BLADE mCP X BL : Kullanıcı Yorumları / Tavsiyeleri / Önerileri / Bulgular

Eski V922 çanta mı, yeni DX6i ve mCPx BL göre revize etmeye başladım :)

Çanta ile ilgili mesajlar yeni konu altına taşınmıştır.

Sayın arkadaşlar,,
kartal yuvaya geldi nihayet :) çok narin kırılgan bir şeymiş gibi geliyor ilk izledim,, birde bu kuyruk içinden tail motora giden kabloyu geçirmişler ama kuyruk borusu kırılırsa o kablo nasıl çıkıcak ucundaki konnektörler yüzünden daha çözemedim :) canopy berbat bir fiberglass canopy edinmek lazım yarın maiden yaparız inşallah videosunu koyarım siteye :) başını ağrıttığım ve beni her daim motive eden Sn.Mehmet Bey,e tekrar teşekkür ederim.. Bu arada sizin ikinci aldığınız geldimi Mehmet Bey?

kadir kocaman' Alıntı:
Sayın arkadaşlar,,
kartal yuvaya geldi nihayet :) çok narin kırılgan bir şeymiş gibi geliyor ilk izledim,, birde bu kuyruk içinden tail motora giden kabloyu geçirmişler ama kuyruk borusu kırılırsa o kablo nasıl çıkıcak ucundaki konnektörler yüzünden daha çözemedim :) canopy berbat bir fiberglass canopy edinmek lazım yarın maiden yaparız inşallah videosunu koyarım siteye :) başını ağrıttığım ve beni her daim motive eden Sn.Mehmet Bey,e tekrar teşekkür ederim.. Bu arada sizin ikinci aldığınız geldimi Mehmet Bey?
Hayırlı olsun abi Pazar günü geliyor musun ?

kadir kocaman' Alıntı:
Sayın arkadaşlar,,
kartal yuvaya geldi nihayet :)
Hayırlı olsun Kadir Bey, keyifli uçuşlar. :thumbup:

Berkay35' Alıntı:
Hayırlı olsun abi Pazar günü geliyor musun ?

Saol Berkay,,,
gelmek istiyorum pazar günü bir olumsuzluk olmaz ise arar buluşuruz.... 450 nin pilleri gelmedi henüz.

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Kadir Bey, keyifli uçuşlar. :thumbup:

çok teşekkürler,,, microhelinin canopyleri var satan çok fazla yer bulamadım angry birds canopysi nasıl sizce Türker Bey?

kadir kocaman' Alıntı:
Saol Berkay,,,
gelmek istiyorum pazar günü bir olumsuzluk olmaz ise arar buluşuruz.... 450 nin pilleri gelmedi henüz.
Olsun olsun sen gel :)

kadir kocaman' Alıntı:
Sayın arkadaşlar,,
Ohhh hadi hayırlı uğurlu olsun Kadir Bey :thumbup: Bu arada baş ağrıtmak ne demek, benim için zevkti %p

Kuyruk borusunu komple alırsan $ 7 o zaman kablo işi ile uğraşmadan direkt söküp takabiliyorsun ;) Kırılgan :rolleyes: Valla taş gibi taş :laugh:

Pazara maiden bekliyoruz mutlaka. Benim 2.kit 2 gün önce geldi. İlk gelenin ana kartı arızalı çıktı. Ama değiştirmeyi kabul ettiler, yeni kart gönderecekler. Allahtan 2 kit problemsiz. Ben de yeni yeni uçmaya başladım. Hatta birazdan öğle arası kaçak SOFT 3D uçuş videosunu yayınlayacağım :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Pazara maiden bekliyoruz mutlaka. Benim 2.kit 2 gün önce geldi. İlk gelenin ana kartı arızalı çıktı. Ama değiştirmeyi kabul ettiler, yeni kart gönderecekler. Allahtan 2 kit problemsiz. Ben de yeni yeni uçmaya başladım. Hatta birazdan öğle arası kaçak SOFT 3D uçuş videosunu yayınlayacağım :D

