450-500 Sınıfı Başlangıç Heli Model Tavsiyesi

Bence beastx de zor :) Eğri oturup doğru konuşalım...

Psikolojik olarak üniteyi hesaba katmamasını öneririm. Kullanmayacaksa da satışa koyar, giderse ne mutlu gitmezse de problem yok diye yaklaşırsa huzurlu olur o süreçte :D

Ben hiç heli uçurmayan birisine 450 sınıf üstünü önermiyorum.550 sınıfın yakından kalkışını duymayan birisi , bir kaç aylık sim tecrübesi bile olsa , panikleyebilir.Hoş 550 kendi kendine bile hover yapar ama , (ayarları iyi yapıldıysa tabi) ben yine de 450 derim.Kırmadan bu işe başlamak zor ,Doğuş alsın bir 450 sınıf tarot veya 2.el temiz bir heli , forumda var , 550'nin servo maliyetine bile çok rahat alınır.En azından acemilik dönemini atlatır.Biz 922'ler 977'lerle geçtik aşamaları hem de defalarca düşe kalka...Sadece hover eğitimi ve alan turuna giriş için , hem de kırım maliyeti açısından 450 sınıf iyidir, pilotajı da gayet güzel geliştirir ...Bu da naçizane benim önerim olsun... :saygilar:

Bugün W977 satın aldım simülatörden sonra evde hover yapar, yaz gelincede vantilatör niyetine serinlerim. [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doğuş' Alıntı:
Bugün W977 satın aldım simülatörden sonra evde hover yapar, yaz gelincede vantilatör niyetine serinlerim. [emoji3]

Harika bir karar. Bakalım ilk izlenimler neler olacak %p Geri dönüşü ve yorumları merakla bekliyoruz Doğuş ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Harika bir karar. Bakalım ilk izlenimler neler olacak %p Geri dönüşü ve yorumları merakla bekliyoruz Doğuş ;)

Tamamdır abi hiç sevmezsek büyük kar edeceğiz seversekte evin içinde de uçurmuş olacağız yani her türlü kazanan benim abi. [emoji3]

Evin içinde hover olur anca ama parkta güzel olur. Hayırlı olsun :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Evin içinde hover olur anca ama parkta güzel olur. Hayırlı olsun :)

Abi daha önce 4 kanallı micro helim olmuştu odadan odaya gezip duruyordum [emoji3]

5 güne bozulurdu ya arka pervane çalışmazdı Yada baska bir sekilde bozulurdu çocuktuk o zamanlar şimdi invert gezerim evde [emoji3]

Mmmmmah çok güzel oldu ;D hayırlı olsun Doğuş ama bu kadar muhabbetin üzerine 977 yi okuyunca şaşırdım.

Ev içinde invert gezebiliyorsan zaten hiç uğraşma mikro falan, 700 topla geç :D

Ev içinde alan kısıtlı, pek tat olmuyor. Park güzel olur ;) 2014 yazından bi video paylaşayım;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi hayırlı olsun Doğuş :thumbup:

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Mmmmmah çok güzel oldu ;D hayırlı olsun Doğuş ama bu kadar muhabbetin üzerine 977 yi okuyunca şaşırdım.

Abi stokta yok 550L Dominator, şimdi onda karar kıldık. Belki indirim kampanya denk gelir bir model alırız diyede oyalanıyorum. Hem simülatördende sıkıldım gerçekten, ben günde 3 saat simülatöre vakit ayırıyorum. Bunun iki saatinde uçak uçuruyorum canım sıkıldıkçada heliye geçiyorum. 2 güne bir en azından sahaya gitme imkanım var. Şayet evde bu modelde rahat hover yapabilirsem hiç düşünmem alırım ekstrem boyutta bir heli. :D Uçamasam bile fotoğraf çekinirim. :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Ev içinde invert gezebiliyorsan zaten hiç uğraşma mikro falan, 700 topla geç :D

Ev içinde alan kısıtlı, pek tat olmuyor. Park güzel olur ;) 2014 yazından bi video paylaşayım;

Abi baya eğlenceliymiş, bakalım görebilecek miyim ben onu havada :D

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Hadi hayırlı olsun Doğuş :thumbup:

Teşekkür ederim abi.

Bugün paketim geldi bence bir aksilik var gibi kumandanın mode ikiye göre elavatöründe bir problem var gibi videods onu göstermeye çalıştım, acaba bir problem mi var?

Kesinlikle bir sıkıntı var. Benzer tutukluğu AILERON verdiğin zaman da yapıyor mu peki Doğuş ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesinlikle bir sıkıntı var. Benzer tutukluğu AILERON verdiğin zaman da yapıyor mu peki Doğuş ??

Yok abi aileronda bir problem yok yani servo ile alakalı değil gibi sanıyorum ki kumandadan. Çünkü kumandada kanalların yüzdelerinide gösteriyor, elavatör kanalından %32-%31-%30-%29 derken birden %100 oluyor. Aileronda ise yatışları doğru abi servoların.