Goblin 630 // Emre Biçen // Vbar Control // Vbar Neo

Neyse 2 gun icinde elimde olur sonucu aktaririm s ize :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rasim sana zahmet sepete bir tane de benim ıcın ilave eder mısın. Kim bilir belki sene sonuna doğru bana da lazım olabilir :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Rasim sana zahmet sepete bir tane de benim ıcın ilave eder mısın. Kim bilir belki sene sonuna doğru bana da lazım olabilir :D

Aman allahım, durduk yerde nerden çıktı şimdi bu :laugh: Ünite değişikliği mi olacak abi hayırdır? HC3SX te gov yok diye biliyorum :rolleyes:

Memnuniyetle eklerim %p

Valla bakalım zaman ne gösterecek. Malum Türker ve benim elimiz biraz ağır. Bir projeyi düşünüp hayata geçirmemiz en az 1 yıl :lol:

Epeydir düşündüğümüz bir yenilik var ama nasip kısmet diyelim :lollol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kontronic governor +/- 50 rpm aralıkta çalışıyor , v bar +/- 30 , ikisi arasında hissedilebilir bir fark yok. Bende sensör var , Mevlüt beye boş bir kargo yollayacam zaten lazımsa pakete koyim ondan alırsın.

İlker Sönmez' Alıntı:
Kontronic governor +/- 50 rpm aralıkta çalışıyor , v bar +/- 30 , ikisi arasında hissedilebilir bir fark yok. Bende sensör var , Mevlüt beye boş bir kargo yollayacam zaten lazımsa pakete koyim ondan alırsın.

Varsa makbule geçer İlker abi, teşekkür ederim şimdiden ;)

ESC yerine ünite governoru kullanmak istememin bir sebebi de preaktif-reaktif muhabbetleri. Ünite governorları genel olarak daha çok beğeniliyor. Ama kontronik de beğeniliyor. İki opsiyon da elimin altında olsun :)

Şurda biraz muhabbet etmişler kullanıcıları;

Governor konusunun elektronik ilmi çok derinlere gider. Ancak proaktif (preaktif) governor diye birşey yok . Yani modele ağırlık bineceğini anlayıpta hareket komutuyla beraber throttle arttıran bir sistem yok. Nedeni ne kadar güç vereceğini bilememesi. Modelin motor gücü , ağırlığı , pal genişliği , hatta irtifa bile bir değişken olabilir. O yüzden rpm sensör kullanıyorlar zaten. ESC governoru da , FBL governoruda rpm düştükten veya yükseldikten sonra cevap verir. Burada önemli olan cevap verme hızı ve verdiği cevabın doğruluğudur. V barın senelerdir en kaliteli governorlardan biri olmasının sebebi donanım ve yazılımının hızlı ve doğru cevap oluşturabilmesi. Ancak kontronik ESC de aynı güzellkte cevap verebilmekte. Hatta yeni hobbywing v3 lerde aynı başarıyı yakaladı. O yüzden genel kanı ESC kontronikse harici governor ile birçok test uçuşu ve ince ayar gerektiren ayarlara gerek kalmaz şeklinde.

Bizdeki "Reaktif" ve "Aktif" konusunu da bu vesile ile hatirlamis olalim.