Demon 3SX / HC3-SX : FBL Performans, Horizon ve Rescue Mod Test Ucuşları

Düşmeyen helinin uçuş heycanı kaçar ama. :laugh: Elinize sağlık abiler video süper olmuş beğeniyle izledim. :yuppi:

Arda Erkan' Alıntı:
Düşmeyen helinin uçuş heycanı kaçar ama. :laugh: Elinize sağlık abiler video süper olmuş beğeniyle izledim. :yuppi:
Arda helici ne yapar eder bir şekilde yine düşmeyi becerir, bunlar ancak miktarı azaltabilecek şeyler. :lollol: :lol:

Bavarianda 10° üzerinde coll.pitch action alabilen var mı? Veya bunu kısabilen?

Ben aradım bulamadım. Sonra helifreak'e bakayım dedim, dizayn böyleymiş.

Spirit'te bununla ilgili şöyle bir bar var, ayarlanabiliyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bavarianda 10° üzerinde coll.pitch action alabilen var mı? Veya bunu kısabilen?

Ben aradım bulamadım. Sonra helifreak'e bakayım dedim, dizayn böyleymiş.
Şu ana kadar kullandığımız 3 değişik modelde böyle bir ayara hiç ihtiyaç duymak Rasim. Sorun nedir acaba ??

Sorun değil belki ama spirit e göre daha yavaş yükseliyordu Mehmet abi, merak ettim açı ayarı yaparken rescue da kaç açı oluyor baktım, 10°...

Sonra bunu nerden ayarladığımıza baktım, bulamadım. Bir iki değer değiştirdim advanced de, olmadı... Bugün forumlara bi bakayım dedim, dizayn böyleymiş değiştirilemiyormuş. Tabi bunu captron söylemiyor bize, biz forum kurcalayarak öğreniyoruz...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Sorun değil belki ama spirit e göre daha yavaş yükseliyordu Mehmet abi, merak ettim açı ayarı yaparken rescue da kaç açı oluyor baktım, 10°...

Sonra bunu nerden ayarladığımıza baktım, bulamadım. Bir iki değer değiştirdim advanced de, olmadı... Bugün forumlara bi bakayım dedim, dizayn böyleymiş değiştirilemiyormuş. Tabi bunu captron söylemiyor bize, biz forum kurcalayarak öğreniyoruz...
Inanmayacak daha öğle arasında Türker ile konuştuk bu konuyu, senin Vbar videosunu seyrettikten sonra :)

Dediğinde haklısın Spirit kurtarma konusunda 3sx göre çok daha agresif. Fakat bize göre bu agresiflik o kadar da çok iyi değil, yani bize göre. Yani model biraz zayıf olsa o hızlı kurtarma ile modelin bir yerlerini patlayacak diye düşünmeden geçemiyor insan :D Bu tamamen bir hissiyat, katılmayan olabilir.

Diğer taraftan Kurtarma açısı değil belki ama tırmanma hızını değiştiren bir parametre vardı da şimdi ismini hatırlamıyorum ??

Destek ya da daha doğrusu dökümantasyon konusunda seninle tamamen aynı fikirdeyiz. Ama bu biraz da ürünün Alman olmasından kaynaklanıyor. Adamlar genelde her şeyi böyle. Bu ürünü Amerikalılar çıkarsa idi, inan en küçük nokta virgüle kadar detaylı manual hazırlarlardı :lol:

Tırmanma hızını kafa turunu değiştirerek mi sağlıyor? Açı butona bastığın sürece sabit çünkü... Hold çekili iken full pozitif verelim, 12 derece olsun, sonra butona basalım, biraz iniyor aşağı...

Ben çok olsun veya az olsun demiyorum, ayarlanabilir olsun. Kimi modeline ekipmanına güvenir, full yükselsin ister 12 ile... Kimi daha çekinir, 10 derece de çok 5 derece yeter zaten önemli olan düzeltmesi az biraz da yükseltirse güzel olur der... Tercihe bıraksın yani dediğim o :)

Vbar'ı olduğu yerde çok sert döndürmüyor, biraz daha genişten alıyor. Türker abinin hoşuna gitmiştir :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Tırmanma hızını kafa turunu değiştirerek mi sağlıyor? Açı butona bastığın sürece sabit çünkü... Hold çekili iken full pozitif verelim, 12 derece olsun, sonra butona basalım, biraz iniyor aşağı...
O parametreyi bulamadım ama zannedersem senin istediğin parametre birebir bunda da var. Deneyip görmek lazım :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bir iki değer değiştirdim advanced de, olmadı...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
O parametreyi bulamadım ama zannedersem senin istediğin parametre birebir bunda da var. Deneyip görmek lazım

Denediğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum, ordan olmuyor Mehmet abi. Yukarıdaki lafı buna istinaden yazmıştım, tam olarak o değeri değiştirmiş, üniteye write demiş, sonra rescue devreye almış yine 10° görmüştüm.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Denediğim için rahatlıkla söyleyebiliyorum, ordan olmuyor Mehmet abi. Yukarıdaki lafı buna istinaden yazmıştım, tam olarak o değeri değiştirmiş, üniteye write demiş, sonra rescue devreye almış yine 10° görmüştüm.
Demek acro modda bu etkin değil. O zaman diğer hatırlayamadım parametreyi denemek kalıyor. Dur bir daha bakalım, bulabilecek miyim neydi bu. Hatta ayar konusunda paylaştığımız yabancı video da bu parametreden bahsediyordu.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Meğer benin hatırladığım parametre de buymuş zaten.Şu ayar videosunda arkadaş bahsetmişti (03:40 sn)

Ama şahsen bu parametreyi ne teorik ne de pratik olarak değiştirip test etmedim ?

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bi daha değiştireyim bakalım, 12° yi görebilecek miyim...

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bi daha değiştireyim bakalım, 12° yi görebilecek miyim...
Deneme imkanin oldu mu Rasim ??

Yarın sabah abi kısmetse, şimdi ankarada yakın bi arkadaşımın düğünündeyim.

Rasim Bey,

Mehmet Bey'in de söylediği gibi coll. pitch travel menüsündeki değeri arttırmanız lazım. Ben Raptor E700 modelimde standart 9 değeri ile rescue modda çok çabuk tırmanıyordu model. Ben o değeri 6'ya indirdim. Şu an daha güzel. Rescue çektiğim zaman model daha yavaş yükseliyor. Zaten masa üstünde de görebilirsiniz, değer 9 iken swash plate daha yukarda, değer 6 iken daha aşağıda kalıyor.

İyi uçuşlar...