Cleanflight motor testi esc kalibrasyon sorunu

Cemberk74

Yeni Uye
Selamlar ilk quad ımı topladım.1nolu motorda büyük ihtimalle arıza var ama asıl kafama takılan cleanflight la motor testi yaparken pil takılı değilken motorlar zayıfta olsa dönüyor bu nedenle videolarda anlatılan esc kalibrasyonu yapmıyorum.Acaba bunun bir ayarı varmı yada neden kaynaklanıyordur . Teşekkürler.

Esc kalibrasyonunu yap mutlaka motor devirini ayarlıyor o kalibrasyon yanlış bilmiyorsam. sen o ayarı yapmadıysan motorların eşit şekilde dönmediğinden quad uçamaz. cleanflight kullanmadım ben videolardaki tüm ayarları yapmanı tavsiye ederim.

Evet kalibrasyon yapmak lazım ama ne yapsam olmadı naze in bir eski versiyonunu yükleyecem bide öyle deniyim diyorum.benim asıl problemim USB den bağlı ve pil takılı değilken cleanflight motor testinde motorların dönmesi video larda motorlara güç verildiğinde motorlar pil takılmadan dönmüyor bende dönüyor sıkıntı bu o nedenle esc ler kalibre edilemiyor. :mad:

Pil takılı değilken, USB beslemesinden motor nasıl dönsün ki? ESC lerin beslemesi sadece PİL den gelmiyor mu? Çok ilginç?

Videosunu gönderebilirmisiniz?

Eve gidince videosunu yüklerim.Zaten bilgisayara bağladığım ve connect e bastığım zaman esc ler sanki pil takılmış gibi ses çıkartıyor.

https://youtu.be/HeEBnq9ahnI.bir sey daha ogrendim ben forumlara video gondermeyi bilmiyorum insallah dogru yapmisimdir pil yokken calisiyor

https://youtu.be/HeEBnq9ahnI

https://youtu.be/EaRDI_LRikE bi da sesli olan

Aynı sorun https://youtu.be/gK79B8mYR6Y

bende cc3d open pilot var ayar ekranında çok fazla beklersem ötmeye başlıyor birde motor bi çalışıp bi duruyor. ama beklersem yapıyor onu. birde motor ayar kısmında iken motorları tek tek açıp kapattığım bir bölüm var motor devrini ayarlıyorum belki sende de öyle bir yer vardır 4 motoruda açmış olabilir.

Benim sorun karttanmış çözümünü arıyorum nette .Pil takılı değilken usb den 5v besleme ile motorların kesinlikle dönmemesi gerekiyor sonuçta esc ler pilden besleniyor.n eyse normal ilk toplamada olur böyle şimdi cc3d alıp deniyecem bide motor lazım tabi

Cem Berk Erilkun' Alıntı:
Benim sorun karttanmış çözümünü arıyorum nette .Pil takılı değilken usb den 5v besleme ile motorların kesinlikle dönmemesi gerekiyor sonuçta esc ler pilden besleniyor.n eyse normal ilk toplamada olur böyle şimdi cc3d alıp deniyecem bide motor lazım tabi

ben hala ilki ile uğraşıyorum ilk aldım. olmadı frame değiştiridm onu kırdım bi daha değiştirdim. yedek parçası bulunan bişi aldım. sonra takla atmaya başladı düşüre düşüre bozduk muhtemelen ama sorunu bulamadım. kart zannettim kartı değiştirdim yine olmadı esc değiştirdim yine olmadı motor değiştirdim oldu :) meğersem sorun motordaymış şu an düz uçabiliyor :) ben çok uçuramıyorum işte elimin alışması lazım biraz yerden fazla yükselmeden yerden yerden uçuyorum şimdilik :)

esc ve motor alacaksan burayı tavsiye edebilrim

BL20A MINI ESC (SN20A) BLHELI-(ONESHOT) esc aldım
RTF MOTOR 1806 - 2300KV - BLACK bu motordan aldım. bu motora göre pervane almak lazım 5030 düşük performans veriyor.

bu esc leri tavsiye ederim küçük yapmışlar montaj rahat oluyor fazla yer kaplamıyor.

Aynen bozaboza öğreneceğiz cc3d biraz sorunlu flashlanması filan ben naze micro alacam yerli sitelerde var daha sonra deniyecem cc3d yi 188 lık bi frame var onu toplıyacan elimde aynı yönde 6 ad 1806 2400 kv var tek sorun onlar esc de lazım bakacam artık.Verdiğin link te çok iyiymiş sorun çıkıyor mu nekadar zaman da geliyor

vallaha bi esc leri aldım 4 tane istedim 5 tane göndermişler sağolsunlar :) sorunsuz geldi standart yurt dışı gönderimi 15 gün kadar sürmüştü
sonra 4 motor aldım black istedim 1 tanesi turuncu geldi :) oda 15 gün kadar sürede geldi bir sorun yaşamadım motorlarla birlikte pervanede almıştım yanlış tip almışım pervaneyi 5030 almışım. şu ana kadar eline geçen en kaliteli pervaneler açıkcası. hiç balans bile yapmadım balansları düzgündü, biraz zor kalkıyor sadece oda benim hatam motorun önerilen pervaneler kısmına bakmamıştım tek sıkıntım o onun haricinde bir sıkıntı yaşamadım 2 kere alışverişim oldu. turuncu yerine siyah geleydi motor hiç bir sıkıntım olmayacaktı yada 2 sini turuncu gönderselerdi ön arka ayırırdım en azından :) ama esc ler güzel resmine bakabilirisn. ufak oldukları için ubec yok

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Esc ler çok güzel gerçekten bec yoksa harici bec i kontrol kartına nasıl bağlıyoruz beslemeyi nerden yapiyoruz.Bende olması lazım prop senin istediğinden bi sürü kontrol ediyim varsa gönderirim :RCKolik: