Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

vah vaah ben çok geride kalmışım yav hayırlı uğurlu olsun o zaman :) Bu hafta uçuşunuz yok muydu ?

Nezih ŞENSOY' Alıntı:
Size güzel haberler getirdim abiler :saygilar: :halay:
Bugün uçuşa gittiğimiz de karşılaştığımız manzara tam olarak buydu pistimiz şekillenmeye başladı. Kısaca bahsetmek gerekirse L şeklinde 2 adet pist var biri Çevre yoluna dik paralel 100 m civarında diğeri çevre yoluna yatay paralel 70 metre civarında taş ve üstüne kum olacak şekilde kabası atıldı. En kısa sürede asfalt da atılıp diğer aşamalara geçilmesi bekleniyor. Ama bu haliyle bile mükemmel piste ilk patlarlı kalkıp indi bile :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Pist çok güzel gözüküyor valla, paylaşım için teşekkürler kardeşim. :thumbup: Sen hazırla modeli, yakında gideriz gibi duruyor :D

Nezih ŞENSOY' Alıntı:
vah vaah ben çok geride kalmışım yav hayırlı uğurlu olsun o zaman :) Bu hafta uçuşunuz yok muydu ?

Pazar gunu cok istedim ama gelemedim Nezih. Haftaya ordayim. :)

Hoop, pazar arefe, yollardayız.

Şunu cumartesi yapalım :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hoop, pazar arefe, yollardayız.

Şunu cumartesi yapalım :)

Yaparız bişeyler :D Bi gelsin h.sonu da :D

Bugün bir kaçamak yapıp babamla sahaya gittik. Glow ile uzun zamandır uçmuyordum; sahada kimse olmayınca da rahat rahat uçtum, üstümdeki pası bir güzel attım. :hoppa:
Pistte tam anlamıyla crosswind vardı ve inişler için çok güzel tecrübe oldu. Gün sonunda kazasız bir şekilde eve dönebildik. :)

Son fotoğraf bonusuyla bir kaç poz paylaşayım dedim. :laugh: Bu haftasonu filoya 60'lık "T-28 Trojan" katılacak inşallah. :halay:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vayyy vayyyy Can ne zaman edindin T-28'i kaçırmışım ben. Maşallah diyelim. :thumbup:

Babayla kaçamak buluşma da süper olmuş. :hoppa: :hoppa:

Sende bizim bir türlü helilendiremediklerimizden oldun. :laugh: :lollol:

Maşallah maşallah, model şahane Can :thumbup: %p Hayırlı uğurlu olsun :halay:

Bu arada yeni pist de bitmiş ve kullanıma hazır hale gelmiş :) İnşallah kızın daha az eser orası :embarras:

Can eline sağlık dostum. :thumbup: Keyifler yerinde maşallah

Çok güzel, fazla güzel! Kırımsız uçuşlar dilerim %p :)

O değil de T-28 çok iyiymiş :) Maşallah....

Türker Akgün' Alıntı:
Vayyy vayyyy Can ne zaman edindin T-28'i kaçırmışım ben. Maşallah diyelim. :thumbup:

Babayla kaçamak buluşma da süper olmuş. :hoppa: :hoppa:

Sende bizim bir türlü helilendiremediklerimizden oldun. :laugh: :lollol:

Çok teşekkür ederim Türker abi. :)
T-28 çok yeni daha, yaklaşık 10 gün önce İstanbul'dan değerli bir modelci abimizden aldım. Boyutu dolayısıyla trende sıkıntı çıkabilir diye, Kocaeli'de oturan abime bıraktım. Kısmetse bu haftasonu arabayla getirecek. :laugh:

Heli olayında ise bu sefer direkten döndüm diyebilirim. Az kalsın v977 alıyodum, bu T-28 i görünce dayanamadım bütçeyi buna harcadım. Heli yine başka bahara kaldı açıkcası. :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Maşallah maşallah, model şahane Can :thumbup: %p Hayırlı uğurlu olsun :halay:

Bu arada yeni pist de bitmiş ve kullanıma hazır hale gelmiş :) İnşallah kızın daha az eser orası :embarras:

Çok sağolun Mehmet abi, daha uçurmak nasip olmadı ama benim de çok içime sinen bir model oldu.

Pist oldukça güzel oldu, belediyenin yer tahsis etmesi bir modelci için büyük şans. Ama pist kullanım kurallarını içeren bir tabelaya ne yazık ki ihtiyaç var. Bazı kişiler için uçuş paterni nedir, nasıl uygulanır, kendimiz haricinde diğer modelcilere nasıl saygılı olmalıyız, çöplerimizi yerlere neden atmamalıyız!! konusunda bir eğitime dahi ihtiyaç var. O da olur inşallah.. :)

Rüzgar konusunda ise malesef yaz kış eseceğe benziyor, küçük modeller için sıkıntılı. Muhabbetler sıcak ve samimi olduğu sürece üşütmez modelciyi bu havalar. :saygilar:

Arda Erkan' Alıntı:
Can eline sağlık dostum. :thumbup: Keyifler yerinde maşallah
Çok teşekkür ederim Arda hocam. Keyifler çok şükür yerinde, gördüğün gibi hala senden aldığım kadar temiz model. :laugh:

Erol Tatoğlu' Alıntı:
Çok güzel, fazla güzel! Kırımsız uçuşlar dilerim %p :)

Daha güzelleri sizlerin olsun Erol abi, çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
O değil de T-28 çok iyiymiş :) Maşallah....

Çok sağol Rasim abi, yavaş yavaş scale tarafa kaymak istiyordum güzel denk geldi. İnşallah ilk uçuşu da güzel olur. :)

Can Sismaneli' Alıntı:
..Pist oldukça güzel oldu, belediyenin yer tahsis etmesi bir modelci için büyük şans. Ama pist kullanım kurallarını içeren bir tabelaya ne yazık ki ihtiyaç var. Bazı kişiler için uçuş paterni nedir, nasıl uygulanır, kendimiz haricinde diğer modelcilere nasıl saygılı olmalıyız, çöplerimizi yerlere neden atmamalıyız!! konusunda bir eğitime dahi ihtiyaç var. O da olur inşallah.. :)
Valla o olay keşke tabela ile çözümlenebilse .... Özel kulüp harici bu kuralları uygulamak kendilerine modelci diyen bazı arkadaşlara eziyet geldiği için "Kuralsızlığı" "Kural" olarak görüp, ona göre davranmak istiyorlar :rolleyes:

Biz zamanında çok uğraştık ama ne yazık ki pek de başarılı olamamıştık. İnşallah sizin ekip bunu başarır ;)

Can yeni uçak hayırlı olsun, kırımsız uçuşlar :) Gerçekten yakıyor, ateş ediyor :D Maşallah

Pist konusuna gelirsek, pist kuralları, uçuş paterni, birbirimize saygı falan demeye çalıştık mayıstaki son toplantıda, sağ olsunlar bazı "modelci" abilerimiz ne kuralı arkadaş diye girdi, ben şöyleyim ben böyleyim diye devam etti, çıkmak bilmedi ;D Pistin rüzgarlı olmasının dez avantajı olduğu kadar avantajları da var. En azından bu tarz "modelci" abilerimize çekici gelmiyor ;D