dx7s align 450 sport açı ayarı hk

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba,,,
forumdaki videoları da izledim ama bir türlü beceremedim, paller saçma sapan açılarda linklerin boylarıda kitapçığa göre onlarla oynamayı da denedim bir tülü olmuyor kumandadan bir şeyi yanlışmı yapıyorum dersiniz pitch curve lineer idle up modda ayarlıyorum anlamadım gitti :)

kadir kocaman' Alıntı:
Merhaba,,,
forumdaki videoları da izledim ama bir türlü beceremedim, paller saçma sapan açılarda linklerin boylarıda kitapçığa göre onlarla oynamayı da denedim bir tülü olmuyor kumandadan bir şeyi yanlışmı yapıyorum dersiniz pitch curve lineer idle up modda ayarlıyorum anlamadım gitti :)
Paller saçma sapan açılarda derken. Mesela ne ölçüyorsunuz ? Mesela aşağıdaki konuda verdiğimiz 1-2 örnekten çok mu farklı ??

Kitapçıkta bulunan link boyları ne yazık ki her zaman doğru çıkmıyor. Mesela PRO'da birebir yaparsanız istediğimiz açıları yakalamak mümkün olmuyor, Sport için de bu durum aynı gördüğüm kadarı ile :embarras: Bu arada model Flybar lı bir model değil mi ??

Biraz daha bilgi verir sorunun ne olduğunu anlamamızı sağlarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım Kadir bey.
Bir video çok yardımcı olurdu örneğin...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Türker Akgün' Alıntı:
Biraz daha bilgi verir sorunun ne olduğunu anlamamızı sağlarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım Kadir bey.
Bir video çok yardımcı olurdu örneğin...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Türker Bey,
pallerin açılarını tutturamıyorum,,, pil pal -5 lerde diğeri artı 15 lerdeydi sonra linkleri düzelttim tekrar klavuza göre -11 tutuyor gibi artı 8 maksimum oluyor.... çözemedim bu sorunu linklerimi yanlış ayarlıyorum yoksa kumanda da mı sorun var anlamadım

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
pallerin açılarını tutturamıyorum,,, pil pal -5 lerde diğeri artı 15 lerdeydi sonra linkleri düzelttim tekrar klavuza göre -11 tutuyor gibi artı 8 maksimum oluyor.... çözemedim bu sorunu linklerimi yanlış ayarlıyorum yoksa kumanda da mı sorun var anlamadım
İyi akşamlar abi öncelikle swashplate leve ayarı yaptınızmı ? Aileron, Elevator, Picht ayarı yaptınızmı resimdeki gibi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Önemli olan ünite kullanıyormusunuz ? Yan Flaybarless mi ? flaybarlımı ?

kadir kocaman' Alıntı:
Türker Bey,
İdle-up açık, throttle Curve'ünüz lineer (0 - 25 - 50 - 75 - 100), gaz stickiniz tam orta noktada iken servo kollarınız 90 derece ve pal açınız " 0 " derece olmalı . Öncelikle bunu kontrol eder misiniz ? Bunu sağladıktan sonra maksimum, minimum açıları ölçüp söyler misiniz ?

• Beğen
Tepkiler: SerhatYanardağ

Muharrem ÖNELGE' Alıntı:
İyi akşamlar abi öncelikle swashplate leve ayarı yaptınızmı ? Aileron, Elevator, Picht ayarı yaptınızmı resimdeki gibi ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Önemli olan ünite kullanıyormusunuz ? Yan Flaybarless mi ? flaybarlımı ?

swash ın paralellik ayarı tamam, flybarlı model kullanıyorum ama beceremedim bir türlü.

Türker Akgün' Alıntı:
İdle-up açık, throttle Curve'ünüz lineer (0 - 25 - 50 - 75 - 100), gaz stickiniz tam orta noktada iken servo kollarınız 90 derece ve pal açınız " 0 " derece olmalı . Öncelikle bunu kontrol eder misiniz ? Bunu sağladıktan sonra maksimum, minimum açıları ölçüp söyler misiniz ?

Tabi Türker Bey,
bugünlük helikoptere ara vermek zorunda kalıyorum artık yarın dediğiniz şekilde yapıp tekrar yazıcam. Yardımınız için hepinize tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar.

sorun haloldu arkadaşlar test uçuşunu yapmayı bekliyor kartal yardımlarınız için tekrar teşekkürler.

kadir kocaman' Alıntı:
sorun haloldu arkadaşlar test uçuşunu yapmayı bekliyor kartal yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Kadir bey sorunu nasil çözdüğünuzu bizimke paylasir misiniz acaba ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir bey sorunu nasil çözdüğünuzu bizimke paylasir misiniz acaba ?

Mehmet Bey,
linklerin boyu ile tekrar oynadım idle up da lineer curve de gaz stiği tam ortada sıfır dereceyi yakaladım büyük şanstı :) tam ve minimum gaz da da 9.5 dereceleri görünce ellmedim artık zaten idle up açmayı henüz düşünmüyorum piller iyi durumda değil yeni pil alıcam,,normal modda ise ayarlamak oldukça basitti minimumda -1.5 %65 gazda +5 tam gazda da +9.5 oldu sanırım basit alan turu v.b. için yeterli olucaktır... şu ufaklık gelsede bir an önce idle up denemelerimizi onda yapsak... halen paketlenme aşamasında miracle oldukça yoğun sanırım...sizin ki ne durumda Mehmet Bey ülkeye giriş yapmadımı halen?

kadir kocaman' Alıntı:
Mehmet Bey,
linklerin boyu ile tekrar oynadım idle up da lineer curve de gaz stiği tam ortada sıfır dereceyi yakaladım büyük şanstı :) tam ve minimum gaz da da 9.5 dereceleri görünce ellmedim artık zaten idle up açmayı henüz düşünmüyorum piller iyi durumda değil yeni pil alıcam,,normal modda ise ayarlamak oldukça basitti minimumda -1.5 %65 gazda +5 tam gazda da +9.5 oldu sanırım basit alan turu v.b. için yeterli olucaktır... şu ufaklık gelsede bir an önce idle up denemelerimizi onda yapsak... halen paketlenme aşamasında miracle oldukça yoğun sanırım...sizin ki ne durumda Mehmet Bey ülkeye giriş yapmadımı halen?
-9,5 - 0 - +9,5 buldu iseniz zaten işin zor kısmı bitmiş demektir %p Sadece aşağıdaki konuda anlatıldığı şekilde SWASH menüsünden PITCH değerini arttıracaksınız o kadar. Bu işlemi Idle-up modunda yine Idle-up ait Picth Curve değeri Lineer iken yapmanız gerekiyor.

Benim 28.11.13 verdiğim ilk siparişim dün Istanbul'a gelmiş :D Diğerinden ses yok ama :-\

Hayırlı olsun abi. Haftasonu uçmaya ne dersin ? :)

Berkay35' Alıntı:
Hayırlı olsun abi. Haftasonu uçmaya ne dersin ? :)

valla Berkay'cım hafta sonu için pazar günü hava güzel gibi, inşallah bir topluluk olur uçarız yoksa single uçucam :)

kadir kocaman' Alıntı:
valla Berkay'cım hafta sonu için pazar günü hava güzel gibi, inşallah bir topluluk olur uçarız yoksa single uçucam :)
Abi ben ve deniz uçmaya her zaman hazırız illa topluluk mu lazım :)