D

Flight Mode ayarlarını hangi tuşa basarak yapıyorsun Deniz. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Flight Mode ayarlarını hangi tuşa basarak yapıyorsun Deniz. :laugh:
Ben tek mod kullanıyom abi
Yaa ben 3gx kullanmıyom ki

Muammer Akbulut' Alıntı:
aynen öyle herşey hazır hale getirdim fakat esc 1. slota bağlı videolarda esc yada alıcı pili ile batary giriş slotuna takmışlar birde öyle deneyeceğim
Muammer Bey, ne yaptınız ? Son durum nedir ? Sorun çözümlendi mi :rolleyes:

Mehmet bey malesef ya 3gx ünitesinde yada aradaki usb bölümünde bir arıza var gibi . Tüm adımları eksiksiz yatım ama nafile netteki videolarda 3gx e enerjiyi harici alıcı bataryası yada başka batarya ile veriyorlardı yani direk esc kullanmıyorlardı bende batarya ile 3gx in alt yatay batary slotu için kablo yaprım bu şekilde de bağlantı kurulamadı . Usb kablosunu hiç 3gx e bağlamadanda pc ye taksam pc kabloyu görüyor linking yazısı yine geliyor 3gx e kabloyu bağlayınca hiçbir hareket yok sanki 3 gx yokmuş gibi bir durum var ortada. Şöyle bişey geldi aklıma heliyialdığım arkadaş kendisi daha önce 3gx versiyonunu v2.1 den v3.0 a yükseltmiş bir sorun yaşamamış ama baya zaman önce acaba önce v3.1 i mi pc ye yüklesem belki görür bunuda deneyeceğim olmazsa usb kabloyu başka 3gx helide deneyeceğim trex 500 3gx var arkadaşımda heralde 450 ile aynıdır kablo ve soketleri sonunda bu işi çözeceğim :bravo: :bravo: :bravo:

Yazılım versiyonu ile ilgili bir durum olduğunuz zannetmiyor. Mesela V2'den direk V4 upgrade edebilirsiniz.

Fakat farklı usb kablo ve / veya kumanda denemek faydalı olabilir. Bu arada 3GX modelden model değişmeş, sadece eski versiyon 3G olmasın yeter ki ;)