Dji Phantom 1 Kayıp

Dji Phantom 1 Kayıp

onur turan' Alıntı:
gerçekten hem şaşırdım hem üzüldüm sizin adınıza tam bir talihsizlik olmuş çok geçmiş olsun :(
anladığım kadarıyla bölge biraz ağaçlık gibi acaba ağaç dalına falan takılmış olabilir mi?

Öncelikle ilginize teşekkürler. Ağaçlar ve çalılar var hava kararırken de gezdim gündüz vaktide gezdim henüz bir sonuç çıkmadı bende umudu kestim tabiki. İLK 24 Saat sinyal ışıkları çalışmaya devam ediyor diye biliyorum ama bir sonuç çıkmadı :(

Recep TUNCER' Alıntı:
Erkan bey geçmiş olsun, üzülmemek elde değil, inşallah bulursunuz.

İnş. geri gelirse bizimdir ne diyelim. Bir phantom 1 daha satın aldım şuan kargoda onu bekliyorum bakalım :)

Dji Phantom 1 Kayıp

Geçmiş olsun dileklerimi tekrarlıyor, yenisinin de hayırlı olmasını diliyorum. Teklifime kulak verip altına veya bir yerine "Bulunması halinde *** isim ve *** nolu telefonu aramanız halinde mükafat verilecektir" şeklinde bir yazı yazmak faydalı olur diye düşünüyorum. Bunu ben de henüz yapmadım. Ama yapmanın gerekli olduğunu bir kez daha gördük.

İkinci bir nacizaene önerim; bir kaç arkadaşla FPV olarak veya HD kayıt yaparak uçtuğunuz bölgede havadan bir keşif gezisi daha yapmak ve sonrasında görüntüleri ayrıntılı olarak incelemek belki "kazadeyi" bulmanıza yardımcı olacaktır.

Şahsen ben henüz sizin adınıza ümidimi yitirmedim. İnşallah bulursunuz diyorum.

Saygılarımla.

Dji Phantom 1 Kayıp

Teşekkürler tekrardan. İnanırmısınız bende umudumu yitirmek istemiyorum ama malum, hep yapacağım yapacağım dediğim şeydir telefon ve numara yazmak.. Ama yapamadan gitti. Şuan forum'da fpv için satılan malzemeler var bütçe kısıtlı olduğundan ona henüz erişemedim ama yakın zamanda kendi fpv'mi üzerine kuracağım + birde gps tracker almayı düşünüyorum en azından sürekli yer bildirsin diye. Tanıdığım bu şekilde samimiyetim olan birisi yok bu yüzden kimseden bu tür birşeyi rica edemem ama o civarda olupta verdiğim resimdeki bölgede uçup aracı bulabiliriz umuduyla herkesle FPV uçarım..

Dji Phantom 1 Kayıp

Sırf meraktan soruyorum. Bu aletlerin üzerine isim, telefon vs yazılması, olası bir kontrol kaybı sonucu gidip birine zarar verdiğinde size daha kolay ulaşılmasını da sağlayacaktır sanırım, değil mi?! :D

Dji Phantom 1 Kayıp

Bunu birebir yaşamış arkadaşlarımda var arayıp sayıp sövüp ... alırsın diyen kişilerde çıkmış ama genelde olumlu sonuçlanıyor eğer bulunabilecek biryere düşerse.. %p

Dji Phantom 1 Kayıp

Sümer Yamaner' Alıntı:
Sırf meraktan soruyorum. Bu aletlerin üzerine isim, telefon vs yazılması, olası bir kontrol kaybı sonucu gidip birine zarar verdiğinde size daha kolay ulaşılmasını da sağlayacaktır sanırım, değil mi?! :D

Sümer Bey. Ceza ve ödül birbirinden ayrılamaz diye düşünüyorum. Şöyle ki bir suç (bu durumda istemeden birisine zarar vermeniz halinde) işlendiğine bunun sorumlusu olarak ortaya çıkmak ve zararın karşılanmasına çalışmak erdemli bir hareket olur kanısındayım. Diğer taraftan size ait olmayan bir emtiayı bulup da sahibine ulaştırabilmek de öyledir.

Belki naif bir düşünce, belki de sizin belirttiğiniz üzere kişinin kendi menfaatine zarar verici bir hareket olabilir.

Herşeye rağmen çocuklarıma da hep söylediğim gibi "İyilik yapın, yanlış yapabilirsiniz, ancak öncelikle tedbir alın, kendi ve etrafınızdakilerin güvenliğine azami riayet edin, her şeye rağmen hata yapsanız bile bunu saklamayın ve dürüstçe ortaya çıkın" şeklinde mesajlar vermeye çalıştım.

Günümüzde bazı alışkanlıklar, bazı davranışlar unutulsa da, medya vasıtası ile daha farklı bir hayat tarzı empoze edilse bile, bun bundan vazgeçmek istemiyorum. Zira hala ümidim var. :saygilar:

Dji Phantom 1 Kayıp

Az evvel DJI Phantom ilanlarına bakarken ne buldum..

Malum İlan buydu..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

SATICI [28.8.2015, 12:30] S.a

BEN [28.8.2015, 12:31] a.s.
BEN [28.8.2015, 12:32] Nedir hocam bunlar ?
BEN [28.8.2015, 12:32] Hepsinimi satıyorsunuz ?
Telefon ettiğimde birşey anlamıyormuş gibi yapmıştım kaç megapixel bunun kamerası filan diye soru sormuştum yanıtı geldi..
SATICI [28.8.2015, 12:33] Abi senin istediğinde
SATICI [28.8.2015, 12:33] Bir insanın görüş mesafesi kadar
SATICI [28.8.2015, 12:33] Kameranın netliği
SATICI [28.8.2015, 12:34] Bunların en iyisi
SATICI [28.8.2015, 12:34] Siyah olan
BEN [28.8.2015, 12:34] Tamamda sizin ilanda koyduğunuz resim nedir?_
BEN [28.8.2015, 12:34] Sizdeki helikopteremi ait?_
SATICI [28.8.2015, 12:35] 8 mp kamera var
SATICI [28.8.2015, 12:35] İlandaki bu
SATICI [28.8.2015, 12:36] Bunun üzerinde kendi kamerası var
SATICI [28.8.2015, 12:36] İstersen kamerasızıda var ona kendin kamera taka biliyosun
SATICI [28.8.2015, 12:36] Ama pili çabuk bitiriyo ozaman da
SATICI [28.8.2015, 12:37] Kendi kamerası taşıya bileceği ağırlıkta

BEN [28.8.2015, 12:37] Bu iki resim aynımı diyorsun şimdi ?
SATICI [28.8.2015, 12:38] Evet
SATICI [28.8.2015, 12:39] Renkleri farklı
SATICI [28.8.2015, 12:39] Kutusunda çekildiği için
BEN [28.8.2015, 12:38] Hocam bende helikopter işindeyim profesyonel olarak bu iş böyle kandırmayla olmaz teşekkürler sana hayırlı işler
SATICI [28.8.2015, 12:39] Benzemiyo pek

Dji Phantom 1 Kayıp

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Sümer Bey. Ceza ve ödül birbirinden ayrılamaz diye düşünüyorum. Şöyle ki bir suç (bu durumda istemeden birisine zarar vermeniz halinde) işlendiğine bunun sorumlusu olarak ortaya çıkmak ve zararın karşılanmasına çalışmak erdemli bir hareket olur kanısındayım. Diğer taraftan size ait olmayan bir emtiayı bulup da sahibine ulaştırabilmek de öyledir.

Belki naif bir düşünce, belki de sizin belirttiğiniz üzere kişinin kendi menfaatine zarar verici bir hareket olabilir.

Herşeye rağmen çocuklarıma da hep söylediğim gibi "İyilik yapın, yanlış yapabilirsiniz, ancak öncelikle tedbir alın, kendi ve etrafınızdakilerin güvenliğine azami riayet edin, her şeye rağmen hata yapsanız bile bunu saklamayın ve dürüstçe ortaya çıkın" şeklinde mesajlar vermeye çalıştım.

