Büyük Ölçekli Jet Uçaklar

Gyro dediğimiz sistem takıyorsun ama buna fpv sistemi takıp otopilot takan da var kendim bizzat şahit oldum fakat zaten uçuş süren 7veya 8 dakika tam iki litre yakıtı bir uçuşta tüketiyorsun artık bu sürede de kontrolden de çıkıyorsa Allah yardımcın olsun ekipmanın. Çok iyi olmalı hata kabul etmez

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Maiden uçuş superdi. Allah kazasiz kirimsiz uçuşlar nasip eylesin. Sesi de harika :) bu tür jetlerde temel elemanlar disinda ne kullanılıyor biraz bilgi verebilir misin?

Temel ekipmanlar belli servo ve türbin motoru be onun beyni denen ecu dur bunlarda isteğe bağlı gyro takılıyor birde içinde benzin pompası aynı zamanda powerbax sistemleri kullanılıyor iniş takımları için elektronik hava valfleri ayrıca takılması gereken temel ihtiyaclar ama şunu söyleyim jet toplamak çok zevkli

Kadir Türkyılmaz' Alıntı:
Temel ekipmanlar belli servo ve türbin motoru be onun beyni denen ecu dur bunlarda isteğe bağlı gyro takılıyor birde içinde benzin pompası aynı zamanda powerbax sistemleri kullanılıyor iniş takımları için elektronik hava valfleri ayrıca takılması gereken temel ihtiyaclar ama şunu söyleyim jet toplamak çok zevkli
Sahibine hayırlı uğurlu olsun, çok güzel bir uçak gerçekten. :thumbup:

Başarılı maiden içinde ayrıca tebrik ederim, valla bu uçağın maiden uçuşu içinde mangal gibi yürek gerek. :halay:

Ynt: Büyük Ölçekli Jet Uçaklar

Kadirbey pinomatik iniş takımı hangi firmanin ve bisiklet pompasımı kullanıyorsunuz basmak için pinomatik basıncını nasıl ayarlıyorsunuz.?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Türker bey inanın korkacak birşey yok bir dahakinde ben uçucam biraz şov yapayım size güzel bir video hazırlayacağım bi aksilik olmaz ise

Rafet bey ürünler skymasterın ama üretici firmayı bilmiyorum sitede de yazmıyor yazdığı tek şey 1400 dolar fiyatı [emoji1]araç lastik şişirmek için çakmağa takılan pompa kullanıyoruz basıncını gösteren ufak basınç saatleri var onlara bakıyorum iki hava tüpü ayrı ve iki basınç saati var kapılar iniş takımları ve frenleri için

Kadir kardeşim, videoyu yeni izleyebildim. Gerçekten müthiş bir ses, bir o kadar da görüntü! Sesiyle, görüntüsüyle ölçekli model herhalde budur! :bravo: Ama bunu uçurmak için, hele ki ilk uçuş için, Yusuf ile uzuuuun pazarlıklar yapmak lazım! :laugh: Kazasız, kırımsız uçuşlarınız olsun!

kadir abi uçuşları nerede yapıyordunuz ? sasalı damı efmod damı ?
not: sasalı mezun olduğum lisemin orası :D :D

Sahibine de , memlekete de hayırlı olsun.Hep yabancılarda görüyorduk , ülkemizde de oldu şükür.
Gerçekten maiden için mangal gibi yürek lafı az kalıyor, Ömer abime katılıyorum , Yusuuuuf ile değil uzun pazarlık , açık oturum bile yapsam cesaret edemezdim herhalde uçurmaya :lollol:

Herkese tşkler abilerim arkadaslar bakın gerçekten hiç Yusuf'luk bir şey yok eğer modeli topladıktan sonra CG olayını iyi bir şekilde ayarladıysanız biraz da kendinize güveninşz var ise korkmayın verin gazı [emoji2]

Bu sene daa maiden yapıcak jetlerimiz var sizinle paylaşırım burdan

Tebrikler Kadir. Özellikle sahibine. Seninkileri de görürüz umarım en kısa zamanda. Herkes bir şey soruyor bende sormak isterim. Modelin boyamasını kim yaptı acaba? Çok güzel olmuş. Yapanın ellerine sağlık...

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Tebrikler Kadir. Özellikle sahibine. Seninkileri de görürüz umarım en kısa zamanda. Herkes bir şey soruyor bende sormak isterim. Modelin boyamasını kim yaptı acaba? Çok güzel olmuş. Yapanın ellerine sağlık...
Tşkler modelin boyaması canada da firma tarafından yapıldı

geçenlerde antalya karainde yapılan bir uçuş, ben işlerim çıkınca gidemedim izlemeye arkadaşlar videosunu yüklemişler,

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

not: videolar alıntıdır kendim çekmedim orda olmadığım için, konuyu görünce paylaşim dedim

buda resmi uçağın boyutu için bilgi olması açısından