Arda Erkan - Free Flight // 05-06.09.2015 ''Pilot Tr Model Air Fest''

arda

Kıdemli Uye
Merhaba arkadaşlar. :RCKolik:

En son Gölyakada uçuş yapmıştım, biraz hamlık vardı ama pazar günü yabancı pilotların sahayı boş bırakmasını fazlaca değerlendirdim.Gerçi arada alvinin hoşgörüsüne sığanarak pal çevirdim,biraz beklettim. :laugh: Müzikle beraberde keyifli bir video olmuş. İyi seyirler. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Canlı canlı izlemekte başka oluyor elbette ama video da çok güzel olmuş. :thumbup:

Sende bizim Dunkan'ımızsın, sticklerine sağlık kardeşim. :RCKolik:

Eline sağlık kardeşim. :thumbup:

Seni her istediğim zaman izleme fırsatına sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi. :halay:

Türker Akgün' Alıntı:
Canlı canlı izlemekte başka oluyor elbette ama video da çok güzel olmuş. :thumbup:

Sende bizim Dunkan'ımızsın, sticklerine sağlık kardeşim. :RCKolik:

Abi çok teşekkürler.Yozgatta modelle çok anlaşamadık aslında bana ilginç olarak his vermedi ve gaza getirmedi diyebilirim.Ben tam tersi düşünürken normal uçuşlarımında gerisine düştüm sanki. :-\ Denesemde istediğim agresifliği alamadım modelde bir yetersizlik vardı ama anlamadım. Havasından , suyundan etkilendi galiba model veya artık ufak bir setup değişikliği istiyor. :)

Pilotaj anlamında bu sene ilk defa form tuttum artık üstüne koymak ve çalışmak daha kolay olucak.Önümüzdeki sezon için bu sene kadar zaman ayırabilirsem hedeflerim çok yüksek. :)

Burak Öğüt' Alıntı:
Eline sağlık kardeşim. :thumbup:

Seni her istediğim zaman izleme fırsatına sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum kendimi. :halay:

Güzel bir video kamera alırsan bende kendimi çok şanslı hissedeceğim. :laugh: :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Güzel bir video kamera alırsan bende kendimi çok şanslı hissedeceğim. :laugh: :laugh:
Yeme simdi adamin hakkini kanka :)
Daha ne yapsin bildigin gercege döküyor adam foto ve videolari :bravo:
Ama ucusun gercegini izlemek bambaska Ardam ellerine saglik.
Seneye bir sponsor ayarlanir sana insallah. :RCKolik:

Arda Erkan' Alıntı:

Az kaldı, geliyor. :laugh:
Sağlam prodüksiyon yapacağız. :halay:

Arda Erkan' Alıntı:
inşallah alırsın bende Rasim'in kamerasının performansını merak ediyorum takipteyim. Ben bütün elektronik cihazlar hakkında şöyle düşünüyorum herkes işini yapar yan işler önemsenmez bu görüş DSLR ile değişti diyorlar ama ben eski kafalı olarak hala bir fotoğraf makinasının video kamera performansını veremeyeceğini düşünüyorum çünkü yapan adam işlemciden yazılımdan odaklanmaya kadar ve diğer donanımları ya resim için ayarlıyor yada video kamera için benim görüşüm bu.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
inşallah alırsın bende Rasim'in kamerasının performansını merak ediyorum takipteyim. Ben bütün elektronik cihazlar hakkında şöyle düşünüyorum herkes işini yapar yan işler önemsenmez bu görüş DSLR ile değişti diyorlar ama ben eski kafalı olarak hala bir fotoğraf makinasının video kamera performansını veremeyeceğini düşünüyorum çünkü yapan adam işlemciden yazılımdan odaklanmaya kadar ve diğer donanımları ya resim için ayarlıyor yada video kamera için benim görüşüm bu.

Teşekkürler abi.

Bu görüş dslr kameraların video özelliklerinin gelişmesiyle %90 oranında değişti diyebilirim. Artık çoğu reklam, klip hatta diziler dahi dslr kameralarla çekiliyor. Sinema filmlerinin tamamı olmasada bir kısmında bu slrler kullanılıyor.

