Esc ve motor sorunu wing tiger acil yardım

bylempe

Yeni Uye
elime bir wing tiger geçti bu işte yeni olduğum için motor ve esc den anlamıyorum ama söylenirse yapabilirim
Sorunun videosunuda koyuyorum kumandayı bindle tanıttım servolar sıkıntısız çalışmakta. sorunum ne olabilir

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Esc program moduna geçiyor. Throttle kanalını kumandadan revers edin.
"
Youtube videolarını foruma eklerken mesaj yazdığınız kutunun üst sol tarafındaki youtube simgesine tıklayın ve mesaj kutusuna eklenen " (youtube)(/youtube)" kodunun ortasına video linkinin son kısmını yapıştırın "7GOOMACEEG0" şeklinde

Yani şöyle oluyor:

Emre Kaman' Alıntı:
Esc program moduna geçiyor. Throttle kanalını kumandadan revers edin.
"
Youtube videolarını foruma eklerken mesaj yazdığınız kutunun üst sol tarafındaki youtube simgesine tıklayın ve mesaj kutusuna eklenen " (youtube)(/youtube)" kodunun ortasına video linkinin son kısmını yapıştırın "7GOOMACEEG0" şeklinde

Yani şöyle oluyor:

Öncelikle uyarınız için teşekkür ederim bir sorum daha olucak kumandadan revers nasıl edeceğim konusunda bilgi verirmisiniz

Kumandaniz nedir bilmiyorum fakat kumanda menusunde reverse yazan yerde throttle sekmesini edeceksiniz. Stick setup yada configrationsda olabilir. 9x ise kumanda direk settingste ilk sayfa ilk sekmede mevcut. Kumanda manualine bakin derim

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Kumandaniz nedir bilmiyorum fakat kumanda menusunde reverse yazan yerde throttle sekmesini edeceksiniz. Stick setup yada configrationsda olabilir. 9x ise kumanda direk settingste ilk sayfa ilk sekmede mevcut. Kumanda manualine bakin derim
kumanda 4 kanal kendi kumandası art-tech
acemiliğimi atana kadar kendi kumandasıyla kullanayım dedim

REsimdeki kanalı reverse edeceksiniz de bu denemeleri yaparken mutlaka pervaneyi sökün emniyet için.

Reverse etmeden gaz stick yanındaki trim tuşunu aşağı ful çekip tekrar deneyin devam ediyorsa reverse deneyin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de bu modelde önce alıcı pilini takıp sonra kumandayı açarsanız bind gidiyor yeniden bind yapmak gerekiyor videoyu yeni izledim sanki kumanda alıcı ile eşleşmiyor gibi geldi bana.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
REsimdeki kanalı reverse edeceksiniz de bu denemeleri yaparken mutlaka pervaneyi sökün emniyet için.

Reverse etmeden gaz stick yanındaki trim tuşunu aşağı ful çekip tekrar deneyin devam ediyorsa reverse deneyin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bir de bu modelde önce alıcı pilini takıp sonra kumandayı açarsanız bind gidiyor yeniden bind yapmak gerekiyor videoyu yeni izledim sanki kumanda alıcı ile eşleşmiyor gibi geldi bana.
Abi Teşekkürler akşam deneyeceğim bu yöntemi trimler zaten aşağıda olası bir durumda sıkıntı olmasın diye aşağıya çekmiştim zaten

Ramazan öncelikle hiçbir şeyi değştirmeden bind etmeyi dene .

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Ramazan öncelikle hiçbir şeyi değştirmeden bind etmeyi dene .

konun en basında yazdım bind le kumandayı tanıttım servolar sorunsuz çalışmakta tekrardan bind edeyim mi?

revers işlemini yaptım motor çalısıyor suan :yuppi:
yardımları için abilerime teşekkür ederim.
yeni bir şey daha öğrenmiş olduk.

Motor yatağı yerine bağlı değil gibi geldi bana. :-\ Motoru yerine sağlam bir şekilde bağlamadan asla çalıştırmayı deneme!

ramazan söğüt' Alıntı:
Abi Teşekkürler akşam deneyeceğim bu yöntemi trimler zaten aşağıda olası bir durumda sıkıntı olmasın diye aşağıya çekmiştim zaten

Öte yandan, trimlerin tümünün değil, yalnızca gaz trimi aşağıda olmalı. Bu şekilde uçmayı denememelisin. Gaz dışındakiler başlangıçta orta konumda olmalı, eğer gerekiyorsa uçuş esnasında ince ayar yapılır.

Omer Erkan' Alıntı:
Motor yatağı yerine bağlı değil gibi geldi bana. :-\ Motoru yerine sağlam bir şekilde bağlamadan asla çalıştırmayı deneme!

Öte yandan, trimlerin tümünün değil, yalnızca gaz trimi aşağıda olmalı. Bu şekilde uçmayı denememelisin. Gaz dışındakiler başlangıçta orta konumda olmalı, eğer gerekiyorsa uçuş esnasında ince ayar yapılır.
escyi çıkarmak için ben söktüm motor yatağını abi zaten pervaneyi söküp elimle sağlamca tutup denedim sıkıntısız çalışmakta eski bir model oldugu için vidalar tam oturmuyor onunda tamiratını yapacağım
uçarken trimleri ona göre ayarlarım similatörden azda olsa öğrendim çalısmaktayım hala bir sıkıntısıda eski bir model oldugu için direkt esc ulaşmak için bir kapak yapmamışlar :)