Align 450 Idle Up Denemesi ve Kırım

Şafak geçmiş olsun. Benimde flybarlı helim ıdleup 2 yi açtığımda (100 de 100 gaz ) aşırı titreme yapıyordu.Kontrolü zorlaşıyordu. Bu durum heliyi kayışlıya çevirdiğimde olmuştu. Tam emin değilim ama kayış çok gergin olduğundan olabilirdi.Zaten 1-2 uçuşta pert oldu.Senin heli fbl olduğundan böyle bir titreşim sonucu üniten sapıtmış olabilir.

oguzhannn' Alıntı:
Şafak geçmiş olsun. Benimde flybarlı helim ıdleup 2 yi açtığımda (100 de 100 gaz ) aşırı titreme yapıyordu.Kontrolü zorlaşıyordu. Bu durum heliyi kayışlıya çevirdiğimde olmuştu. Tam emin değilim ama kayış çok gergin olduğundan olabilirdi.Zaten 1-2 uçuşta pert oldu.Senin heli fbl olduğundan böyle bir titreşim sonucu üniten sapıtmış olabilir.
Oğuzhan teşekkür ederim. :) Dediğin gibi olabilir, idle up açtıktan sonra titreşimi ben de farkettim. Kayış aslında gergin değildi ortaya kadar gerilebiliyordu ama belki de ben tam anlayamadım.
Tşk ederim bilgi için :saygilar:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geçmiş olsun Şafak, sorunun neden kaynaklandığını anlıyamadım ben şahsen. :rolleyes:

İnşallah en kısa zamanda model sahaya döner ve uçuşlar kaldığı yerden devam eder. :RCKolik:

Geçmiş olsun Şafak. :(

tapatalk ile gönderildi

Türker Akgün' Alıntı:
Geçmiş olsun Şafak, sorunun neden kaynaklandığını anlıyamadım ben şahsen. :rolleyes:

İnşallah en kısa zamanda model sahaya döner ve uçuşlar kaldığı yerden devam eder. :RCKolik:
Teşekkür ederim abi. Acemiliğime geldi, idle up açtıktan sonra titreşim artttı biraz ve ne yaptıysam hoverda tutamadım, ne normal moda geçmek ne de hold aklıma gelmedi. En kısa sürede toplayacağım inş. Şuan bir tek pinion gear eksik, diğer parçaların hepsinden yedek hazırlamıştım ;D

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Geçmiş olsun Şafak. :(

tapatalk ile gönderildi
Çok teşekkür ederim abi. :)

şafak geçmiş olsun allah beterinden saklasın düşürdük çe düşürmemeyi öğreniyorsun benimgibi :islik:
her geçen gün iyiye gidiyor haberin olsun sakın pes etme %p

Murat Samastı' Alıntı:
şafak geçmiş olsun allah beterinden saklasın düşürdük çe düşürmemeyi öğreniyorsun benimgibi :islik:
her geçen gün iyiye gidiyor haberin olsun sakın pes etme %p
Murat abi teşekkür ederim. :) Elbette pes etmek yok %p

:saygilar: Öncelikle geçmiş olsun, videoyu izledim , aslında yeterli zamının varmış, idle up kapatabilirdin ,holdu çekebilirdin, neyse size bir şey olmamış, kırımsız öğrenilmiyor malesef
bu işler , birde beklenmedik bir durum oluştuğunda soğukkanlı kalmak işin en zor yanı, oda zamanla oluşuyor, kırımda olsa devam uçuşlarınız iyi ,geçmiş olsun tekrar. :agreed:

geçmiş olsun şafak

Şafak geçmiş olsun kardeşim, üzücü bir kırım olmuş ama bunların hepsi birer deneyim oluyor.
elinde yedeklerin olması şansına olmuş, bir an önce sahalara geri dönmeni temenni ederek, sorunsuz ve kırımsız uçuşlar dilerim :saygilar:

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim biraz moralini yerine getireyim Şafak kardeşim benim ilk idle up ve takla denemelerim trex 450 ve trex 550

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Muammer Akbulut' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim biraz moralini yerine getireyim Şafak kardeşim benim ilk idle up ve takla denemelerim trex 450 ve trex 550

Peki abi bunların nedeni nedir? Hani acemi arkadaşlar için kurulumda mı, pilotajdan mı??

Pilotaj kaynaklı Doğuş... İnverte alınca collective sticki koordine biçimde negatife alınmalı. Orda bazı koordinasyon sıkıntıları olmuş.

İlk invertlerde olabiliyor, gayet doğal... Rescue yardımcı bu konularda ama o zamanlar o kadar da yaygın değildi.

Doğuş' Alıntı:
Peki abi bunların nedeni nedir? Hani acemi arkadaşlar için kurulumda mı, pilotajdan mı??

Rasim kardeşimin dedidiği gibi %80 pilotaj %20 mekanik&elektronik hata veya ayarsızlık ama ağırlık pilotada . 2 modelimdede align 3gx vardı bazen sapıttığı doğru ama bazende sıkıntısız takla invert yapıyorlardı bu yüzden ünite çok önemli rescue li üniteleri öneririm yeni başlayanlar için çok önemli bir özellik