Ailemizin Yeni Uyesi :) GAUI X5 Montaj ve Kurulum

hayırlı olsun güzel model valla :)

Bu sene RCKOLIK ailesi, hem uçak hem de helide yeni model anlamında resmen nirvanaya ulaşıyor :halay: :yuppi:

Ynt: Ailemizin Yeni Uyesi :) GAUI X5 Montaj ve Kurulum

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu sene RCKOLIK ailesi, hem uçak hem de helide yeni model anlamında resmen nirvanaya ulaşıyor :halay: :yuppi:
Abi benim gozumde butun bu nirvana nin sebebi RCKOLIK ailesinin yakinligi yardim aski sahsen ben bu hobiyi bugune kadar birakmamissam bunun tek sebebi bu ailenin yardimlari..

pardon . oğulcan beni şaşırttın halal olsun.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
pardon . oğulcan beni şaşırttın halal olsun.
Ilker abinin yorumlarini okumustum bugun thk da sordum ellerinde varmis ben baslamisken tam olsun dedim.onuda sikistirdim.iste abi araya burdan da tesekkur ediyim.ilker abiye incelemeleri ve yonlendirmeleri icin

Oğulcan hayırlı uğurlu olsun kardeşim. :bravo:

Çok güzel olacak inşallah, keyifle izleyeceğiz uçuşlarını. :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
Oğulcan hayırlı uğurlu olsun kardeşim. :bravo:

Çok güzel olacak inşallah, keyifle izleyeceğiz uçuşlarını. :RCKolik:
Ins abi tesekkur ederim

Hey Maşalllah , Oğulcan bu ne sürattir , yeni oyuncağın hayırlı olsun bakalım.Yav adamlar daha birkaç ay önce pale , pervane diyorlarken , şimdi aldıkları modellere bak :lol:...Maşallah , maşallah , tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum........ :thumbup: :halay:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Hey Maşalllah , Oğulcan bu ne sürattir , yeni oyuncağın hayırlı olsun bakalım.Yav adamlar daha birkaç ay önce pale , pervane diyorlarken , şimdi aldıkları modellere bak :lol:...Maşallah , maşallah , tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum........ :thumbup: :halay:
Dogru soyluyosun abi :) bugun bunlari yapiyosak yardimlariniz sayesinde

Oğulcan hayırlı olsun. Faydamız olduysa ne mutlu bize.
Bir iki noktada önerim olacak , eğer kullanacağın piller 4000 mah üzeri ise batarya tepsisinin alt ucunu 2-3 cm yükseltmen gerekecek yoksa kanopi kapanmaz. Modifiye konusunda anlatımı var.
Modeli monte ederken çok acele etmek iyi değildir. Mesela ana dişli ile pinion arası mesafeyi ayarladınmı ? otorotasyon dişlisi ile boom dişlisi arasındaki mesafeyi ayarladınmı ? metale giren bütün vidalar loctite lımı? ana rotoru dağıtıp yağ , dizilim ve loctite durumunu kontrol ettin mi? pallerin balansını kontrol ettin mi? gibi gözden kaçabilecek bir sürü nokta var.

İlker Sönmez' Alıntı:
Oğulcan hayırlı olsun. Faydamız olduysa ne mutlu bize.
Bir iki noktada önerim olacak , eğer kullanacağın piller 4000 mah üzeri ise batarya tepsisinin alt ucunu 2-3 cm yükseltmen gerekecek yoksa kanopi kapanmaz. Modifiye konusunda anlatımı var.
Modeli monte ederken çok acele etmek iyi değildir. Mesela ana dişli ile pinion arası mesafeyi ayarladınmı ? otorotasyon dişlisi ile boom dişlisi arasındaki mesafeyi ayarladınmı ? metale giren bütün vidalar loctite lımı? ana rotoru dağıtıp yağ , dizilim ve loctite durumunu kontrol ettin mi? pallerin balansını kontrol ettin mi? gibi gözden kaçabilecek bir sürü nokta var.
Abi pil tepsisini yukseltmek icin pilin gelmesini bekliyorum denemekte fayda var :) ana rotor disinda solediklerinin hepsini cok dikkatlice yaptim abi ama ana rotoru dagitmadim ne yalan soyliyim :)

ogulcan acar' Alıntı:
Abi pil tepsisini yukseltmek icin pilin gelmesini bekliyorum denemekte fayda var :) ana rotor disinda solediklerinin hepsini cok dikkatlice yaptim abi ama ana rotoru dagitmadim ne yalan soyliyim :)
Peki karbon frame özellikle kablo geçmesi muhtemel kenarları, ilerde kablolara hasar vermesin diye, sıfır su zımparası ile güzelce düzeltin mi :rolleyes:

Ynt: Ynt: Ailemizin Yeni Uyesi :) GAUI X5 Montaj ve Kurulum

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Peki karbon frame özellikle kablo geçmesi muhtemel kenarları, ilerde kablolara hasar vermesin diye, sıfır su zımparası ile güzelce düzeltin mi :rolleyes:
Abi seninkide soru hic aklina geldimi diye sorsana yaptin mi diye sormaktan once :)