50CC hangi motor?

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Öncelikle herkese merhaba, ufak tefek uçaklarla uğraşınca canım sıkılmaya başladı. Şu şekilde alıyorum uçağı götürüyorum uçuyorum bu kısımlar çok keyifli. Aradan zaman geçiyor model kırılıyor. Kolay kolayda model kırmıyınca model kırıldığında direk pert mertebesine erişiyor. Bir abimiz sağolsun elinde YAK55 ve MX2 planları varmış. 50cc boyutunda. Bu şekilde kırım hangi yerde ise orayı toplayabiliriz, tek yapmamız gereken kırımı tespit edip eksik parçaları lazerden çıkartıp montajını yapmak. Bu şekilde büyük bir uçak olunca ya şuda olsun buda olsun dememeye başlarım. Elimdeki servoların boyu belli olur, motor belli olur, elektronik belli olur. Hani elimdeki uçakların planları olsa keşke onlarla devam etsem benim açımdam güzel olabilirdi. Mesela 50cc P51 veya başka bir model. Ama elimizdekiler bunlar şimdilik. Hani plan hazır, lazerci hazır, malzeme hazır. Tek yapmam gereken montajı yapmak kaplamak servoları motoru yerleştirmek uçmak. Bugün bu konuyu açınca öncelikle bir motor almam istendi. Nede olsa demirbaş o olacak. Hangi marka hangi model sorun çıkarmaz sizlerden bu konuda bilgi almak istiyorum. Diğer hafta fiyat ve bilgilerle bir Konya ekibi olarak bir istişare daha yapıp motor geldikten sonrada parçaları, servoları gerekli ekipmanları düşünerek planlayarak yola devam ederiz.

Şimdiden herkese teşekkürler. :RCKolik:

50CC hangi motor?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Fiyat çok önemli değilse OS GT60, biraz hesaplı ama iyi olsun denirse DLE55 (normal ya da RA).

Tamamdır abi, DLE55'i alalım o zaman. Bunu aliekspresten mi almalıyız abi yoksa başka bir öneri var mıdır?

50CC hangi motor?

DLE 61 alındı. [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

50CC hangi motor?

Dle 61 bende yeni aldım. Ben dle 55 Dle55 Ra kullandım 61 candır o kadar söyleyim sana en doğru tercih

50CC hangi motor?

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Dle 61 bende yeni aldım. Ben dle 55 Dle55 Ra kullandım 61 candır o kadar söyleyim sana en doğru tercih

Bir abimiz sağolsun uçağı onunla yapacağız. Eski kanat açıklığı 2.20 imiş planı 2.30'a göre güncellemişler. DLE 55 üretimden kalkmış. DLE 55 RA çıkarmişlar. Sanıyorum ki DLE55RA devir olarak daha yüksekmiş ama uçakta yaptığımız değişiklerle DLE61 daha uygun olacağını söyledi bende bu nedenle böyle bir tercihte bulundum. Benzin konusunda bir fikrim olmayınca söz dinledim kısaca. Umarım dogru tercihtir. [emoji3]

50CC hangi motor?

Bu canavara dle 61 taktim.... Ucus stilin 3d ise 61 cc cok perfformansli..... Ama scale ise dle 55 de yeter.....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
50CC hangi motor?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu canavara dle 61 taktim.... Ucus stilin 3d ise 61 cc cok perfformansli..... Ama scale ise dle 55 de yeter.....

Model extra 330 olacak. Başlangıçta düşük atım yüzeylerinde sırf uçağı havada tutmaya yönelik çalışmalarım olsada yavaş yavaş 3D uçuşa geçmek istiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
50CC hangi motor?

Extra 330 hangi marka acaba.....

50CC hangi motor?

Dle 55Ra li ucus videosu benim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

50CC hangi motor?

Extra 330 hangi marka acaba.....

Planı bize ait olduğunu düşünüyorum. [emoji3]

Yani o konuda bir fikrim yok.

50CC hangi motor?

Kendi yaptığımız modeller fabrikasyon modellerden ağırlık açısından biraz daha ağır oluyor Dle 61 tercihin iyi olmuş bence..... Rodajını 23X8 ile yapar bir kaz zaman onunla uçarsın...... Ama model alacaksan para ile Pilot RC al geç bir tane 50cc......

50CC hangi motor?

Kendi yaptığımız modeller fabrikasyon modellerden ağırlık açısından biraz daha ağır oluyor Dle 61 tercihin iyi olmuş bence..... Rodajını 23X8 ile yapar bir kaz zaman onunla uçarsın...... Ama model alacaksan para ile Pilot RC al geç bir tane 50cc......

Şimdilik hedef o şayet bir aksilik olursa dediğiniz gibi yaparım şimdilik amacım power box ve servolar. Powerbox'ın gereksiz olacağını biliyorum bu durumda ama alıcıyı satıp sırf satellite ile kullanabileceğim bir power box'ım olursa rahat ederim diye düşünüyorum incelemelerim devam ediyor.

50CC hangi motor?

Doğuş' Alıntı:
DLE 61 alındı. [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Hayırlı uğurlu olsun Doğuş :thumbup:

Dle 55Ra li ucus videosu benim

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Rudder servosu bozulmasaymış iyiymiş :-\

50CC hangi motor?

Mehmet abi o düşüşe hiç bir şey olmadı..... sadece cowling de az bir ezik vardı onuda tamir ettik. Bu arada ruder servosu bozulmamış bana bir tecrübe 50cc boyutunda modellere asla plastik hor kullanmam o sıyırınca olmuş olan.......