Günümüzde bazı alışkanlıklar, bazı davranışlar unutulsa da, medya vasıtası ile daha farklı bir hayat tarzı empoze edilse bile, bun bundan vazgeçmek istemiyorum. Zira hala ümidim var. :saygilar:

Kesinlikle haklısınız ve hiç de naif bir düşünce değil. Ama...

Birincisi özellikle bu multikopter furyası, konu ile alakalı alakasız, bilgili bilgisiz, deneyimli deneyimsiz sayısız kişinin bu işlere bodoslama dalmasına yol açtı. Uçan bir alet ile ilgilenen kişilerin temel havacılık ilkelerine vakıf olmalarının gerektiği tamamen gözardı edildi. Ondan sonra da birçok alakasız kişi bir şekilde sahip olduğu bu aletlerle abuk sabuk işler yapmaya başladı. Atatürk Havalimanı'ndaki olayı hepimiz biliyoruz.
Bu derecede sorumsuz insanların yukarıda sözünü ettiğiniz duyarlığı göstermeleri söz konusu olamıyor maalesef.

Diğer yandan...

Diyelim ki kontrolden çıkan bir multikopter bir otomobilin bir tarafını parçaladı (dikkat ederseniz daha ileri bir hasarı telaffuz bile etmek istemiyorum). Güzel ülkemin güzel vatandaşlarından kaçı sizinle medeni bir şekilde irtibata geçip, verdiğiniz hasarı tazmin etmenizi sağlar? Kaçı elinde sopayla gelip sizi dövmeye çalışır? Hangi grubun daha baskın olacağını düşünüyorsunuz?

Ben de temelde sizin kafanızdayım. Medeni insan verdiği zararı uygun şekilde tazmin etmelidir. Ama linç psikolojisinin yerleşik olduğu toplumlarda biraz daha dikkatli davranılması gerektiğine de inanıyorum.

İşte bu nedenlerle aslında benim önerim, multikopterin bir yerlerine telefon numarası yazmak yerine, o aletleri risk oluşturmayacak şekilde kullanmak. Görüş mesafesi dışına çıkarmamak. Her şeyden önce uçan bir araç olarak ciddiye almak.

Dji Phantom 1 Kayıp

Bu konuda da siz haklısınız.

Dji Phantom 1 Kayıp

Hem Ali Bülent abime hem de Sümer abime katılıyorum haklısınız. Zarar vermeden karşı tarafa bir kötülük olmadan bunu çözmeyi öğrendik bizde ılımlı yaklaşarak bu tip durumlarda illaki orta yol bulunur. Ama dediğiniz gibi bu araç bir aracın kaza vs gibi durumuna sebep verirse zaten tehlikeli bir iş yapılıyor demektir. Benim kullandığım alanı gördünüz ya bir evin terasına havuzuna yada bahçesine düştü.. Ki phantomlarda batarya azalınca otomatik inişe geçiyor böyle bir durumda var..

Bakalım umut fakirin ekmeği umud etmeye devam diyorum.. Teşekkürler tekrardan..

Dji Phantom 1 Kayıp

Insallah bulursun Erkan ve insallah iyi niyetli birisi bulmus ve oda seni ariyor olsun....

Dji Phantom 1 Kayıp

Erkan Bey çok geçmiş olsun. Üzücü bir durum. Aynı olay benim de V977 micro heli ile başıma gelmişti. Güzel güzel uçururken insan elinde kumandayla ortada kalınca nasıl hissediyor çok iyi biliyorum. Kurtarmaya çalışma çabaları, telaş,... Ben haftalar sonra köyde arazide bulmuştum helimi. Dilerim son olarak sizinki de benim kayboluşa benzer ne diyeyim.

Dji Phantom 1 Kayıp

iyi akşamlar valla bir ümitle açtım belki sevindirici bir haber verirsiniz diye ama öyle olmadı.
ancak bende diğer arkadaşlar gibi ümitliyim umuyorum ki en kısa zamanda ve hayırlısı ile phantomunuza kavuşursunuz.