''GÖKYÜZÜNDE ZOR ANLAR'' Bölüm 1 - Goblin 700 Motor Cut

Soğukkanlı davranarak yine ustalığını konuşturmuşsun üstad[emoji106]

Bununla geçmiş olsun diyelim yine.
Kırım sayılmaz ama uçuş herzamankinden bir tık üstte gidiyormuş sanki tebrikler kardeşim.

Bu arada film serisine uçuşlarla devam edin kırım serisinden film olmaz. Dram türü bizi bozar. Bize aksiyon lazım [emoji3]
Burak kardeşim ellerine sağlık seninde editleme süper olmuş.
Muhteşem ikililer ya sizi[emoji1]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkurler arkadaslar.

Bugunku ucustan, konuyu takip edenlere ufak bir teaser. :thumbup:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Arda geçmiş olsun mu desem, elinize sağlık mı desem bilemedim. :laugh:

Çok güzel kurtarmışsın, kırım olmayınca insan keyif alabiliyor. :thumbup: Hele böyle bir video ile de süslenince tam bir eser olmuş. :bravo:

Burak'ta sende her zamanki gibi konuşturmuşsunuz yine. :halay: :halay:

Devamını istiyoruz ama hep böyle kurtarış olsun lütfen. :RCKolik:

Geçmiş olsun. Videolar harika.

Bende de bu ara çok şanssızlıklar oldu. Ama bi kırım olmadığı için de şanslıyım.
Bu hafta olan iki olayı anlatayım.
Birincisi havada motorun durması. Ama kırımsız indim ve motor esc bağlantılarından biri çıkmıştı.
İkincisi ise rüzgarlı havada tam inişe geçerken rüzgarın uçurduğu bir poşetin kuyruk paline denk gelmesi. Heli kendi etrafında döndü Ama kısa sürede parçalanan poşet kırıma neden olmadı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cahit Kaş' Alıntı:
Birincisi havada motorun durması. Ama kırımsız indim ve motor esc bağlantılarından biri çıkmıştı.
İkincisi ise rüzgarlı havada tam inişe geçerken rüzgarın uçurduğu bir poşetin kuyruk paline denk gelmesi. Heli kendi etrafında döndü Ama kısa sürede parçalanan poşet kırıma neden olmadı.
Geçmiş olsun Cahit hocam, inşallah yaşanan son talihsiz olaylar olur. Özellikle poşet çok fenaymış. :eek:

çok geçmiş olsun. çok güzel haraketle heliyi indirmissin.

acaba kabloları birbirine bağlamak bunun bir sebebi olurmu. skookum fbl üreticisi kabloları birbirine fbl ye yakın kısmından, birbine bağlanmaması gerektiğini yazıyor. tabi bunun en büyük sebebi vibrasyon.

Geçmiş olsun Arda böyle ufak şeyler geçirmen büyük kazaların sadakasi olsun.
Burak seninde ellerine sağlık çok güzel çekmiş hazırlamış bizimle paylaşmışsın.

Cahit hocam sizede geçmiş olsun.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Cahit hocam sana da buyuk gecmis olsun. Poset olayi gercekten buyuk sansliklik olmus...

arda bravo süper bir goblin 700 kurtarışı izlettin bize başıma gelse şahsen ne yaparım bilmem ama herhalde bir yere çarpar sonra tekrar havalanırdı diye düşünüyorum
ama yinede ellerine sağlık burak ile çok iyi işler çıkarıyorsunuz tebrikler çok keyif alarak izledim amerikan filmi fragmanı gibi olmuş. :bravo:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla bu seri cok tutar Bastan soyleyeyim :bravo: :halay: :yuppi:

Burak Oncelikle ellerine saglik kardesim, giris, muzik, duzenleme tek kelime ile harika olmus. Buyuk bir Zevkle izledim :thumbup:

Arda ucus zaten sahane, diyecek bir sey yok :halay:

Aksilik icin de buyuk gecmis olsun, Gercekten sahane bir pilotaj ile Cok ucuz atlatmissin %p

Cozumu zaten sen soylemissin. Sahsi tercihim silikon yerine kablolari band ile desteklemek yonunde. Hatta kendi uygulamami Burada paylasayim ki, bilmeyen arkadaslara fikir versin :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi teşekkürler. Kuyruğu test ettiğim için daha çok alan turu ile geçiyordu :) Çok ucuz atlattık gerçekten aslında pal dolgu olmamış olsa o şekilde patlamazdı :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
Arda abi geçmiş olsun öncelikle..

Burak abi senin de ellerine sağlık harika bir video ve kurgu olmuş. Ben de bu tarz videolar hazırlamak istiyorum ama video editlemek için iyi bir bilgisayar gerekiyor , o da bende yok ;D

Kablolar dik pozisyonda çıkması garip geldi , ama kablolar gerginse titreşimden dolayı atabilir. Ben her ihtimale karşı her ünite üzerine 3M çift taraflı bant ya da elimde varsa silikon sıkmaya çalışıyorum. Kırımsız atlattığına sevindim %p

Bu arada bir şey daha sormak istiyorum , Zippy pillerin durumu nasıl şuan. Baya uçuş yaptın öyle gözüküyor ;D Son durumları nedir ? Şişme performans kaybı vs var mı ?

Kardeşim zipyyler güzel ama tabi sendeki thunder piller gibi tic toc yapamazsın :)

Mesut Sert' Alıntı:
Büyük Geçmiş olsun Arda. Allahtan çok büyük bir hasar olmaması ,çok sevindirici.Herkesin kontrol etmesi gereken şeyler aslında ,ama bazen ihmal etmek , bu tür sonuçlara neden olabiliyor.neyse çok geçmiş olsun tekrar. %p

Abi teşekkürler :)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Arda büyük geçmiş olsun :eek: , yine ucundan dönmüşsün vesselam...Kuyruk pali herhalde tarlaya indiğinde taşa çarpmış... :-\
Elinize sağlık , video harika editlenmiş , ben de çok hayal kuruyorum iyi videolar çekmek için ama , galiba hayalimdeki ekipmana ulaşmak , hayalimdeki videoyu çekmekten daha kolay olacak.... :laugh: Burak gibi bir ekürim olaydı belki... :saygilar:

Hakan abi teşekkürler. Bizde baya sabrettik hayalimizdeki videoları çekmek için, sende vazgeçme derim :)
onur turan' Alıntı:
Arda bey geçmiş olsun. Geçen buluşmada aklıma takılmıştı iniş esnasında uzun ota falan denk geldiğinde de sanırım sıkıntı olabilir değil mi?

Valla benim amacım otlara vurarak piroflip yapmaktı o yüzden pal dayanamadı ama ufak denk gelmelerde sorun olmaz diye düşünüyorum.

Kağan Kazancı' Alıntı:
Arda çok geçmiş olsun,
öncelikle çok küçük bir hasarla durumu kurtarmışsın , motor kestiği an hareketin gidişinden mi normal pozisyona geçiyordun yoksa farkedip mi geçtin?
Ustalıkla kurtarmışsın, tebrik ederim :saygilar:

Kırımı boşver, uçuş çok güzel yine :bravo: :halay:

Aslında dediğim gibi diğer orjinal pal gibi bişey olmazdı ama pal japon dolgu olduğu için hasarlandı. Ben tekrar tamir ettim tabi :)

Harekete girdikten sonra motorun sustuğunu farkedip otorotasyon yaptım. Gerçekten çok zorlandım çünkü model tekrar oto yapmak için invert sonrası düzelmede kaybetmişti zaten diyebilirim.

