Flysky kumanda esc sorunu

İBRAHİM IŞIK

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba, yaptığım rc arac için flysky fsi6x ve bdesc-s10e-rte kullaniyorum, arac saga hizli sola yavaş donuyor, ileriye hizli geriye yavas gidiyor, kumandanin 1 ve 2 kanalini kullaniyorum. Bir taraga hizli bir tarafa yavaş sorununu bir türlü çözemedim siz sorun nerede olabilir ?

Ileri hizli geri yavas gitmesi normal, ayni esc bende kullaniyorum. Sag-Sol kumanda trim ayarlarindan kaynakli olabilir. Ayarlari yapamam derseniz kumandayi fabrika ayarlarina cevirin direk.

trim ayarları vs fabrika ayarlarınada çevirdim ama sorun çözülmedi, bu motor sürücülerde kalibrasyon var mı bilmiyorum internette baktım bulamadım, motor sürücü fırçalı bdesc-s10e-rte•

geriye gitmesi normal ise sola dönüşte normal o zaman çünkü aynı marka ikinci sürücü ile sağ sol yapıyorum.

sağ sol dünüşler bt2 ile servo motorla halledeceğim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili @İBRAHİM IŞIK,

Gördüğüm kadarıyla forumda yenisiniz. Bu yüzden forum kurallarından bir iki tanesini hatırlatma ihtiyacı hissettim. Bu kurallar daha düzenli bir paylaşım ve daha düzgün bir forum ortamı için konulmuş kurallardır. Eminim siz de bunlara hak vereceksiniz. :saygilar:

1- Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

2- Bir mesaj gönderdikten sonra aklımıza gelen yeni şeyler var ise, eğer üzerinden çok uzun bir süre geçmedi ise, yeni mesaj olarak değil bir önceki mesajımızı “Düzenle” diyerek mevcut mesajımıza ilave ediyoruz. Böylece 5-15 dak ara ile gereksiz yere üst üste mesaj atmamış oluyoruz.

NOT: Örneğin ben 4 mesajınızı birleştirerek TEK bir mesaj haline getirdim.

3- Soru sorduktan sonra cevap gelmesi için sabırla bekliyoruz. Konuyu bilen bir arkadaş var ise max 1-2 günde mutlaka bir cevap alırsınız. Konuyu gereksiz güncellemek diğer üyelerde rahatsızlık yaratacağı için cevap verecek birisi var ise bile size yardım etmekten vazgeçebilir.

4- Son olarak forumdaki modelci arkadaşlar %99 uçan modeller ile ilgileniyor. Araç konusunda bazı şeylere burada cevap bulmanız zor olabilir.

Kolay gelsin ve iyi forumlar. :saygilar:

trim ayarları vs fabrika ayarlarınada çevirdim ama sorun çözülmedi, bu motor sürücülerde kalibrasyon var mı bilmiyorum internette baktım bulamadım, motor sürücü fırçalı bdesc-s10e-rte•

geriye gitmesi normal ise sola dönüşte normal o zaman çünkü aynı marka ikinci sürücü ile sağ sol yapıyorum.

sağ sol dünüşler bt2 ile servo motorla halledeceğim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Siz sag sol donusu de ayni marka ikinci esc ile motora yaptirtiyorsaniz, e o da normal. Cunku esc yine ileri geri mantigi calisiyor ve geri yone yani ayarladiginiz taraf yavas kaliyor. :) Servo kullaninca direksiyonda probleminiz kalmicak. Elinizdeki ESC kalibre edilmiyor. Uzerinde ki soketlerle bazi fren, pil tipi vs ayarlamalar yapabilirsiniz sadece. :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: İBRAHİM IŞIK