Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?

kumanda arıyorum şimdi de :)

zamanında spektrum dx7s i elden çıkarmasam iyiymiş... neyse model öksüz kaldı, kumandası yok :embarras:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
kumanda arıyorum şimdi de :)

zamanında spektrum dx7s i elden çıkarmasam iyiymiş... neyse model öksüz kaldı, kumandası yok :embarras:
Önemli olan modeldi. Onu aldın ya, yakında inşallah temiz ve uygun fiyata bir kumanda bulursun Rasim :)

tevfik akman' Alıntı:
buradan yazmak doğru olurmu bilmiyorum ama google amcadan "futaba super t8fg" diye aratıldığında ikinci sayfada ilgili ilan sitesine ait ilanın linki çıkıyor. fiyatının yorumunu yapmak size kalmış :saygilar:

XG8 için şöyle bir hata veriyor HK.

"Unable to ship this parcel to your country due to size/weight.
Your order is either too large, or too heavy for shipment to your country."

Eskiden fijipost olduğu için mi geldi? Air Parcel ile bu büyüklükte gelemiyor mu?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Önemli olan modeldi. Onu aldın ya, yakında inşallah temiz ve uygun fiyata bir kumanda bulursun Rasim :)

Kumandada biraz daha esnek olabilirim Mehmet abi, sonuçta modelden daha kalıcı bir yatırım. Spektrum DX6i ve Spektrum DX7s sahibi oldum. İkisi de uçuruyor da, aradığım kumanda yine DX7s ayarlarında.

Spektrum menülerini anlaşılır buluyorum, kullanımı kolay geliyor. Yine de önerilere açığım...

Mümkünse DSM2/DSMX olsun, bakarsın araya bi blade 130x sıkıştırırım veya bir mikro bişeyler... :rolleyes:

450 model için maddi olarak fazla açılmak istemedim ama kumanda için güzel bir yurtiçi/yurtdışı alternatif varsa memnuniyetle değerlendiririm. rckolik, ht, clubrc, hobbyrc, rcpano semalarında dolaşıyorum da pek alternatif göremiyorum aradığım şekilde... :(

Adana'da bir model mağazası vardı, adını hatırlamıyorum. DX8 ve DX9 nerede ise yurtdışı+kargo+gümrük fiyatına kredi kartına taksit yapıyordu geçenlerde. Bir bak istersen.

Micro düşünüyorsan Spektrum kumanda bence de en mantıklisi.

2.el kumandalar ıcın beklemek lazım. Bazen temiz ve uygun fiyata çıkabiliyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

hayalimdeki kumanda :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Adana'da bir model mağazası vardı, adını hatırlamıyorum. DX8 ve DX9 nerede ise yurtdışı+kargo+gümrük fiyatına kredi kartına taksit yapıyordu geçenlerde. Bir bak istersen.
Mehmet Abi galiba Zet Modeldi söylediğin yer.

Bende olsam mikro gibi bir ihtimal varsa Spektrum kumanda tercih ederdim. Ayrıca menülerin kullanım kolaylığı konusundaki fikrine bende katılıyorum. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Mehmet Abi galiba Zet Modeldi söylediğin yer.

Doğru hatırlatın Turkerim, zermodel idi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Daha önce hilalhobbyland den almıştım DX7s... Uzun süredir stokta yok.. Aslında işe yarar pek de bi kumanda yok stoklarında...

Zet modeli inceledim şimdi. Bin lira altına pek mantıklı bir kumanda yok. DX7s stokta yok, gelince de 800tl demezler gibime geliyor. Alıcısız DX8 1100tl...

Yurtdışı alternatifleri değerlendirmek gerek... Horizonhobby kargo seçenekleri dolayısı ile iptal. Başka yerlerden araştırmaya ve beklemeye devam...

futaba 18mz veya jr 28x ;) en ıyıleri bence bunlar ...

bunların dısında sattalite kullanmıyacaksanız ama cidden kolaylıkmış , ozellıkler fbl veya mıcro helılerde spektrum veya jr dışı bir kumanda şeçebilirsiniz ...

hitec ın menu yazılımı ve kumandayı aklınıza gelebilecek her turlu kşiselleştirme ve programlamaya acık olması yonunden ve cokda kolaydır , ( futaba menulerıne gore ) hitec derdim ...

sattalite olayı giriyorsa işin içine , spektrum veya jr ....

tabi 18mz veya jr28x işin şov boyutundaki bir kumanda ...

Sanırım en mantıklı seçenekler yine amainhobbies'te...

Spektrum DX6i (AR610) ---- 160 dolar ---- kargo ve gümrük dahil 490 tl

Spektrum DX6 (AR610) ---- 230 dolar ---- kargo ve gümrük dahil 670 tl

Spektrum DX7s (AR8000) --- 300 dolar --- kargo ve gümrük dahil 855 tl

Futaba 7C & R617FS ----- 265 dolar ---- kargo ve gümrük dahil 760 tl

Promodelhobby

Hitec Aurora 9 & Optima 7 --- 845 tl

Tablo bu şekilde... Gümrük vergisi %20 olarak alındı ve kargo bedelleri de hesaba katıldı (amainde kargo değişkenlik göstermekle beraber 38-43 dolar aralığında çıktı ödeme ekranında)... Dolar da 2,12 olarak kabul edildi (şu anda öyle)...

Spektrum DX6 da bazı ekstra özellikler var eski DX6i ye göre... Ekran ve menüler DX8/DX7s gibi geniş ve anlaşılır. DX8/DX9 gibi backlight var ve DX9 gibi sesli uyarılar var. Oldukça da şık bir görünümü var.

Fakat en az 7 kanal alasım var o yüzden yine DX7s var gibi kafamda. Ekran aydınlatması olmasa da olur zaten genelde gündüzleri kullanacağım bir alet ve sesli uyarmasa da olur.

Birçok üst modeller için elektrikli de olsa 7 kanal tavsiye ediliyor. Bunun sebebi nedir?

Rasim Öztürk' Alıntı:
Sanırım en mantıklı seçenekler yine amainhobbies'te...
.......................
Birçok üst modeller için elektrikli de olsa 7 kanal tavsiye ediliyor. Bunun sebebi nedir?
nitro kullanmıyorsak yada kumandadan modeli düzeltme gps aç kapa falan yapmıyorsak bence 6 kanal kafi. tr de bi firmada yeni dx6 800 tl bu arada.

DenizSERT' Alıntı:
nitro kullanmıyorsak yada kumandadan modeli düzeltme gps aç kapa falan yapmıyorsak bence 6 kanal kafi. tr de bi firmada yeni dx6 800 tl bu arada.

670 tl bence daha makul ;D

amainhobbies ten daha önce çeşitli seferler alışverişlerim oldu, uzakdoğu gibi değil, aynı gün veya ertesi gün kargoluyorlar, en fazla 10-12 günde geliyor. bir seferinde 5 günde california dan ülkemize gelmişti, ondan sonra işte biliyorsun PTT nin ne zaman keyfi olduysa o zaman geldi ürün elime :rolleyes:

ama fiyatı düşük göstereyim gibi durumlar olmuyor ne yazık ki, amerikalılar o konuda daha katı, en azından amain öyle...

Ynt: Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?

Rasim, birkaç gün önce bu siteyi ve kumandayı gördüm, site hakkında bilgi sahibi değilim. http://www.pcbprotos.com/tr/robotik-ve-rc-hobi/327-aluminyum-quadcopter-kit-ucu-kontrolcusu.html

HTC Desire X cihazımdan gönderildi

Ynt: Hangi Kumandayı alayim ? En iyi kumanda hangisi ?

tevfik sıkılı' Alıntı:
Rasim, birkaç gün önce bu siteyi ve kumandayı gördüm, site hakkında bilgi sahibi değilim.

HTC Desire X cihazımdan gönderildi

Ben de pek bilmiyorum Tevfik abi, siteleri de bayağı kısıtlı bilgi içeriyor... Bir de sadece DX6i var...

Açıkçası ben biraz daha DX6 ve DX7s arasında gidip geliyorum.