Teşekkürler Mehmet Bey, Benim heli de durum ne bilmiyorum inşallah bir sorun çıkmaz birde bekleme ile uğraşmayalım yine,, bu arada amainhobbies den kargo yu nasıl seçiyorsunuz ups post office var 0,59$ ücret ile birde usps first class var 14$

kadir kocaman' Alıntı:
Teşekkürler Mehmet Bey, Benim heli de durum ne bilmiyorum inşallah bir sorun çıkmaz birde bekleme ile uğraşmayalım yine,, bu arada amainhobbies den kargo yu nasıl seçiyorsunuz ups post office var 0,59$ ücret ile birde usps first class var 14$
Inşallah problemsizdir. Zaten benim durum çok ender olan bir durum. Kargo seçeneğine gelince son siparişte en ucuz secenek olan "ups post office" seçtik.

Inşallah problemsizdir. Zaten benim durum çok ender olan bir durum.

Mehmet Bey,
helikopteri evde denedim kontrolü çok zor ufak bir kırımdan kıl payı kurtuldum ama bir sorun yok gibi.. yalnız yerdeyden geriye doğru yatıyor helikopter kalkarken normalmidir?

sorun çözüldü ... pili en uca kadar yerleştirmemişim :)

kadir kocaman' Alıntı:
sorun çözüldü ... pili en uca kadar yerleştirmemişim :)
Aman yeter ki problem bu olsun Kadir Bey %p

Özellikle ilk uçuşlar hazır havalarda güzelken bence kesinlikle dışarda yapılmalı. Ev ortamı için biraz atik ve çevik gelecektir. Şahsen henüz evde uçmayı hiç denemedim :laugh:

Aman yeter ki problem bu olsun Kadir Bey %p

Özellikle ilk uçuşlar hazır havalarda güzelken bence kesinlikle dışarda yapılmalı. Ev ortamı için biraz atik ve çevik gelecektir. Şahsen henüz evde uçmayı hiç denemedim :laugh:

teşekkürler Mehmet Abi,
söylediğim şey elevator linkinden kaynaklıymış biraz subtrim verdim havada ip gibi kalıyor,mekanik olarak ayarlamak gözüm yemedi parçalar çok kırılgan şimdi elimde kalmasın dedim :)
kuyruk sallama olayım vardı bundada :) idle up açmadım klavuzdaki değerleri girdim pitch ve throtle curveleri sanırım kafa hızı düşükken rüzgar çarptığımda sallıyordu gaini biraz kısarak o sorun da ortadan kalktı zaten idle up da bir sorun olucağını sanmıyorum...

kadir kocaman' Alıntı:
teşekkürler Mehmet Abi,
söylediğim şey elevator linkinden kaynaklıymış biraz subtrim verdim havada ip gibi kalıyor,mekanik olarak ayarlamak gözüm yemedi parçalar çok kırılgan şimdi elimde kalmasın dedim :)
kuyruk sallama olayım vardı bundada :) idle up açmadım klavuzdaki değerleri girdim pitch ve throtle curveleri sanırım kafa hızı düşükken rüzgar çarptığımda sallıyordu gaini biraz kısarak o sorun da ortadan kalktı zaten idle up da bir sorun olucağını sanmıyorum...
Yok Kadir inan hissettirdiğinden çok daha sağlam. 2 defa öyle çarptık ki yere benimkini. Gerçi çimdi ama canopy ve iniş takımı falan yerinden çıktı. Yerine takıp uçmaya devam ettik ;) O yüzden bence link boyunu mekanik olarak ayarla. Sadece dikkat Ball link yön olayı var, tıpkı büyüklerde olduğu gibi. O yüzden yarım tur değil de tam tur sıkmak / açmak gerekecek.

Kuyruk normal modda iken full throttle verince 30 der yakın kaşırma yapıyor doğrudur. Ama Idle-up açıkken video gördüğün gibi taş gibi tutuyor kuyruğu ;) :)