FPV hakkında yardım - Kumanda Mesafesini Nasıl Artırabilirim

arkadaşlar uzun süredir forumu takip ediyorum ekonomik fpv başlıklı konuda maydin67 ustamın tavsiye ettiği gibi quadım için ekonomik bir fpv sistemi kuracam

ustam Hobbyking HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS kamera ve Hobbyking 5.8g 200mw FPV Wireless AV Tx & Rx Set önermiş kamerayı hobbykingden alacam fakat bu tx/rx yerine Dx.com dan bu ürünü alsam mesafede filan artış olurmu kumanda olarak 9ch turningy kullanacam yardımlarınız bekliyorum ustalarım

FPV hakkında yardım

bu linkini verdiğin şey görüntü aktarımı için, kumandanın menizili ile alakalı birşey değil, kumanda menzilini arttırmak istersen bevrc den UHF sistem alıp kumandana takman gerekir

FPV hakkında yardım

EVET ustam görüntü aktarımı için amacım FPV sistemi kurmak diğer konuda 2 km mesafe için maydin67 ustam Hobbyking HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS kamera ve Hobbyking 5.8g 200mw FPV Wireless AV Tx & Rx Set önermişti bende diyorumki bu 200mw lık TX/Rx yerine dx.com dan linkini vermiş olduğum 1000mw lık tx/rx i alsam mesafe 2 km nin üstüne çıkarmı.Kumandayıda belirtmemin nedeni kumanda 2 km kadar çekermi :) biraz yeniyiz acemiyiz tecrübelerinize bilgilerinize yardımlarınız ihtiyacım var ustalarım.

FPV hakkında yardım

ayrıca ustam verdiğiniz link içinde teşekkürler şuan baktımda mesafe arttırımı 20-60 km yazıyor böyle bişi olduğunu bilmiyorumdum teşekkürler:)

FPV hakkında yardım

UHF sistemlerde 40km menzil alınabiliyor rahatlıkla ancak görüntü aktarımı için de alıcı ve vericininde güçlü olması şart tabiki, ben bu işlerde okadar iyi değilim ancak 1000mW olan görüntü aktarımınında menzilini arttırır

FPV hakkında yardım

bilgi için çok teşekkürler mesut ustam menzil için internette araştırdım 2.4 ghz kumanda biri 1 km diyor biri 5 km tam net olarak öğrenemedim 1 km den düşük olacak uğraştığıma masrafa değmeyecek diye korkuyordum verdiğiniz mesafe arttırıcıyı görünce çok fena gaza geldim şuan :) görüntü mesafesinide arttırabilirsem dehşet olacak.Bilmek istediğim birşey daha bu turningy 9ch kumandanın normal mesafesi ne kadardır bilginiz varmı

FPV hakkında yardım

kaliteli marka kumandalar 1.5km ila 2km arası çekim gücüne sahip olabilirler ama Turnigy 9X 1km anca görür diye düşünüyorum, tabi bu menzili açık alanda olmak iyi yönde etkiler.

FPV hakkında yardım

tamam 1 km ise şimdilik yeterli bilgi için teşekkürler

Mesut ustam v ermiş olduğun linkteki UHF sistemine hem kumadayı hemde FPV alıcısı vericisini birlikte takıp kullanabiliyormuyuz

Yunus EMRE ŞAHİN' Alıntı:
Mesut ustam v ermiş olduğun linkteki UHF sistemine hem kumadayı hemde FPV alıcısı vericisini birlikte takıp kullanabiliyormuyuz
Ne yazık ki kullanamazsınız Yunus Bey. Detayları üstad söyleyecektir ama ben daha önceki paylaşımlara sizi yönlendirmiş olayım.

Görüntü alıcı ve verici ile ilgili özel sistemler kullanılmalı.

ustam cihazın klavuzuna baktımda ppm pwm analog output yazıyo 18 kanal belki bağlanabiliyor diye düşünmüştüm Bilgi için teşekkürler.

Benim bildigim kullanılmıyor ama bakalım Mesut ustad ne diyecek.

Sent from my iPhone using 2

UHF sistemle görüntü aktarımıda gerçekleştirilmez, görüntü için ayrı bir sistem kurmak şart.

nasıl bir sistem hocam bildiğiniz kullandığınız bir sistem varmı

üstatlarım sipariş ettiğim fpv malzemelerim geldi şimdi kullanmak için yardımlarınıza ihtiyacım var.Öncelikle sormak istediğim Fpv vericisi DC 7.4 ~ 13V ile çalışıyor .Ben kullanmakta olduğum linkteki lipo pilden bir paralel çekip vericiye bağlasam zarar verirmi.