Flysky 9x lipo uyumu

İlgi Alanı
Multikopter
Fotoğrafta gösterilen pili flysky 9x e monte edebilir miyiz? Voltaj dan dolayı herhangi bi sıkıntı yaşanır mı?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flysky 9x lipo uyumu

Merhaba.Eğer kumandanız 12v ile çalışıyorsa kullanabilirsiniz.Ben Turnigy 9X V2'de 3S 2500mAh 5-10C kumanda liposu ile kullanıyorum uzun süredir memnunum.Kumanda için olan lipolar var onları kullanmanız gerekiyor.Belki soket değişirse bu lipo da kullanılabilir ama emin değilim.

Flysky 9x lipo uyumu

Volt olarak sorun yaşamazsınız fakat tx lerde düşük C değeri olan piller tavsiye edilir.Birde sokete takarken Aman dikkat ters kutup nedeniyle hatırı sayılır miktarda turnigy/flysky pert olmuştur.Tavsiyem orjinal pil yatağının soketini keserek pile takmaniz size daha yararlı olacaktır.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flysky 9x lipo uyumu

Abisi
3s Lipo ile çalışır
Anlıyorsan
Soketler değişecek
veya kumandanın içini açıp paralel teller ile soket eklenecek gerekirse pilinde soketi değiştirilecek
Anlamıyorsan
Şarj edilebilir pillerden al geç
Yoksa ters akımla kumandan pert olur %p

Flysky 9x lipo uyumu

semih Balkar' Alıntı:
Abisi
3s Lipo ile çalışır hiç bir problem olmaz
Anlıyorsan
Soketler değişecek
veya kumandanın içini açıp paralel teller ile soket eklenecek gerekirse pilinde soketi değiştirilecek
Anlamıyorsan
Şarj edilebilir pillerden al geç
Yoksa ters akımla kumandan pert olur %p
Kumandanın soketine bi aparat yapıp pile bağlamayı düşünüyorum. C değeri yüksek olduğu için tedirgin olmuştum. Pille kumanda arasına akım- voltaj dengenleyici bir sistem konulabilir mı? Herhangi bir problem olmaz derseniz pili takmayı düşünüyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flysky 9x lipo uyumu

Kumandalarda yüksek C kapasiteli pil kullanılmasa iyi olur kanaatindeyim. Aliexprees'te 10 dolara kumanda lipoları satılıyor. Onlardan alabilirsiniz. Akım çekildiği kadar gelir yani yüksek C lipo takarsanız çalışır ancak yüksek C yanlış bağlantı sonucunda veya oluşabilecek kısa devre sonucunda epey sıkıntı çıkartma kapasitesine sahiptir.

Ben kumandamı ikinci el aldım ve içinde 2S lipo ile geldi. Normalde lipoları şarjlı veya bitik saklamam ancak ucuz ve dandik pil olduğundan dolayı hem pile acımıyorum hem de lipo olduğundan dolayı içim rahat. Buradaki Abiler anlatıyor. Çok çekmişler eski pillerden :laugh:

Not: Kumandam Radiolink AT9 ve 2S pil ile çalışabiliyor.

Flysky 9x lipo uyumu

Yerinde olsam kesinlikle kullanmazdim ;)

Flysky 9x lipo uyumu

Doğru bağladıktan sonra yüksek c değerinin zararı olmaz. +ve- kutubları karıştırmayın yeter.

Yanlış bağladıktan sonra cihazın ters akım koruması yoksa 0.5 c pil bile devre elemanlarını yakmaya yeter.

Flysky 9x lipo uyumu

ali yanlız' Alıntı:
Doğru bağladıktan sonra yüksek c değerinin zararı olmaz. +ve- kutubları karıştırmayın yeter.

Yanlış bağladıktan sonra cihazın ters akım koruması yoksa 0.5 c pil bile devre elemanlarını yakmaya yeter.
Yuksek C degerinin ilk etapta kumandaya zarari yokmus gibi gozukse de RISKI ARTTIYOR. Zaten bu nedenle 1C degerinde ozel kumanda pilleri uretildi Ali. Istersen sen de bir goz at su konuya ;)

Kaldi ki Lipo uyumu olmayan eski bir kumanda da Lipo kullanmak zaten yeterince riskli. O yuzden arkadasimizi yanlis yonlendirme yapmamis olalim :)

Flysky 9x lipo uyumu

Fikir Edinmesi amacı ile resimleri yukledim ben sıkıntısız kullanıyorum tabi ustadlarimiz daha iyi aydınlatırlar.[emoji4]

3310 cihazımdan gönderildi