En basitinden 1500 tl'lik body ve 200 liralık manual bir lens ile üst düzey video kameralara kafa tutacak harika görüntüler çekilebiliyor. Aynı görüntüleri video kameralarla alabilmek için en az 5000 tl'nin üzerine çıkmak gerekiyorki, o video kameralarda bile halen 1/2.3'' sensörler kullanıyorlar. Buda malesef ki dslr sensörlerinin çok gerisinde kalıyor. Dslr sensörü boyutunda algılayıcı barındıran bir video kamera almaya kalkarsakta bu sefer maliyet minimum 10000 tl civarına çıkıyor. Şuanda piyasadaki bir çok body ise işlemci ve odaklanma konusunda çok hızlanmış durumdalar, git gitede gelişiyorlar.

Aslında bende biraz eski kafalıyımdır. Mesela çok gelişmiş olmalarına rağmen fotoğrafta cmos sensörleri sevmem, ccd sensörün tadını vermiyor kesinlikle. :laugh:

Türker özetlemiş , sen bizim Dunkan'ımızsın Arda , Burak'ta harika işler çıkardı hakkını teslim edeyim...Harikasınız işte yaa , ötesi var mı... :thumbup: :RCKolik:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Yeme simdi adamin hakkini kanka :)
Daha ne yapsin bildigin gercege döküyor adam foto ve videolari :bravo:
Ama ucusun gercegini izlemek bambaska Ardam ellerine saglik.
Seneye bir sponsor ayarlanir sana insallah. :RCKolik:

Teşekkürler kardeşim benim sponsora ihtiyacım yok sizin gibi dostlarımın olması yeterli. :thumbup:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Türker özetlemiş , sen bizim Dunkan'ımızsın Arda , Burak'ta harika işler çıkardı hakkını teslim edeyim...Harikasınız işte yaa , ötesi var mı... :thumbup: :RCKolik:

Hakan abi bir tanesin. Özletme kendini ilk buluşmada atla gel :)

Arda Erkan' Alıntı:
Abi çok teşekkürler.Yozgatta modelle çok anlaşamadık aslında bana ilginç olarak his vermedi ve gaza getirmedi diyebilirim.Ben tam tersi düşünürken normal uçuşlarımında gerisine düştüm sanki. :-\ Denesemde istediğim agresifliği alamadım modelde bir yetersizlik vardı ama anlamadım. Havasından , suyundan etkilendi galiba model veya artık ufak bir setup değişikliği istiyor. :)

Pilotaj anlamında bu sene ilk defa form tuttum artık üstüne koymak ve çalışmak daha kolay olucak.Önümüzdeki sezon için bu sene kadar zaman ayırabilirsem hedeflerim çok yüksek. :)

Arda ben yazmıştım belki hatırlarsın. Yozgatta hava yoğunluğu az olduğu için daha fazla paller açı istiyor. şimdi Ankarada uç mesela diceksin helimi değişti. bu arada video muhteşem uçuş ayyrı muhteşem. herkezin ellerine sağlık. :halay: :halay: :halay:

Mustafa Çoban.' Alıntı:

Nasıl yapacağım bilmiyorum, bir taraftan yeni heli arayışlarına girdim (kararımı verdim aslında da işte planlama istiyor birazcık), bir taraftan Protos ile ilgileniyorum malzemeleri geldi haftasonuna uçar...

Sadece videoları baştan sona izleyip, hangisinde ne varmış görmek ve ona göre isimlendirmek bile bir akşamımı aldı. Ama kesinlikle farkediyor 1920*1080 50p çekmek... Corel ile dönüştürüyorum, logo falan ekleyip ve 720 25p ile kaydediyorum, aynı tadı vermiyor... Yine de foruma yükleyeceğim versiyon öyle olacak tad vermese de... Yükleme süreleri çok uzun çünkü...

Bir kısım bizim yol videolarımız var, onları bir araya toplayıp klip şekline getireceğim. Bir kısım pilotların uçuş videoları var, onları olduğu gibi yayınlama düşüncesindeyim. Bir kısım da alandan görüntüler ve bizim geyik videolarımız var. Onlarda kalite düşümüne gidebiliriz.

Ben memnunum, 650lira kendisi, 150lira da kart... Bu fiyata daha iyisi olmazdı sanırım. Ama güneşli havalarda ekrandan takip etmek ve objeyi sürekli kadrajda tutmak zor, yine de elimden geleni yaptım. Zaten sadece bu haftasonu için değil, genel olarak lazım olduğu için aldım. Kendi uçuş videolarımız, unboxingler, ayar videoları vs...

Çok keyifli bir video Arda. Eline sağlık :bravo:

Ben nasıl oldu ise bu uçuşu kaçırmışım ya da son kısmına denk gelince tam hatırlayamadım :rolleyes: Muzik eşliğinde yine şahane bir uçuş :thumbup:

Uçan da çeken de sağolsun :halay: