banggood yada paypal ID card kopyası istiyorlar!

rcepkaya

Uçuyorum öyleyse varım.
Merhaba arkadaşlar,

forumda baya bi araştırdım sonunda konuyla ilgili bir bilgiye ulaştım fakat forum yeni bi konu açmamı önerdi. bu yüzden konuyu yeniden açıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

herneyse banggood üzerinden paypal aracılığıyla sipariş vermiştim bugün bir mail geldi order@banggood.com dan. mailde shipping adresinin doğrulanmasını ve ID card kopyasını istemiş.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

daha önce aliexpress.com, dx.com, uuustore.com, ebay.co.uk gibi sitelerden alışveriş yaptım fakat hiçbiri ID card kopyasını istemedi. bende ilk defa banggood üzerinden alışveriş yaptığım için ne yapmam gerektiğini sizlere sormak istedim. bu ID card kopyasını banggood mu istiyor yoksa paypal mı?

şimdiden hepinize teşekkürler
:saygilar:

Recep KAYA' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

forumda baya bi araştırdım sonunda konuyla ilgili bir bilgiye ulaştım fakat forum yeni bi konu açmamı önerdi. bu yüzden konuyu yeniden açıyorum.

Bu standard bir forum kuralı. Ama biz forum olarak ÖZELLIKLE TEKNIK Sorularda, yeni konu açmak yerine, mevcut ilgili konunun sonuna bir mesaj olarak paylaşmayı tercih ediyoruz. Böylece gereksiz konu kirliliği olmuyor. Eğer sorulan konu, geneli ilgilendiren ve kaynak niteliğinde bilgi içeriyorsa, yönetim zaten sizin mesajınızı YENI KONU olarak paylaşıyor.

Kaldı ki bu konu teknik bir konu olmadı için ayrı olarak açılması isabet olmuş ;)

Ama genel anlamda siz de haklısınız. Bu gelen uyarı mesajını olmadı bir el atıp, bize uygun hale getirelim. Farkındalık ve paylaşım için de ayrıca teşekkürle Recep Bey :thumbup:

Recep KAYA' Alıntı:
herneyse banggood üzerinden paypal aracılığıyla sipariş vermiştim bugün bir mail geldi order@banggood.com dan. mailde shipping adresinin doğrulanmasını ve ID card kopyasını istemiş.

daha önce aliexpress.com, dx.com, uuustore.com, ebay.co.uk gibi sitelerden alışveriş yaptım fakat hiçbiri ID card kopyasını istemedi. bende ilk defa banggood üzerinden alışveriş yaptığım için ne yapmam gerektiğini sizlere sormak istedim. bu ID card kopyasını banggood mu istiyor yoksa paypal mı?

şimdiden hepinize teşekkürler
:saygilar:
Bunu ilk defa duyuyorum. Gerçi ne zamandır Banggood alışveriş yapmıyorum ama. Belki de yeni bir uygulamadır ? Bakalım diğer arkadaşlarımız ne diyecek :)

mehmet bey yeni olduğum için forum kurallarının dışına çıkmadan buradaki düzene ayak uydurmaya çalışıyorum; bunu becerebildisem ne mutlu bana :saygilar:

ilk defa alışveriş yaptım banggood dan ama ID card kopyasını isteyince tereddüte düştüm. bende cevap olarak ödemeyi yaptığımı ve bankanın da bu işlemi onayladığını; zaten benim iznim olmadan böyle bir işlemi onaylayamayacağını yazarak neyin kafasında olduklarını sordum. bakalım cevap ne gelecek ;D

forumda banggood dan alışveriş yapan çok arkadaş var mutlaka bu konuda bilgisi olan vardır.

selamlar recep bey,
beş gün önce paypal ile banggood'dan spariş geçtim

bendede ''Processing'' diye birşey var shipped yazması gereken yerde

Ynt: banggood yada paypal ID card kopyası istiyorlar!

processing isleniyor demek

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mesut bey
cevabın için teşekkürler, yanlız bugün beşinci gün hala işleniyor yazıyor,diğer sparişlerimde ertesi gün shipped yazıyordu,gerçi ilki
kumanda, elimde şuan(sekiz gün sürdü) birde ikinci spariş isveç'e giriş çıkış yapmış .biraz gariplik var benim sparişlerde galiba

yüz bucks'dan fazla spariş veremiyoruz tek seferde ve böyle uykusuz gecelerimiz oluyor

Ümit Piriştina' Alıntı:
selamlar recep bey,
beş gün önce paypal ile banggood'dan spariş geçtim

bendede ''Processing'' diye birşey var shipped yazması gereken yerde

merhaba ümit bey,

bende 5.7.2014 tarihinde sipariş verdim. "Ready To Process" yazıyor benimkinde de. daha shipping olmadı onun farkındayım ama benden ID card copyası istediler sizden de böle bi talepleri oldu mu acaba?

recep bey

bütün yurtdışı alışverişlerimde böyle birşeyle karşılaşmadım.transfer sorunu yaşadılarsa ödeme ile ilgili emin olmak istiyorlar belki

ümit bey,

peki sizce nüfus cüzdanı fotokopisini göndermek mantıklı bir olay mı? sonra china da adımıza holdingler falan kurmasınlar :lollol:

recep bey

siz hiç birşey göndermeyin
email i dikkatli okursan yolanda hafif espiride yapmış

ümit bey,

bende farkındayım ama bu banggood cuların hepsi böyle galiba. mesela bugün live chat le konu ile ilgili 15 dk falan konuştum Willow die bi eleman vardı aralarda gülücük falan yazıyodu ;D neyin kafasını yaşıyorlar bilmiyom ama; herhalde telefon kulübesinde halay çekiolar :halay:

Ümit Piriştina' Alıntı:
recep bey

siz hiç birşey göndermeyin
email i dikkatli okursan yolanda hafif espiride yapmış

Ümit bey,

görünürde sıkıntı yok, ürün kargoya teslim edilmiş %p niye ID card copy sini istediklerini sordum gelen cevap, "adress bilgilerinizden emin olmak istedik şu an hiç bir problem yok" şeklinde oldu. ama hala ID card la ilgili bilgi vermemişler .

Recep KAYA' Alıntı:
Ümit bey,

görünürde sıkıntı yok, ürün kargoya teslim edilmiş %p niye ID card copy sini istediklerini sordum gelen cevap, "adress bilgilerinizden emin olmak istedik şu an hiç bir problem yok" şeklinde oldu. ama hala ID card la ilgili bilgi vermemişler .
Recep Bey, sizin de fark ettiğiniz üzere Banggood anlamsız bir şekilde bir işgüzarlık yapmaya kalkmış :D Ürünler hala çıktığına göre bence bu konuyu görmezden gelin derim ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Recep Bey, sizin de fark ettiğiniz üzere Banggood anlamsız bir şekilde bir işgüzarlık yapmaya kalkmış :D Ürünler hala çıktığına göre bence bu konuyu görmezden gelin derim ;)

haklısınız Mehmet bey,

banggood stajyer almış galiba bizi onlarla muhatap ediyolar :laugh: herhalde benden başka da böyle bir durum yaşayan olmamış, umarım da olmaz :)