Bir ARF nasıl toplanır : EXTRA 330L BLACKHORSE

Ynt: Bir EXTRA 330L BLACKHORSE Konusu da benden :)

Mesut AKIN' Alıntı:
ucakkardaki boru kanallarinin kagittan olmasi sorun degilki , o kagit borular sadece kilavuz gorevi goruyor asil yuku kanattaki kilavuzun etrafindaki sinirler tasiyor

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Ustad inanmayacaksin ama 2 saat once Turker ile konu hakkinda konusurken ben de fark ettim ;) ama sonra silmeyeyim, benim gibi düşünenler var ise, onlara da cevap olur dedim :laugh:

Bir EXTRA 330L BLACKHORSE Konusu da benden :)

Ömer Abi eline sağlık. :thumbup: Keyifle ağar ağar takip ettim fotoğraf ve yazılarını ama sabunlu su yöntemine bayıldım doğrusu. :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ustad inanmayacaksin ama 2 saat once Turker ile konu hakkinda konusurken ben de fark ettim ;) ama sonra silmeyeyim, benim gibi düşünenler var ise, onlara da cevap olur dedim :laugh:

Evet, Mesut'un dediği doğru. Yükü taşıyan alüminyum kanat borusu ve kanattaki sinirler. Kağıt boru yalnızca kılavuz görevi görüyor. Zaten CA uygulamasındaki sebebim, kağıt boruyu taşıyıcı olarak güçlendirmek değildi. Sadece malzeme olarak sertleştirmekti. Böyle yapmasaydım, kağıt boru bir kaç tak sök sonrası kabarıp ufalanmaya ve belki de bir süre sonra boşluk falan yapmamaya başlayacaktı. Böylece modele fazla ağırlık eklemeden biraz daha dayanıklılık kazandırmış oldum.

Fazla ilerleme olmasa da, gövde konusunda 2. rezerve de güncellendi.

Omer Erkan' Alıntı:
Fazla ilerleme olmasa da, gövde konusunda 2. rezerve de güncellendi.

Abi rezerve mesaj nasıl dolacak diyordun bak 3 tanesi de dolmuş bile :thumbup: Ama üzülme ben sana hem ilk sayfada 2 tane daha yeni rezerve konusu ayarladım :laugh: :D

Teşkkür ederim Mehmet. Forumda torpilli olmanın faydaları...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ömer Abi Maşallah diyelim de nazarımız değmesin, bu sıralar imalatlarda ciddi bir sürat var. :bravo:

Mustang'ten sonra birde Extra bu sezonda modeller harika. :thumbup:

Türker, aslında Mustang geçen sezondan sarkma, bu sezonun değil. Sadece bu Extra 330L bu sezonun, o da alt tarafı bir ARF. Yani sürat değil, yavaşlama var. :embarras:

Omer Erkan' Alıntı:
Türker, aslında Mustang geçen sezondan sarkma, bu sezonun değil. Sadece bu Extra 330L bu sezonun, o da alt tarafı bir ARF. Yani sürat değil, yavaşlama var. :embarras:
Böyle yavaşlığa can kurban Ömer Abi. :yuppi:

BlackHorse üretimi Extra, YAK54, Katana vs gibi uçaklarda gövde içindeki kanat borusu kılavuzunun dıştan fiber kumaş ve epoksi ile takviyesini hararetle öneririm. Ayrıca kanat borusunu kanatlardan birinde sabit tutup sadece diğerini tak çıkar yaparak karton borunun ömrünü uzatabilirsiniz. Bu durum sanıyorum istisnasız olarak tüm BH modellerde geçerli.

Evet arkadaşlar, bir rezerve daha harcanmıştır, bilgilerinize...

Omer Erkan' Alıntı:
Evet arkadaşlar, bir rezerve daha harcanmıştır, bilgilerinize...

Abi eline saglık. Bol resimli ve ince detayli guzel bir konu oldu :thumbup: :halay:

Çok güzel ve özenli bir montaj oluyor ama bence çok daha önemlisi çok güzel fotoğraflarla dokümante ediliyor ki bunu her babayiğit başaramaz.

Dün akşam sağolsun Ömer abimizi yine akşam yemeğine davet etti :yuppi: Her zaman olduğu gibi yedik, içdik ama bu kısımlar biz de kalsın :laugh:

Madem gelmişken EXTRA 330 son durumunu da sizinle paylaşayım istedim.

Buyrun EXTRA 330 son durumu ve ARF kit hakkında Ömer abimizle atölyesinde yaptığımız durum değerlendirme videomuz :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol