FLYSKY FS-İ10 10 KANAL KUMANDA

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
FLYSKY da kendini aşmış afili bir kumanda çıkartmış.dokunmatik ekran ve sıradışı görünüşüyle ilginç bir ürün ortaya çıkartmı.satış fiyatı 240 usd.Tam olarak inceleme fırsatım olmadı sadece bilgi amaçlı paylaşayım dedim zaten detaylı inceleyecek kumanda bilgisine de sahip değilim.Üstadlar belki işi daha ileri götürüp daha tatmin edici bir açıklama yaparlar.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Description:
Brand Name: FlySky
Item Name: FS-i10 transmitter
Channel: 10
Model Type: fixed wing/helicopter/glider
Frequency Range: 2.4 - 2.48GHz
Bandwidth: 500khz
Band: 160
RF Power: less than 20dbm
2.4G system: AFHDS 2
Code type: GFSK
Sensibility: 1024
Low vlotage warning: less than3.7v
Data output: micro-USB PPM
Charger port: yes
ANT length: 26 x 2mm( dual antenna)
Weight: 720g
Power: 3.7V 1700 mAh
Display mode: WQGA 3.55 inch TFT color screen which is 262K 240 * 400 dot matrix
LCD white back light,resistive touch screen
Size: 190 x 95 x 255 mm
Color: silver

Includes :
1 x FSi-10 2.4g 10 channel radio
1 x FSiA-10 10 channel 2.4g receiver
FS-B1000 1700mah Li-ion Battery
1 x USB cord

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikle tek hücreli LiIon pille besleniyor oluşu ilginç. Bakalım zaman ne gösterecek. Açıkçası dokunmatik şeylere çok sıcak bakmıyorum. Aurora'nın ekranı, Futaba'nın dokunmatik butonları... Ama her şeye rağmen güzel bir şeye benziyor.
İlk bakışta switch yerleşimleri sıradışı ve bence pek ergonomik değil. Bir de alıcının 6.5 V besleme sınırı olması hoş değil.

Çok güzel bir kumanda gibi görünüyor ....ama bir türlü mikro modellere uygun alıcı yapmıyorlar , hala alıcıları estetikten uzak ve takoz gibi .......neden mikrolara göre de alıcı yapmaz bunlar yaaaa :'(...Bu yüzden DSMX protokllü kumandaları tek geçiyorum , 10 tane kanal koyuyorsun alıcı türün 1 tane ... :(
Bilmiyorum , cahilliğime verin belki yaptılar ben görmedim.Diğer yandan Sümer abiye katılıyorum , sol üstdeki 3 kademeliyi ıdle-up yapsam , açmak için baya bir ararım gibi geldi :laugh:........Fiyatına göre değerlendirilirse süper bir kumanda ........ :saygilar:

Celalettin Abi paylaşım için teşekkürler. :bravo:

Piyasada firmalara doping etkisi yapacak ve ellerinde var olup sunmadıkları teknolojileri gün yüzüne çıkartmalarına sebep olacak bir ürün bence. :laugh:

Bu fiyat aralığında Taranis gibi bir kumanda varken bu kumandaya rağbet olacağını sanmıyorum. Renkli ekran haricinde pek bir artısı yok bence. Aurora kullanıyorum ama dokunmatik ekran olayına hala ısınamadım. Telemetri ile ilgili de bir şey göremedim. Yanılıyor muyum?

Şahsen dokunmatik ekranlı hiç kumanda kullanmadım ama nedense bana çok gereksiz geliyor. Anahtar yerleri gerçekten hiç de kullanışlı değil. Sümer abinin vurduladığı gibi alıcı besleme voltaj bilgisinin 6.5 V olması gerçekten de hiç iyi değil :-\

Diğer taraftan her ne kadar 10 kanal ve dokunmatik Renkli ekran olsa da fiyat olarak $240 az bir fiyat değilmiş.

Görüntüsü çok janjanlı. Biraz sanki orta doğu zevkine hitap ediyor. Öten yandan sanki mazruftan çok zarfa özen göstermişler. Dokunmatik ekran ise, kumandanın orta yerine bir telefon koymuş gibi duruyor. Sahada yağlı parmaklarımın izi pek güzel görünmeyecektir. Belki biraz alıştıktan sonra sorun olmaz ama, uçuş esnasında doğru anahtarı bulmak ta, "ya şundadır, ya bunda" oyunu oynamak demek. Sanırım en olumlu tarafı, doğrudan USB'den bilgisayara bağlanabiliyor olması. Ancak, hala performanslı bir modeli emanet edecek kadar güvenli ve kendime yakın hissetmiyorum.

Kargocuların nezaketine kalmış , bu çok büyük ihtimal ile şans işi.Öte yandan THK'da paketleme mükemmel.Aldığım 1'er metrelik 3 karbon çubuk ve 2 pushrod için öyle güzel bir kutulama yapmışlar ki , inanın o kutu parası , içindekilerden maliyetli olur.

(şimdi dikkat ettim de konunun birhayli dışında bir konu olmuş.Adem Bey , bu tarz basit sorularımızı sohbet-konu dışı bölümünden sorarsak , arkadaşımızın konusunu kirletmemiş ve O'na saygısızlık yapmamış oluruz.Anlayışınız için teşekkür ederim. :saygilar:
Kaptanım özür dilerim , konu kaldığı yerden devam......... :saygilar:

pardon abi konuyu kirlettim özür dilerim

yalnız kısa ve öz bir soru olmuştu hakan bey konu ilerlemezdi zaten sümer abi de cevap verip konu kapatılmıştı ayrıca neden konu başka noktaya taşınsın benim yorumuma bakarak konuyu başka yöne kayması mümkün değil zaten bu başlık altına gelirken celalettin abinin konusunu görerek geliyoruz ve ayrıca ilk sayfanın başı ona ait şayet sayfanın başını görmezden gelip direk en alt yoruma göre sayfayı ilerletiyorsak ayrı mesele