Emax Motor Ve Esc Uyum Sorunu

F450 motor takılma sorunu

genelde bu sorunlar yani motor boştayken normal gibi görünüp pervaneler takılınca titreme ve zamansız dönme sorunu, kontrolcü kart ile esc lerin uyumsuzluklarından kaynaklanıyor. emax kullanmadım ama büyük ihtimal sorun budur. bu sorunları blheli gibi yazılımları esclere yükleyerek çözüyorlar. bunlarla uğraşmadan sorunsuz esc istiyorsanız hobbywing markasını öneririm. genelde onlar uyumludur.

lehim ilk akla gelendir ama 4 ü birden öyle olması zaten uyumsuzluk işareti vermiş.

F450 motor takılma sorunu

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
genelde bu sorunlar yani motor boştayken normal gibi görünüp pervaneler takılınca titreme ve zamansız dönme sorunu, kontrolcü kart ile esc lerin uyumsuzluklarından kaynaklanıyor. emax kullanmadım ama büyük ihtimal sorun budur. bu sorunları blheli gibi yazılımları esclere yükleyerek çözüyorlar. bunlarla uğraşmadan sorunsuz esc istiyorsanız hobbywing markasını öneririm. genelde onlar uyumludur.

lehim ilk akla gelendir ama 4 ü birden öyle olması zaten uyumsuzluk işareti vermiş.

Kontrol kartsız direk, esc den kumanda alıcısına bağlantı yaparak denedim.4 tane esc takılma yapıyor.Yedek 1 esc takılma yapmıyor.Emax simonk esc leri kullanma ebebim ise, ilk modelim olduğu için, bec le uğraşmamak içindi:)
Öneri için teşekkür ederim.

F450 motor takılma sorunu - Esc Problemi

Merhabalar,
Sorunu bugun itibariyle çözdüm.Emax simonk lar için 7 aşamalı calibre işlemi varmış,biraz sabır gerektiren bir iş olsada tükenmeden aşağıdaki videodaki adımları not alarak uyguladım.Sonucunda çöpe atacağım dediğim 4 esc de artık sorunsuz çalışıyor.Yardımı dokunan herkese teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Onur
F450 motor takılma sorunu - Esc Problemi

Olcaay' Alıntı:
Merhabalar,
Sorunu bugun itibariyle çözdüm.Emax simonk lar için 7 aşamalı calibre işlemi varmış,biraz sabır gerektiren bir iş olsada tükenmeden aşağıdaki videodaki adımları not alarak uyguladım.Sonucunda çöpe atacağım dediğim 4 esc de artık sorunsuz çalışıyor.Yardımı dokunan herkese teşekkür ederim.
Hadi gözün aydın Olcay :thumbup: :thumbup: Geri bildirim ve bilgilendirme için de ayrıca teşekkür ederiz :RCKolik:

Emax Motor Ve Esc Uyum Sorunu

e tamam işte benim tahmin ettiğim gibiymiş :)

Blheli firmware calibration and programming ( emax simon series )
videoda blheli setup ayarlarına çekiyor simonk ayarlarını... %p

yazılımsal...