DX7 KUMANDAYA UYUMLU LİPO PİL

Mustafa'nın aldığı pilin aynısını bende dx6 kumandam için almıştım ama bir türlü şarj edememiştim, sadece balans kablosunu şarj cihazına takıyordum, elimde diğer uca göre soket yoktu ve şarj olmuyordu. Sağolsun Erhan telefonla görüşmemizde diğer kablonunda şarj cihazına bağlanması gerektiğini söyledi ve bende elimdeki bir jst soketin plastiğini keserek uçları açığa çıkarıp geçici olarak şarj işlemimi yapmıştım ama pekte güvenli değildi, herhangi bir dalgınlıkta ters bağlantıyla bir sıkıntı yaşanabilirdi. Daha sonra Fastlad'den şu ürünü aldım ve sorunum çözüldü.

Benim aldığım zaman orjinali stokta yoktu ama şimdi stoklarında var. Orjinalinin linki de bu

bende kendim şu şekilde bir ara kablo yaparak şarj ediyorum, turnigy şarj cihazında.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• Dsc_2756.jpg
    Dsc_2756.jpg
    26.4 KB · Görülme: 50

Teşekkürler arkadaşlar ilginize
Teyfik abi maşllahin var ben araştırdım görememiştim demekki daha araştırmadı olmam lazım büyük ihtimal alırım bunlardan birini

Volkan benim içinde öyle bir kablo yapmak hiç sorun değil ama iş tx soketi bulmak soket bulamadım tx diye aradım çıkmadı google amcada
sen nerden aldın o soketi?

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Teşekkürler arkadaşlar ilginize
Teyfik abi maşllahin var ben araştırdım görememiştim demekki daha araştırmadı olmam lazım büyük ihtimal alırım bunlardan birini

Volkan benim içinde öyle bir kablo yapmak hiç sorun değil ama iş tx soketi bulmak soket bulamadım tx diye aradım çıkmadı google amcada
sen nerden aldın o soketi?

soketi hobbykingden aşağıdaki linkden almışdım pili aldıgım zamanlar.. zaten elimde xt60 oldugu için yeni pillere ve esclere takmak için, xt60 ucu almama gerek yoktu..

link :