Arduino ile Dijital Termometre

Sümer Yamaner' Alıntı:
Doğru kışın vantilatör olmuyor o zaman kod yazıyor helici takımı! Uçakçı ise dört mevsim uçup dört mevsim kod yazıyor ve plaket üretiyor, proje bitiriyor. :yuppi:
Bende diyorum Sümer abi bu ara çok kod yazıyor, ortalık hep dıy kokuyor demekki yazın verdiği rehavetten. :lollol: :lollol:

Biz tam aksine kışın uçup yazın yatışa geçiyoruz :laugh:

Eskişehirin soğuklarında arazideydik zırt pırt... Karda kışta haftaiçi haftasonu demedik. Yaz geldi, ortalama iki haftada bir uçuş oluyor ;D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Doğru kışın vantilatör olmuyor o zaman kod yazıyor helici takımı! Uçakçı ise dört mevsim uçup dört mevsim kod yazıyor ve plaket üretiyor, proje bitiriyor. :yuppi:
Sümer abi bizim vantilatörler ne istersen onu yapıyor, yazlık kışlık diye birşey yok. İstersen " 0 " dereceye alırsın pervane açısını her yer süt liman, kontrol sende.

Asıl yazlık olan her durumda arkasına doğru hava üfleyen kontrolsüz pervaneli modeller. Neydi onlar, uçak falan diyorlardı galiba tarih bilgim hiç iyi değildir. :laugh: :lol: :lol:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Bende diyorum Sümer abi bu ara çok kod yazıyor, ortalık hep dıy kokuyor demekki yazın verdiği rehavetten. :lollol: :lollol:

Valla daha bugüne kadar bir helicinin hayata geçmiş ve modellerde kullanıma girmiş bi projesini göremedik. Her seferinde bi heves başlayıp soluksuz kalıyorlar. Helikopterciliğin doğasında var sanırım bu ayran gönüllülük! :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Biz tam aksine kışın uçup yazın yatışa geçiyoruz :laugh:
Eskişehirin soğuklarında arazideydik zırt pırt... Karda kışta haftaiçi haftasonu demedik. Yaz geldi, ortalama iki haftada bir uçuş oluyor ;D

Yahu siz heliciler siyasetçileri de geçtiniz. Biriniz öyle diyor biriniz böyle. Aranızda bi karar verin bakalım. Kışın mı uçuyorsunuz yazın mı. Sonra konuşuruz. :p :D

Türker Akgün' Alıntı:
Sümer abi bizim vantilatörler ne istersen onu yapıyor, yazlık kışlık diye birşey yok. İstersen " 0 " dereceye alırsın pervane açısını her yer süt liman, kontrol sende.

Asıl yazlık olan her durumda arkasına doğru hava üfleyen kontrolsüz pervaneli modeller. Neydi onlar, uçak falan diyorlardı galiba tarih bilgim hiç iyi değildir. :laugh: :lol: :lol:

Bu kim yaa... Nereden girdi Arduino'cuların arasına??? :p :D

Abi benim yazıma verdiğin cevaba üzülerek te olsa katılıyorum. (hiç değilse ben Sümer abiden taraf olayımda çok sıkışması :) ne DIY ci larda bir destek var ne ucak ci lardan )

Sümer abi , proje üretim ve uygulama konusunda hiçbirimiz eline su dökemeyiz ama , Celalettin kaptanımın bende bir emaneti vardı , şu uzayan mesai saatlerimden değil de , uyku saatlerimden azcık daha fedakarlık yapabilirsem , konusunu açacağım inşallah..... :laugh:...

Sümer Yamaner' Alıntı:
Yahu siz heliciler siyasetçileri de geçtiniz. Biriniz öyle diyor biriniz böyle. Aranızda bi karar verin bakalım. Kışın mı uçuyorsunuz yazın mı. Sonra konuşuruz. :p :D

Biz kışları uçuyoruz :laugh: Daha serin oluyor ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Sümer abi , proje üretim ve uygulama konusunda hiçbirimiz eline su dökemeyiz ama , Celalettin kaptanımın bende bir emaneti vardı , şu uzayan mesai saatlerimden değil de , uyku saatlerimden azcık daha fedakarlık yapabilirsem , konusunu açacağım inşallah..... :laugh:...

Sen de haklısın. Sonuçta burada konu açmak için git ön başvuru formunu doldurup faksla, savcılıktan temiz kağıdı al, bankaya konu açma ödemesi yapıp dekontu tara ve gönder, gel tüm işlemin onayını bekle ve konuyu aç. Ehh haliyle zor iş tabii. :p :D

Sümer Yamaner' Alıntı:
Sen de haklısın. Sonuçta burada konu açmak için git ön başvuru formunu doldurup faksla, savcılıktan temiz kağıdı al, bankaya konu açma ödemesi yapıp dekontu tara ve gönder, gel tüm işlemin onayını bekle ve konuyu aç. Ehh haliyle zor iş tabii. :p :D

:lol: :lol: Bak yaaa , Sümer abi gene paketledin beni........ :D , konu açmak kolay da , konuyu doldurmak .........mmhh...güç istiyor biraz..... :lol:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Şöyle daha yumuşak bi klavye bulsak. Kod yazarken fazla güç gerektirmeyen... :p :D
Sümer abi kod işlerine ben bakmıyorum abi , gözüm kesmiyor , ben daha çok hardware işlerle , kalıptı , dökümdü , talaş kaldırma falan onlarla uğraşıyorum.Azcık da boya yaparım...Software işleri senin uzmanlık alanın. :laugh:...Hadi bi caps atıvereyim.Termometre konusunu da hallettik sayemde ama..... :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ver gaz Sümer abim , nasılsa istesemde sabaha bitmez bu proje....... :lollol:.........Normal olmadığımızı biliyorum zaten ama , bir uzman tarafından tescillenmemişti..... :lol:

Sümer abi sen buluşma videolarını izlemiyorsun sanırım. :D Çok bi kayıp değil tabi de, sonra böyle gollük orta açmış oluyorsun. Benim ledlerim yapıldı bitti, modellere takıldı, hatta bir tanesi kırımdan zarar bile gördü. Proje bitti. Yeni ve daha küçükleri için digispark ısmarladım, onları bekliyorum.

Termometre konusu ise şarj çantası projesinin küçük bir ayağını oluşturuyor, çantanın kendisini yapmaya zaman bulamadığım için, termometre de olduğu yerde duruyor.

Gol mü bu şimdi? Bariz ofsayt... Hepi topu bi LED mi yakıyor helici takımı??? :D :p :D :p

Şeyy bir de... Usulümüz şu, hatırlatayım. DIY başlığı altına konu açıp neler yaptığımızı anlatıyoruz. Hani belki farkında diilsindir dedim de! :lol: