FPV Bağlantıları

volkan

Yeni Uye
Merhaba arkadaşlar,

FPV sistemi aldım. kurmaya çalışıyorum ama içinden herhangi bir kılavuz çıkmadı maalesef. youtube falan araştırdım ama yine bulamadım birebir aynısını.

TX yakın çekim aşağıdaki gibi yaptım. herhangi bir görüntü alamayınca kabloyu ters takayım dedim. resimde yanan ışığın yanındaki bölgeden duman çıktı :)
birşeyleri yaktım ama ölümcül mü bilemedim.

TXden hala çalışıyor gibi ama emin değilim. kablo sıralamalarının farklı kombinasyonlarını denedim bir türlü görüntü gelmedi. no signal yazıyor ekranda. ara ara AV1 yada AV2 yazıp tekrar no signale dönüyor.

forumda aradım ama bağlantıyı anlatan bir başlık bulamadım. daha önce benzer baglantıları yapan arkadaslardan tavsiye almak istiyorum.
şimdiden teşekkürler

kamera & TX bağlantısı
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ekran & RX bağlantısı

FPV Bağlantıları

Fotoğrafından anladığım kadarı ile vericiniz Boscam TS352 ya da benzeri bir video vericisi. Bağlantının aşağıdaki şekilde olması gerekiyor.

Voltajı yukarıdaki şemadan farklı bir pine uygulayıp yakmışsınız gibi gözüküyor.

FPV Bağlantıları

öncelikle cevap için çok teşekkürler

bu baglantı kablosunda bulunan "audio in" kablolarını herhangi bir yere baglamak gerekiyor mu?
ikinciside sarı/kırmızı/siyah kabloları kameraya bağlarken aynı sıralama mı takip edilmeli?

FPV Bağlantıları

Volkan bey merhabalar,

Audio kablolarının takılması zorunlu değil ama kameranızın audio çıkışı varsa, kabloları birebir resimde gösterilen şekilde takmanız gerekiyor.

"Video in", "VCC+ Out", ve "GND" olarak belirtilmiş kabloların bilgilerini daha açık yazmak gerekirse.

- Video in : Bu pinden çıkan kablo, kameranızın video çıkış sinyalinin olduğu uca takılmalı.
- VCC Out+ : Eğer kameranız 12V ile çalışıyorsa, bu pinden çıkan uc, kameranın Voltaj giriş ucuna takılmalı. Eğer kameranız 5V ya da daha farklı bir voltaj ile çalışıyorsa bu ucu takmayın.
- GND : Toprak ya da diğer bir değişle nötr uc. Bu pinden çıkan kablo kameranın GND(Toprak ya da V- ) ucuna takılmalı

FPV Bağlantıları

Zafer Bey teşekkürler tekrardan,

ilk fırsatta bu bilgiler ışığında deneme yapıp sonucu burada paylaşacağım.

bu vesileyle sizin ve diğer tüm arkadaşların bayramını kutlarım

:RCKolik:

FPV Bağlantıları

Yok olmuyor, bu işi beceremeyeceğim anlşılan
Resimdeki sırayla ve sonrasında farklı kombinlerle yine denedim olmadı

FPV Bağlantıları

volkan yıldırım' Alıntı:
Yok olmuyor, bu işi beceremeyeceğim anlşılan
Resimdeki sırayla ve sonrasında farklı kombinlerle yine denedim olmadı

Arkadasim video vericin kavrulmus resmen regulator devresi patlamis uçuk cikarmis. Ugrasma calismaz o...

FPV Bağlantıları

Yeni transmitter aldım. Pile bağlar bağlamaz aynı şekilde duman çıktı kavruldu. Allah'ını seven Şunun bağlanışını Detaylı Gösteren bir resim, video yüklesin

FPV Bağlantıları

Volkan bey,

Pilinizi ve nasıl bağladığınız gösteren deytaylı bir resmi siz atabilir misiniz ? Vericinizin markası - modeli ne ? Kaç volta kadar desteği var ? Arkasına kamera taktınız mı ? Kaç hücreli pil kullandınız ? ARTI(kırmızı) ve EKSİ(siyah) ucları doğru bağladığınıza emin misiniz ?

Yukarıda yazdıklarım bizim size verebileceğimiz bilgiler değil maalesef, sizin ekipmanınızn bilgileri olmadan da doğru bir yorum yapılamaz.

FPV Bağlantıları

vericinin kavruk hali bu şekilde :laugh: kablolar soldan sağa ( video / - / + )
bu sıralamada sorun var sanırım. videodan çıkanları vericiye girmeden önce çarpraz mı yapmak lazım, yerlerini mi değiştireyim yani?
yaktığım ikinci verici bu arada

ekran bağlantısının görselleri ilk başta var.
ayrıca 3S 11.1V pillere baglıyorum alıcı/verici/ekran bütün sistemi

FPV Bağlantıları

selam geçmiş olsun.
Kablolarınızda sıkıntı olabilir. çünkü bağlantıda ters biişey göremedim ben. Siz bence boscamın kendi kablosunu kullanın kabloları kesip birleştirin şu düzeneğe göre;

Ayrıca;

yanan video vericilerinizi çöpe atmayın onunda çözümü var. Şu şekilde yapıp tekrar kullanabilirsiniz; Benim bu şekilde kullandığım vericim var..
Baştan uyarayım eğer bu şekilde bağlantı yaparsanız ters akım durumunda yangın çıkabilir :laugh: