Goblin 570 6S Maiden Uçuşu - 30.08.14

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar aylar süren sabırlı montaj çalışması sonrası :laugh: sonunda Türkiye'de ilk GOBLIN 570 MAIDEN uçuşunu yapmayı becerdik :RCKolik:

Çok şükür bir problem çıkmadı :thumbup: Sadece ilk yerde maiden pal döndürme sırasında motor 1 sn motoru stop etti. Log incelemesi ve Ilker hocam ile konuşup, genel kontrolleri yaptık. Bugün de 3 pil daha uçtuk, sorun tekrar etmedi ve gözle görülür bir sebepte bulamadık :rolleyes:

Bu arada az daha söylemeyi unutuyordum :embarras: Telemetri sistemi için Mordo abimize, test pilotomuz Türker kardeşime bir kez daha teşekkürler :thumbup:

Öncelikle modelin konfigurasyonunu bir hatırlayalım :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yerde İLK PAL döndürmemiz :

Fiziksel kontroller sonrası yerde 2.pal dönüşümüz :

Vee beklenen an :yuppi: Skidler ilk kez yerden kesiliyor.

Canopy ilk uçuşlarımız

Beklenen gün gelmiş :laugh:

Hayırlı uğurlu olsun, şeker gibi model %p

Hayırlı olsun Mehmet Bey, model çok şık görünüyor. %p

Bu arada az daha söylemeyi unutuyordum :embarras: Telemetri sistemi için Mordo abimize teşekkürler :thumbup:

Ynt: Goblin 570 6S Maiden Uçuşu - 30.08.14

Hayirli olsun abi [emoji1]

Hayırlı olsun süper bir oyuncak

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ynt: Goblin 570 6S Maiden Uçuşu - 30.08.14

Mehmet abicim hayirli olsun :) bu ruzgarda iyi cesaret etmissiniz :) kuyrukta hafif bi aallanti var gibi ama ruzgardandir :) Turkerede pilotluk vazifesi icin ayrica tesekkurler :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar :thumbup: Inşallah çok daha güzelleri sizlerin olur %p

Üstad kuyruk konusunda haklısın. Ilk uçuş olunca 3 kademeli switch verdiğimiz Gain değerleri yeterli olmadı. Bir sonraki uçuşta gain değerlerini arttırdık daha iyi oldu ama biraz daha uğraşmak gerekiyor. Senin de dediğin gibi hava rüzgar olarak bugün test için pek uygun değildi, ince ayarları yarın tamamlayacağız inşallah.

Bu arada test pilotumuz Türker olunca, havanın rüzgarlı olması beni pek alakader etmedi :laugh: :D

Abi allah cc güzel günlerde kazasız belasız kırımsız uçuşlar göstersin inşallah.

Mehmet abi hayırlı olsun :bravo: İlk uçuş sorunsuz geçmiş devamı da böyle olur inşallah :halay:

:halay: :halay: :halay: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
youtube de ilk yorumu yaptım ama burda geç kalmışım anlaşılan tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun kırımsız kazasız bol bol uçuş dilerim. önce erhan maiden sonra mehmet abi maiden ve anladığım kadarıyla sıra bende pazartesi kit montajına başlayıp eylül ayının 2. yarısı maiden videosunu :RCKolik: te yayınlamayı düşünüyorum. Allah izin ederse tabiki ama ben sizler kadar bilgim ve pilotajım yok ama sizler oldukça başaracağıma inanıyorum çünkü :RCKolik: arkamda :saygilar: :saygilar: :saygilar:

modeliniz hayırlı olsun ucus gayet güzel darısı basıma insallah

Abi hayırlı olsun tekrardan harika olmuş küçük canavar :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi