Blade 180 CFX Ilk Uçuş - Upgrade - Inceleme

Tacettin ŞAHİN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
arkadaşlar alalı epey oldu ancak artık hastalık mı dersiniz ne derseniz deyin. bende enteresan bir huy var. kutudan çıktığı gibi niyeyse havalandırmıyorum.
microheliden alınan upgradeleri bekliyordum. bu parçalarda iki gün once geldi yapılan değişiklikler ile istediğim seviyeye gelmesede havalandırma halini aldı.
ve ilk deneme yaptım.
motor 130x gore mükemmel ve hızlı 3s lipo kullanması olacaktı müthiş bir tork var.
servolar harika olmuş 130 serisinin servoları mutlak 30*40 3d uçuş sonrası gevsemeye başlıyordu. bu aletin servolarında böyle birsey düşünemiyorum.
dışarda denemedim henüz. videolarını ilerleyen günlerde paylaşırım.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

180 cfx ilkuçuş

Diğer Upgradeler için rezerve :)

180 cfx ilkuçuş

Dış ortam uçuşları ve nihai değerlendirme için rezerve :)

Tacettin bey öncelikle ellerinize sağlık :thumbup: Sizi de yeni modeliniz hayırlı uğurlu olsun. Öğle görünüyor ki forumumuz çok yakın bir zaman 180CFX ile ilgili epey bir deneyime sahip olacak :RCKolik:

Siz ne kadar upgrade seviyorsanız, Türker de ben de sizin tam tersinize upgrade pek sevmiyoruz :D Bizim tercihimiz eğer kronik bir sıkıntı yok ise modeli olduğu gibi bırakmak. Netice zevk meselesi tabii ki ;) Ama itiraf edeyim upgrade almak, monte etmek ve sonra da karşına geçip seyretmek gerçekten çok zevkli :D

Ilerleyen günlerde yeni upgrade ve dış uçuş ile nihai değerlendirme için 2. ve 3. mesajları sizin adınıza rezerve edip, konumuzu da hemen indeks sayfamıza ilave edelim ;)

Bu arada unutmadan modelde ki güç fazlalı oda içindeki sesten bariz bir şekilde belli olmuş, ürkütücü desem yeridir :D

Hayırlı olsun Tacettin Bey. :)

Blade helilerle ilgili tecrübelerinize bakınca 180 CFX'i de filoya katmasaydınız süpriz olurmuş. :laugh:

Bende dayanamayıp birtane sipariş ettim. :lollol:

İnceleme ve yorumlarınızı sanırım diğer arkadaşlarımızdan da yakından takip edeceğim. :RCKolik:

Tacettin abi hayırlı olsun,seninle arhavideyken nasıl tanışamamışız ona halen üzülüyorum,Türker bey size de yeni heliniz hayırlı olsun,herkese keyifli uçuşlar...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Tacettin bey öncelikle ellerinize sağlık :thumbup: Sizi de yeni modeliniz hayırlı uğurlu olsun. Öğle görünüyor ki forumumuz çok yakın bir zaman 180CFX ile ilgili epey bir deneyime sahip olacak :RCKolik:

Siz ne kadar upgrade seviyorsanız, Türker de ben de sizin tam tersinize upgrade pek sevmiyoruz :D Bizim tercihimiz eğer kronik bir sıkıntı yok ise modeli olduğu gibi bırakmak. Netice zevk meselesi tabii ki ;) Ama itiraf edeyim upgrade almak, monte etmek ve sonra da karşına geçip seyretmek gerçekten çok zevkli :D

Ilerleyen günlerde yeni upgrade ve dış uçuş ile nihai değerlendirme için 2. ve 3. mesajları sizin adınıza rezerve edip, konumuzu da hemen indeks sayfamıza ilave edelim ;)

üstat küçük modellerde upgrade yapınca elma sekeri gibi oluyor insanın yiğesi geliyor. benim digger 130x im.

