Align ASBOX ESC Programlama Kartı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Align firması "RCE-BL130A/RCE-BL100A" ESC'lerinde Hobbywing ile yollarını ayırmak zorunda kalınca, zorunlu olarak kendi programla kartını da çıkarmış :) ve adına da "Align ASBOX" demişler.

MANUAL :
Web sayfası :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikleri :
-- Works as a stand alone ESC programmer with options displayed on the LCD screen
-- Works as a USB adapter to connect the ESC to a PC for updates
--Works as a battery voltmeter to measure voltage
-- Small pocket sized device
-- Works with Align RCE-BL100A and RCE-BL130A ESC's

Specs
-- Input Voltage: DC 4.5v-12.6v
--Dimensions: 90mm x 51mm x 17mm
-- Weight: 65g

PC Features
-- All parameter settings can be displayed on the computer
-- Ability to update to the latest ESC firmware

Kart iyi de, acaba bu kart ile yüklenecek firmware de çıkacak mı? :) Hobbywing 130A escyi çıkardıktan sonra sanırım 4 versiyon update çıkardı, baya da yol aldılar. Ama halen aşmaya çalıştıkları sorunlar var esc firmware ile ilgili. Özellikle harici governor ve spool-up ile ilgili. Align bunun neresinde olacak, firmware desteği verecek mi, yada verebilecek mi, yoksa bunu sadece esc ayarlamak için mi kullanacaklar? Zaman gösterecek.

Ben şanslı olanlardanım, Hobbywing Align'a verdiği escleri "aha bunlar Align" diye işaretleyip update alamaz hale getirmeden önceki üretimlerden birini aldım, esc üzerinde Align yazsa da, programı Hobbywing, dolayısıyla update ile ilgili bir sorunum yok. Ama aynı escden bir tane daha alma, daha doğrusu işaretli serilerden birini alma riskine gireceğimi zannetmiyorum.

3 fazla olsu HW olsun demek isterdim ama aradaki fiyat farkıda el yakıyor. [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Satıcıya sorup almak lazım; " Sendeki Align bandrollü HW mi yoksa HW firmware'e kilitli Align mı ? " diye. :rolleyes:

Bağlarım güncellemeleri almazsa yakarım oraları falan diyeceğiz artık. :lollol:

Benim stratejimse şöyle; bu ESC eğer alınacaksa ya Rasim'den ya Emre'den alınacak. :lol: :lol:

Bu esc yi ilk olarak 700x kombolarla beraber çıkarıyorlardı sanırım ama heli çıkmadan servoları esc si falan çıkmıştı. Hatta bu asbox yeni değil, o zamanlarda (geçen yıl sonlarına doğru maxı toplarken) da sitelerde görüyordum. Ama kutu ile iş bitmiyor, içindeki mevcut yazılımla ve bu kart yardımıyla esc programlanır ama güncellemeleri almak önemli :) Malum hobbywing de yeni 130/160 aralığında, üst üste üç dört tane güncelleme yaptılar. Daha da yapabilirler...

Ama align bunları almakla ve kendi kilitli yazılımına entegre etmekle uğraşmayacağı için uzak durmak lazım yada alındığı şekilde memnun olup kullanmak lazım :) Bilgisayar tarafında bir yazılımları bile yok sanırım henüz (hw usb link benzeri)

İlk çıkan seriden bi adet de bende var, hiç kullanmadım gözüm gibi bakıyom ona :lol: