[DIY]: Onboard glow driver

Kullanıcı geribildirimleri geldikçe yeni versiyonlar çıkıyor piyasaya. Şimdi bu onboard kızdırıcıların bir uygulama alanı da, gaz kanalı ile miks yapılarak belirli bir gaz konumunun altında devreye girerek motorun rölanti civarında zenginlikten bopulmasını önlemek. Genelde küçük iğnesi biraz zengin motorlar son yaklaşmada biraz uzun süre rölantide kalırlarsa ve pas geçmek ya da touch and go yapmak gerekip gaz açılırsa stop edebiliyorlar. Onboard kızdırıcı burada devreye girip stop riskini azaltıyor. V7.0'da bu sorunu manuel olarak çözmüş, üç konumlu switch ile halletmiştik. Ama otomatik gaz ile bağlantılı yapmak için kumandadan çok sofistike miksler gerekiyor bu durumda. Onun yerine daha basit bir miksle devreye alınca da 15 saniyelik timeout olayı devreye giriyor ve 15 saniye sonra kızdırıcıyı kapatıyor. Rölanti daha uzun sürerse stop riski yine ortaya çıkıyor. İşte bu nedenle V8.0 sürümümüzde 15 saniyelik timeout (ki bunu, kızdırıcı açık unutulursa buji ve kablo kavrulmasın diye eklemiştim) sonunda kızdırıcı kapanmıyor ama daha düşük güçte akım vermeye devam ediyor. Tabii arada gaz açılıp tekrar rölantiye alınırsa resetlenip 15 saniyelik çalışmaya geri dönüyor.
Bakalım V9.0 gelecek mi... :D

Pekiii, senden daha önce almış olduğum ve fakat henüz kullanmaya fırsat bulamadığım cihazlarda bir güncelleme yapmak mümkün mü? Ne de olsa yarım gazın altında düşük güçte çalışması fikrini sana ben söylemiştim :hoppa:

Deniz Tanrıverdi' Alıntı:
Pekiii, senden daha önce almış olduğum ve fakat henüz kullanmaya fırsat bulamadığım cihazlarda bir güncelleme yapmak mümkün mü? Ne de olsa yarım gazın altında düşük güçte çalışması fikrini sana ben söylemiştim :hoppa:

Eğer ana chipleri soketli ise hemen değiştiririm. Lehimli ise yeni sürümden üretirim senin için. Sumeronics'te hizmette sınır yok. :D
Pazar günü yanımda getiririm birkaç chip. Sendeki modüller soketli idi diye hatırlıyorum. İstersen birini üç kademeli (V7.0) diğerini düşük güçlü (V8.0) olarak getireyim. Sen söyle.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Eğer ana chipleri soketli ise hemen değiştiririm. Lehimli ise yeni sürümden üretirim senin için. Sumeronics'te hizmette sınır yok. :D
İşte hizmet anlayışı budur :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup:

Sümer Yamaner' Alıntı:
Senin için iki V8.1 chip çantada... Bir tane de Tufan için. :)

Abi, bu pazar unuttuk yahu. Bir dahaki sefer artık :)

Aaaa evet yaa... O kargaşada chipler de kayboldu. Yenilerini hazırlarım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi