Align t-rex 500 kuyruk boyama sanati :)

SafakB

Çalışkan Uye
Evet bugun orduda bunalip kuyrugu boyadim helikopter ucmazken ugrasmasi dah iyi oluyor . Helikopterde cnopy ve sabitleyiciler turuncu olunca aklima geldi yapiyim dedim tam da rengini buldum hirdavatcida 12liraya aldigim boya ile boyadim aa biraz kaba boya durdu komple zimparaladim 3 kat boyada kuyrugu sokmak icin boyayi resmen kestim :)
Son hali budur yakismi sizce ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yapim asamasi cok kolaydi benim icin :)

Kurutma islemi en keyifli kismi ordu turu attik denize giderken guzelce kuruttuk

Eline saglik Safak bence ilk calisma olarak gayet basarili %p Keske sectigon renk fosforlu bir ton olsaydi. Neyse ustalik eseri olarak bir deneme daha yaparsin diye dusunuyorum.

Asagida Ilker hocamizin paylastigi boyama detaylarina henuz bakmadin ise, bir goz atmanini oneririm ;)

Ynt: Align t-rex 500 kuyruk boyama sanati :)

Ilker abinin x5 ine hastayim su an durumum olsa ilk onu alirdim :) amator olarak ilk denemem ama renk guzel oldu gibi biraz kalin sadece yaparken cok eglenceliydi cok iyi oldu :) aci olcerimde yarin yola cikiyor pazartesi sali denemeleri yapicam isallah sorun yasmaam mehmet abi bu android programinda yazdiklarim iki kere uc kere konu aciyo yada yazdigim mesajlar gitmiyo siliniyor :)

Modelin görütüntüsü baya bir sıradışı olmuş Şafak, eline sağlık. :thumbup:

Sagol turker abi :) sikintidan yapmaya seyler ariyorum ucamiyorum ya simdilik su sicak havalarda orayla burayla urasiyorum :) sali yada carsamba ucucak kucuk canavar .

safak bozdag' Alıntı:
Ilker abinin x5 ine hastayim su an durumum olsa ilk onu alirdim :) amator olarak ilk denemem ama renk guzel oldu gibi biraz kalin sadece yaparken cok eglenceliydi cok iyi oldu :) aci olcerimde yarin yola cikiyor pazartesi sali denemeleri yapicam isallah sorun yasmaam mehmet abi bu android programinda yazdiklarim iki kere uc kere konu aciyo yada yazdigim mesajlar gitmiyo siliniyor :)
Evet Tapatalk Android uygulamasında özellikle mesaj gitmeye problemi yaşanıyor nedense :-\ Bir ara Tapatlak üst versiyonu forum server kurup bakacağım ama fırsatım olmadı.

O zaman kadar, mesaj gönderirken alt tarafta bulunan hızlı cevabı değilde, ekranın sağ üst köşesindeki + basarak mesaj yazmadı dene. Bir de her mesaj sonrası göndermeden önce ne olur ne olmaz diye de yazdıkları KOPYALA ;)

Güzel olmuş şafak :agreed: Bence çok yakışmış kardeşim :agreed:Ama boyamadan önce Mehmet Abi'nin dediği konuya bir baksaydın orada astar ve kat konusunda tecrübeyle kanıtlanmış bir işlemden bahsediyor ve gerçekten çok farklı oluyor. Rengi ortaya çıkartıyor. Eğer boya dökülür veya yenisini istersen oradaki gibi yap bence %p

Şimdi eğer dersen denedin mi diye :D
Denedim kardeşim ;D benim katil'in pal'lerini boyadım bende :D Güzel oldu haaaa :laugh: hehaeeh

Ilker abinin gaui dedigim gibi cok hosuma gidiyor o dehset guzel param olsa acimadan alcam hihihihi koniyu cok onceden okidim oncelikle zimpara dail asamalari yaptim ama astar kismi ve kullanilan boyadan bulamadim bulsamda alamaazdim zaten orduda fazla durumum kalmadi :) bidahaki sefere daha guzeli cikicak ortaya ama 500 de deil daha farkli bi model olabilir yada 500 e devam :) ogulcandan 450 aldim oda bugun yada p.tesi cikar yola onu dehset yapicam kafaya taktim ;)

Şafak eline sağlık , kendin yap işlerin hepsinde kendi emeğin olduğu için , daha bir güzel gelir insana.......
Astar olarak tamiyanın hazır spreyleri var, ama ben genelde otoboyacılardan 1 kilo astar 1 kilo sertleştirici alırım , yaklaşık 40 lira tutar ama oldukça fazla ve dayanıklı astar boyam olur.Spreyler çıss dedi mi bitiyor da.........Astarın üzerine de istediğin rengi ince ve az miktarda atacaksın , ilk kat hemen hemen boya görünmez bile ancak son katta çok güzel ve parlak çıkar.Daha da sağlam olsun dersen bir de akrilik verniğinden atarsın , oldu sana otomobil boyası :evil: , Dediğim bu masraf ile yaklaşık 100 kuyruk çok rahat boyanır......Şimdi sakın deme , abi boyamadan önce söyleseydin diye :lol:.....Önce bozmayı sonra iyisini yapmayı öğrenmen için ses çıkarmadım........ :halay:

Abi zaten maket picagiyla lastik gibi soyuluyo soymasi da cok zevkli bidahaki kuyruk boyamamda bunu denicem ama once yurt disindan fakli renklerde cnopy stabilizr linkler almam lazim. komple linkleride renklendirmeyi dusunuyorum. tabiki bidahaki helime buna yeter bu kadar lackalasmasin sok tak bi kirim falan gecirirsem olmadi marangoza gider orada attiririm. iki astar zaten burada adamlar sikintidan ne yapcagini sasiriyor en son arabami carpmistim model hpi adam hic erinmeden vidalarina kadar temizleyip ayarlayip takti marangozumuz hehe boyada cok kalin oldu tavsiye edebilecegini? Kaliteli boya varmi peki ? Anlasilan bi boru yapmam lazim adam akilli :)

Sprey boya istersen özel renk karışım bastırabilirsin , reklam gibi algılanacak ama akçalı sprey boya benim beklentilerime de cevap veriyor.

Yok reklam olurmu mesaj alinmistir :) birdahakini oyle denicem