6 Kanala İlk Adım V977

6 Kanala İlk Adım V977

berksoyak1' Alıntı:
abi bu v977 ler banggood tan alıyorsunuz gümrük sorun vs çıkmıyomu
? cevabınız önemli saygılar

Biz herşeyi yurtdışından alıyoruz. Çok sayıda alışveriş oldu banggooddan. Hiç gümrük sıkıntı olmadı. 75 euronun üstü olursa öderiz yüzde 20 yine alırız. Sadece telefon gibi yasak olan şeyler var onlar takılırsa geri gider. (devletin vergi olarak "vurgun" yaptığı, piyasası olan, fahiş vergilere sahip ürünler...)

6 Kanala İlk Adım V977

berksoyak1' Alıntı:
abi bu v977 ler banggood tan alıyorsunuz gümrük sorun vs çıkmıyomu
? cevabınız önemli saygılar

Banggood tan 20 nin üzerinde siparişim olmuştur hiç sıkıntı yaşamadım 2012 de v911 den ikişer ikişer kaç kez aldım ;) problem olmadı eğer aldığın ürün büyük kutulu ve ağır bişe sie dikkat çekiyor ise açıp bakarlar 75 euro limitini geçiyor ise %20 gümrük vergini ödersin ancak birçok hobicinin siparişi 75 euro limitini aşmış olsda gümrüğe takılmadan gelmiştir yani anlayacağın paketlerin çoğunu açıp bakmıyorlar birde adet olayı var aynı mal dan iki adetten fazla alırsan ticariye girer bunuda tespit ederlerse %20 gümrük vergisiylende kurtaramassın çünki %20 kişisel alışveriş için geçerlidir olay ticariye girdimi vergi %50 lere çıkar ve o malı gümrükten çekebilmek için vergi levhan yani şirketin olmalı gümrük müşaviri tutmalısın çok uzun iştir zaten yerel hobi mağazalarının fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ithal ürünlere uygulanan faiş vergi oranlarıdır.

6 Kanala İlk Adım V977

Bedreddin Vardar' Alıntı:
Banggood tan 20 nin üzerinde siparişim olmuştur hiç sıkıntı yaşamadım 2012 de v911 den ikişer ikişer kaç kez aldım ;) problem olmadı eğer aldığın ürün büyük kutulu ve ağır bişe sie dikkat çekiyor ise açıp bakarlar 75 euro limitini geçiyor ise %20 gümrük vergini ödersin ancak birçok hobicinin siparişi 75 euro limitini aşmış olsda gümrüğe takılmadan gelmiştir yani anlayacağın paketlerin çoğunu açıp bakmıyorlar birde adet olayı var aynı mal dan iki adetten fazla alırsan ticariye girer bunuda tespit ederlerse %20 gümrük vergisiylende kurtaramassın çünki %20 kişisel alışveriş için geçerlidir olay ticariye girdimi vergi %50 lere çıkar ve o malı gümrükten çekebilmek için vergi levhan yani şirketin olmalı gümrük müşaviri tutmalısın çok uzun iştir zaten yerel hobi mağazalarının fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ithal ürünlere uygulanan faiş vergi oranlarıdır.

Ben şimdi v977 sipariş geçsem baggood tan bir sorun çıkarmı ???.

6 Kanala İlk Adım V977

berksoyak1' Alıntı:
Ben şimdi v977 sipariş geçsem baggood tan bir sorun çıkarmı ???.

Yok hocam ne sorun olacak forumları biraz araştırmışındır herhalde biraz bilgi sahibi olmuşundur şahsen ben hiç ''banggood tan ürün aldım paramın üzerine yattılar malımı göndermediler'' diyene rastlamadım ;D

Zaten ödemeyi paypal ile yapıyorsun gerçi artık başka alternatif yok paypal hesabın olmasa bile kredi kartı bilgilerini paypal üzerinden misafir kullanıcı olarak girmek zorundasın banggood artık paypalı zorunlı hale getirmiş eskiden drek kart numaranı girerek ödeme yapabiliyordun sanal kart kullanarak bu şekilde bir alışveriş yapmıştım ürünü tedarik edemedlier kartıma paramı iade etmişlerdi hiç bir şekilde sıkıntı yaşatmıyorlar.

Tabi paypalda babasının harrıa aracılık yapmıyor senin türkliranı dolara çevirirken bi öldürüyor kuru yüksek tutuyor ödemeyi yaparkende 10 tl civarı sorma ver parası alıyor yani ortalama 100 dolarlık bir alışverişte paypalda 20 tl bedavadan indiriyor ;D

6 Kanala İlk Adım V977

"Beni satıcının kuru ile fiyatlandır."

Bunu bi araştırın nette ;)