DX7 KUMANDAYA UYUMLU LİPO PİL

is@_gs

Kargadan baıka kuı tanımam
Arkadaşlar dx7 kumandama uyumlu lipo pil ne almalıyım ne marka , volt ve amper :rolleyes:

İsmail bey bu pil uyacaktır diye düşünüyorum. Boyutlarını kontrol eder misiniz.

bu pil dx8 ve dx7-dx7s için yapılmış bir pildir,, kumanda da herhangi bir kırma dökme yapmadan direk takabilirsiniz,, kumandanın kendi adaptörü ile şarj da oluyor isterseniz dışarıda da şarj edebilirsiniz... 2 ay şarj etmeyi unutturur benim gibi haftada 2 gün uçuyorsanız

kadir kocaman' Alıntı:

bu pil dx8 ve dx7-dx7s için yapılmış bir pildir,, kumanda da herhangi bir kırma dökme yapmadan direk takabilirsiniz,, kumandanın kendi adaptörü ile şarj da oluyor isterseniz dışarıda da şarj edebilirsiniz... 2 ay şarj etmeyi unutturur benim gibi haftada 2 gün uçuyorsanız
Aynı pili kullanıyorum kendi kumandamda (DX:coolxf: ama DX7'ye de uyduğunu bilmiyordum.

O nasıl kumanda pili 4000mah :) herhalde 3 ay filan şarj istemiyodur.

Ömer Çelebi' Alıntı:
O nasıl kumanda pili 4000mah :) herhalde 3 af filan şarj istemiyodur.
Şöyle söyliyim arada bir değişiklik olsun diye şarja takıyorum ben, öylesine hobi amaçlı. :lollol: :lol:

:) ben güvenemeyip har uçuştan önce şarj ediyordum pili, tabi şimdiye kadar bir saat bile şarj olamadı garibim.

tunigy 9x - dx7 - JR dsx 9 kumandalarda denediğim ve sorunsuz kullandığım pil.. zippy 2500 mah. pil yuvaya tam uymaktadır. hareket etmez içinde.

Arkadaşlar ilginize çok teşekkürler dediğiniz pili yurtiçinde rf model mağazasından buldum 27$ bugün kısmetse gidip alıcam

Lipo pili nasıl şarj ediyorsunuz? bende DX8 için aşağıdaki pili aldım powerlab 6 ile şarj ettim, yanlız kumanda kendiside şarj ediyor mu kafama takıldı. Birde bunun için male connectör sadece ebay da var. Ben başka yerden söktüğüm pinlere kablo lehimledim öyle şarj ettim ama orjinal bişey olsa fena olmaz hani bulamaz isem böyle devam.

Mustafa yukarida verilen Turnigy lipo pilini spketrum orjinal sarj cihazi ile sarj ediyorlar. Simdi Gens piline baktim. Turnigy pilin icinde bulunan ozel koruma ozellikleri bu lipoda yok. Bu durumda en guzeli lipoyu kumandadan cikarip, disarida sarj cihazinda sarj etmek.

Mehmet abi bu pil dx7s içinde uyumlu bunu powerlab in fma boardun da başka bir kabloya gerek duymadan şarj edebilirmiyiz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
Mehmet abi bu pil dx7s içinde uyumlu bunu powerlab in fma boardun da başka bir kabloya gerek duymadan şarj edebilirmiyiz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Yeterli olacaktir. Anladigim kadari ile zaten Mustafa da bu sekilde sarj etmis Kadir :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeterli olacaktir. Anladigim kadari ile zaten Mustafa da bu sekilde sarj etmis Kadir :)

Pardon :) cepten pek dikkatli okumamışım teşekkürler...

Teşekkür ederim Mehmet abi İlker abiyede sordum direk kumandadan şarj ediyormuş, ama bizim piller aynı değil turning varmış onda balans portu yokmuş benim aldığımda var bende power 6 ile balanslı devam edeyim sağlıklı olur anladığım kadarıyla birde kumandadan lipo ayarı yapılması gerekli oluyor arkadaşlar bilginiz olsun.