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Tacettin Bey. :)

Blade helilerle ilgili tecrübelerinize bakınca 180 CFX'i de filoya katmasaydınız süpriz olurmuş. :laugh:

Bende dayanamayıp birtane sipariş ettim. :lollol:

İnceleme ve yorumlarınızı sanırım diğer arkadaşlarımızdan da yakından takip edeceğim. :RCKolik:
2.10 da ıdle1. ve 75.....75, ıdle2 bi düşünün 100....

murat kurdoğlu' Alıntı:
Tacettin abi hayırlı olsun,seninle arhavideyken nasıl tanışamamışız ona halen üzülüyorum,Türker bey size de yeni heliniz hayırlı olsun,herkese keyifli uçuşlar...
ehh insaf 10 yıl kaldım arhavide. 9 yıl 8 ay gibi...

tek helicide bendim.

halen aklımda oralar cadde cadde sokak - sokak ve ilçeyi çok severdim. ayrıca üç çocukluyum , üç oğlumda o topraklarda doğdu... neler neler unutamam oraları :halay: :halay: :halay:...

tacettin sahin' Alıntı:
üstat küçük modellerde upgrade yapınca elma sekeri gibi oluyor insanın yiğesi geliyor. benim digger 130x im.
Masallahi var Tacettin bey gercekten cok seker ve tam vitrinlik bir model olmus :thumbup: Sahsen bir modeli bu hala getirince ben ucurmaya kiyamiyorum yani baska bir degisle tedirgin ucuyorum :laugh: :D

Tacettin bey öncelikle 180cfx hayırlı olsun bizim trabzon ekibi her pazar Akçaabatta buluşuyoruz ve ordu rize artvin gurubuda zaman zaman bizimle oluyor sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız

tacettin sahin' Alıntı:
ehh insaf 10 yıl kaldım arhavide. 9 yıl 8 ay gibi...

tek helicide bendim.

halen aklımda oralar cadde cadde sokak - sokak ve ilçeyi çok severdim. ayrıca üç çocukluyum , üç oğlumda o topraklarda doğdu... neler neler unutamam oraları :halay: :halay: :halay:...
Tacettin abi sanırım senin burda olduğun 10 yıl sırasında ben dışardaydım,okul+iş filan,ama abim seni tanıyor.Bunun yanında ben o yıllarda bu hobiyle ilgilenmediğim için tanışamadık.Abi biz senin gibi öyle 10-15 yıllık modelci değiliz,ilk hoverım 2013 yılında 4 kanallılarla olmuştur,senin yanında çok yeniyiz...Neyse abi sen de benim kadar arhavili olmuşsun madem okullar tatil olunca memleketine bekleriz,gelirkende yanına mikroları alırsın ne süper olur :)

Muammer Akbulut' Alıntı:
Tacettin bey öncelikle 180cfx hayırlı olsun bizim trabzon ekibi her pazar Akçaabatta buluşuyoruz ve ordu rize artvin gurubuda zaman zaman bizimle oluyor sizide aramızda görmekten mutluluk duyarız
saat bu saat üstat şuan Akçaabat taYım.
Eşim Akçaabat lı olduğu için sık sık gelir gideriz mecbur. :saygilar: :saygilar: :saygilar:

murat kurdoğlu' Alıntı:
Tacettin abi sanırım senin burda olduğun 10 yıl sırasında ben dışardaydım,okul+iş filan,ama abim seni tanıyor.Bunun yanında ben o yıllarda bu hobiyle ilgilenmediğim için tanışamadık.Abi biz senin gibi öyle 10-15 yıllık modelci değiliz,ilk hoverım 2013 yılında 4 kanallılarla olmuştur,senin yanında çok yeniyiz...Neyse abi sen de benim kadar arhavili olmuşsun madem okullar tatil olunca memleketine bekleriz,gelirkende yanına mikroları alırsın ne süper olur :)

Abin Cemal mi. Evet oysa şayet epey ve sıkı bir sohbetimiz olurdu Cemal Kurdoğlu ile.
Cengiz Kurdoğlu nda festivalden festivale görüp epey bi resim çektirirdik. :saygilar: