Görseller Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Yine bir Muttalıp gününden selamlar... Bu sefer güne erken başlayalım dedik, iyi de ettik. Serin serin takıldık. v977 ile devam, x3 için bir iki parça bekliyorum.

Şöyle de bir M.A. pozu var, paylaşayım :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Video]: Eskişehir Buluşmaları (Ana Başlık)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Yine bir Muttalıp gününden selamlar... Bu sefer güne erken başlayalım dedik, iyi de ettik. Serin serin takıldık. v977 ile devam, x3 için bir iki parça bekliyorum.

Şöyle de bir M.A. pozu var, paylaşayım :laugh:
M.A pozu güzel olmuş %p Bu arada bu alan yeni galiba ve oldukça güzelmiş :thumbup:

Yok alan yeni degil, ayni yer, ama cok buyuk, her karede baska bir kosesi goruluyor :)

Gune iyi basladik, 700 ile sorunsuz bir ucus yaptim. Kuyrukta az bir asabiyet vardi ama cok rahatsiz edici degildi. Ikinci ucusta 1.dk sonlarinda kuyruk hakimiyetini hafifce kaybettim, 3-4 sn sonra ise heli "KEDEGİD" (kendi etrafinda deli gibi donme) hareketine basladi. (Hareketin kisa ismi tutarsa diger forumda yeni basliklarda kullanilmasini onericem) Neyse, sonucta skid uzerine inmeyi basardim ama paller ve skid gitti. Totalde 100 dolar + kargo.

Sebep ise kuyrugu safta sabitleyen set screw. Ne demisler, gevsek vida yoktur, az locktite vardir. :)

Birkac foto aksama..

Büyük geçmiş olsun Emre :-\ Gerçekten ucuz atlaşmışsın %p "KEDEGİD" durumu bir helicinin başına gelebilecek en talihsiz olay :-\ Ama ben sorunu tam olarak anlamadım, neden olmuş :rolleyes: Zira kuyrugu safta sabitleyen set screw 2 tane değil miydi ?

Bi kare foto benden gelsin, detay fotolar Emre abide ;)

Saol abi, model yere indiğinde güm diye bir ses ve bir sürü toz çıktı, ben düştüğü yere heli komple pert düşüncesiyle gittim ama sonuç öyle olmadı Allahtan. İlk temasta yana doğru hareket vardı, sert de bir iniş olunca skid kırılıp yana yattı, biraz daha yumuşak inebilsem hasarsız yırtma ihtimalim de vardı. Benim modelde kuyruk rotorunu kuyruk şaftına sabitleyen arkadaştan bir tane var. O da sanırım daha önceki uçuşta kuyruğu yere sürttüğüm zaman biraz gevşemiş olabilir, sonrası malum :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Bi kare foto benden gelsin, detay fotolar Emre abide ;)
İyi ki frame bir şey olmamış :thumbup: Ama bence main shaft ve feathering shaft gitmiş olabilir :embarras: Tekrar geçmiş olsun :(

Full incelemeyi yaptım çoktan :) Şaftlar sağlam, dişliler, boom ve frame sağlam. Kafa ve swash linklerinden ikisinde eğilme var, ancak onları zaten turnbuckle olanlarla değiştirmeyi düşündüğümden hasardan saymıyorum. Onları da eklersek 140+ kargo oluyor. Ağırlık ve boyuttan heli bana biraz narin görünüyordu, ama bugün baya sağlam olduğunu kanıtladı. Önümüzdeki uçuşlara bakıp, bu kırımdan çıkarılan dersleri de aklımızın bir köşesine yazdık. X5'i toplamak için de bir bahane oldu, ama iki zippy pil parası, tam da pil almayı düşündüğüm şu günlerde hiç güzel olmadı :D

O zaman gerçekten çok ucuz atlatılmış bir kırım olmuş, gözümüz aydın :thumbup: Aynen alınacak dersleri alıp, yola devam :halay:

İlker Sönmez' Alıntı:
700 ün mü var derdin var :) En iyisi 570
Diyorsun Ilker hocam :thumbup: ama Maiden konumuza bir mesaj bile yazmadın hala :laugh: :D

Uçak, zagi, quad, araba, heli derken kalabalık bir buluşma oldu aslında.. Ama hiç birimiz zahmet edip resim çekmedik :) Hele zagi ile kartal mı, şahin mi bilmem o koca kuşun beraber uçuşu acayipti, onu da ağzımız açık izlemekten çekmek aklımıza gelmedi. Gerçi çok yüksekteydi, büyük ihtimalle kamerada görülmezdi. Çok acayipti.

Bu resmimizin adı: Üç slash'şörler :p

Ve yaralı ama gururlu bir 700:

Emre Kaman' Alıntı:
...Ikinci ucusta 1.dk sonlarinda kuyruk hakimiyetini hafifce kaybettim, 3-4 sn sonra ise heli "KEDEGİD" (kendi etrafinda deli gibi donme) hareketine basladi. (Hareketin kisa ismi tutarsa diger forumda yeni basliklarda kullanilmasini onericem) Neyse, sonucta skid uzerine inmeyi basardim ama paller ve skid gitti. Totalde 100 dolar + kargo...
Geçmiş olsun Emre, neyseki fazla birşey yok. %p Söz konusu 700 sınıfı olunca 100$ canopy cilası sayılır. :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre bu 3 Silahşörler olmamış ,zira bunlar off-road cu :D

Abi üç "slash"şörler onlar :D Kırım acısına birebir, tavsiye ederim. Taş gibi, gel diyosun geliyo, git diyosun gidiyo. 40-50m ilerde ters mi düştü, yanındaki arkadaştan rica ediyorsun, gidip yandan çarpıp düzeltiyor. İki uçuş arasında beş dk keyifli oluyor, fazlası bayıyor :)