Evrim SUTEL' Alıntı:
Olur boyle seyler nazarlik olsun, caniniz sagolsun, mala gelsin,
Bu videoda onemli olan Arda'nin o heliyi sagsaglim yere indirmesiki bunun tesaduf olmadigini daha onceki kurtarislardan biliyoruz
Sahsen benim basima gelse tek parca inmez,

Bu sebeble diyorumki nefis, elinize saglik :)

Abi soğuk kanlı olmak şart 700 sınıfı bir model uçuruyorsak. Bu dolar kurunda özelikle :laugh:

mevlüt yılmaz' Alıntı:
Gecmis olsun Arda mukemmel plotaj sayesinde kirimsiz atlatmissin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mevlüt abi teşekkürler.

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Soğukkanlı davranarak yine ustalığını konuşturmuşsun üstad[emoji106]

Bununla geçmiş olsun diyelim yine.
Kırım sayılmaz ama uçuş herzamankinden bir tık üstte gidiyormuş sanki tebrikler kardeşim.

Bu arada film serisine uçuşlarla devam edin kırım serisinden film olmaz. Dram türü bizi bozar. Bize aksiyon lazım [emoji3]
Burak kardeşim ellerine sağlık seninde editleme süper olmuş.
Muhteşem ikililer ya sizi[emoji1]

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok kardeşim test uçuşu bu asıl uçuşlar geliyor. Bence motor sustuğu andan sonrası aksiyona giriyor. :D Daha sonrası biraz gizem :laugh: Dram olmaz inşallah ;D
Türker Akgün' Alıntı:
Arda geçmiş olsun mu desem, elinize sağlık mı desem bilemedim. :laugh:

Çok güzel kurtarmışsın, kırım olmayınca insan keyif alabiliyor. :thumbup: Hele böyle bir video ile de süslenince tam bir eser olmuş. :bravo:

Burak'ta sende her zamanki gibi konuşturmuşsunuz yine. :halay: :halay:

Devamını istiyoruz ama hep böyle kurtarış olsun lütfen. :RCKolik:

Abi teşekkürler. Böyle ilginç bir fikir geldi aklıma tabi arkamda Burak olunca hayeller gerçeklere daha kolay dönüşüyor. ;D

Cahit Kaş' Alıntı:
Geçmiş olsun. Videolar harika.

Bende de bu ara çok şanssızlıklar oldu. Ama bi kırım olmadığı için de şanslıyım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cahit abİ sanada çok geçmiş olsun.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
çok geçmiş olsun. çok güzel haraketle heliyi indirmissin.

acaba kabloları birbirine bağlamak bunun bir sebebi olurmu. skookum fbl üreticisi kabloları birbirine fbl ye yakın kısmından, birbine bağlanmaması gerektiğini yazıyor. tabi bunun en büyük sebebi vibrasyon.

Erhan olay tamamen benden kaynaklı ama yinede slikon ve çift taraflı kullanmakta fayda var.

Bind soketini çıkarırken yanındaki esc soketini yerinden çıkarmışım. :laugh: Biliyorsun spirit bu konuda epey sıkışık oluyor zaten.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Geçmiş olsun Arda böyle ufak şeyler geçirmen büyük kazaların sadakasi olsun.
Burak seninde ellerine sağlık çok güzel çekmiş hazırlamış bizimle paylaşmışsın.

Cahit hocam sizede geçmiş olsun.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Öyle abi öyle teşekkür ediyorum.

Murat Samastı' Alıntı:
arda bravo süper bir goblin 700 kurtarışı izlettin bize başıma gelse şahsen ne yaparım bilmem ama herhalde bir yere çarpar sonra tekrar havalanırdı diye düşünüyorum
ama yinede ellerine sağlık burak ile çok iyi işler çıkarıyorsunuz tebrikler çok keyif alarak izledim amerikan filmi fragmanı gibi olmuş. :bravo:

Murat abi teşekkürler :) Sende soğuk kanlı bir pilotsun bence .