Flysky rx telemetri verilerini göremiyorum

Kemal bey merhaba. Şu an işteyim çalışıyorum. Akşam tüm şemayı sizlere çekip atacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
Bünyamin Bey, biraz basit olacak ama sensörü servo kanallarına taktığınız slotlara değil, üzerindeki yatay olan girişe takacaksınız. konu basit ama emin olmanız için yazdım. 2 uçağım var iki uçağımda da aynı sensörü kullanıyorum, bir problem yaşamadım.

Bünyamin bey sensör listesini alıcınız açık ve kumandanız ile bağlıyken açmayı dener misiniz?

Bünyamin Bey, biraz basit olacak ama sensörü servo kanallarına taktığınız slotlara değil, üzerindeki yatay olan girişe takacaksınız. konu basit ama emin olmanız için yazdım. 2 uçağım var iki uçağımda da aynı sensörü kullanıyorum, bir problem yaşamadım.
Kemal bey merhaba. Çok haklısınız. Yatay olan sensör girişine takıyorum. Sensör listesi hala boş. Fakat telemetri sensörü olmasa bile bildiğim kadarıyla bec voltajını ölçüp ekranda vermesi gerekirken oda yok.
Bünyamin bey sensör listesini alıcınız açık ve kumandanız ile bağlıyken açmayı dener misiniz?
Ahmet bey merhaba alıcı açıkken deniyorum zaten tüm bunları.

Kocaelide olup bu cihazdan anlayan yada elinde kumandası olan varsa bind edip deneyebilir miyiz.
Kumanda mı sorunlu alıcı mı öğrenmek istiyorum. Haybeye alıcı almak da istemiyorum.

Yıllardır helikopter ve uçak uçuruyorum. Hiç uçuşta pil voltajının kaç olduğunu kontrol etmedim. Belirli bir dakika uçuş yapıp pilin kapasitesinin ne kadar kaldığını buzzer ile kontrol edip timerı ona göre arttırıp azalttım. Ve uçuşta motoru ne kadar kullandığıma göre bazen timer ötmeye başladığı gibi inişe gelirken bazen timerdan bir dakika sonra inişe geldim. Çoğu modelci bu yöntemi kullanılır.

Timerın gaz çubuğunun kapalı konumunda duraklaması için ayar da yaparsanız tadından yenmez :)

Yıllardır helikopter ve uçak uçuruyorum. Hiç uçuşta pil voltajının kaç olduğunu kontrol etmedim. Belirli bir dakika uçuş yapıp pilin kapasitesinin ne kadar kaldığını buzzer ile kontrol edip timerı ona göre arttırıp azalttım. Ve uçuşta motoru ne kadar kullandığıma göre bazen timer ötmeye başladığı gibi inişe gelirken bazen timerdan bir dakika sonra inişe geldim. Çoğu modelci bu yöntemi kullanılır.

Timerın gaz çubuğunun kapalı konumunda duraklaması için ayar da yaparsanız tadından yenmez :)
Ali Haydar bey merhaba. Aslında haklısınız. Fakat böyle bir özellik varken neden kullanmayalım.
Birde flysky fsi6x de timer yok. Üçüncü parti güncellemeler yaparak timer özelliği gelebiliyormuş. Ben sadece resmi sitesindeki güncellemeleri yaptım.

Varsa bildiğiniz güvenilir bir güncelleme dosyası yükleyebilirim tabi. Tecrübeli arkadaşlar varsa beni aydınlatırsanız sevinirim.

böyle bir özellik varken neden kullanmayalım.
Sizin kullanmamak için bir nedeniniz yok. Hele timerın da olmadığı göz önüne alınırsa.. Benim birkaç sebebim olabilir. En önemlisi daha önce de anlattığım gibi ihtiyaç duymamam. Tabi bu bir tercih meselesi. Hobiden nasıl zevk alıyorsanız o şekilde icra edebilirsiniz.

Timer olmaması kötü olmuş tabi. 3. Parti yazılım vs hiç bilmiyorum. O kumanda ile birkaç uçuş harici detaylı zaman geçirmedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Merhaba değerli arkadaşlar.
Yeni başlamış olduğum RC hobisi beni çok mutlu hissettiriyor.

Fakat bir konuda desteğe ihtiyacım var.

Flysky fsi6x kumanda ve fsia10b alıcı kullanıyorum. Bir trainer uçak yaptım( j3 piper) uçurabildim de.
İzlediğim örnek videolarda dikkatimi çeken, kumanda ekranında tx voltajı rx voltajı gözüküyor.
Bendeki kumandanın ekranında hiçbir şekilde tx voltajı dışında birşey gözükmüyor. Bu konuda çok bilgim olmadığı için fs-cvt01 voltaj telemetri ölçüm cihazını da aldım. Ama olmadı.

Bu konuda bana bir bilgi verebilirseniz sevinirim.
Verici mi sorunlu alıcı mı. Yada firmware güncellemesi mi gerekli. Kumandayı flysky resmi sayfasından 2022 versiyonuna güncelledim. Alıcıya hiçbir güncelleme yapmadım.
Bünyamin bey ayarladan olduğuna eminim.Aynı kumandadan kullanıyorum.Volttaj sensöründen her 5 modelimdede ayrı ayrı var.Youtube
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bu videoyu biz izleyin size mutlaka yardımcı olacaktır.Sonucu yazarsanız sevinirim.Videonun 19:20sn de sensör ayarlarını anlatıyor;)inşallah yardımcı olurum

Bünyamin bey ayarladan olduğuna eminim.Aynı kumandadan kullanıyorum.Volttaj sensöründen her 5 modelimdede ayrı ayrı var.Youtube
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
bu videoyu biz izleyin size mutlaka yardımcı olacaktır.Sonucu yazarsanız sevinirim.Videonun 19:20sn de sensör ayarlarını anlatıyor;)inşallah yardımcı olurum
Erdoğan bey merhaba. Yardımınız için teşekkürler. Fakat tüm ayarları menüleri olasılıkları tek tek denedim zaten. Hatta bu kumandayı bu videoyu izleyip almaya karar vermiştim. Tüm olasılıkları denedim. Tek olasılık alıcı yada kumandada bir problem var. Alıcı almayı düşündüm ama ya sorun kumanda da ise.

Kocaelide olup bu cihazdan anlayan yada elinde kumandası olan varsa bind edip deneyebilir miyiz.
Kumanda mı sorunlu alıcı mı öğrenmek istiyorum. Haybeye alıcı almak da istemiyorum.
Darıca'da ikamet edip, Çayırova'da çalışıyorum, bu bölgeye yakınsanız kontrol edebiliriz (elimdeki ile dener, sizinkini ise benim alıcıda deneriz.)

Arkadaşlar problemi @Kemal baloglu bey ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde çözmüş bulunmaktayız. Tüm sorun benim kumandayı alıcıyla ilk seferinde bind ettiğimde nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde tam olmamış. Kemal beyin de yardımı ile tekrar bind ettiğimizde sorun çözülmüştür. Sizlere de tecrübe olsun diye yazayım istedim.

Arkadaşlar problemi @Kemal baloglu bey ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde çözmüş bulunmaktayız. Tüm sorun benim kumandayı alıcıyla ilk seferinde bind ettiğimde nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde tam olmamış. Kemal beyin de yardımı ile tekrar bind ettiğimizde sorun çözülmüştür. Sizlere de tecrübe olsun diye yazayım istedim.
Hadi gözünüz aydın. @Kemal baloglu da destekleri için ayrıca teşekkür ederiz. :RCKolik: